Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 44

Temat: dziwne spalanie 1.9 TDI AHF

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny dziwne spalanie 1.9 TDI AHF

    od około 2 miesięcy mój 1,9TDI 110KM zaczął więcej palić. jako że mam go od stycznie to od tego czasu go sprawdzam. w zimie na baku robiłem około 700km (wiadomo, trochę go cisnąłem, a dodatkowo termostat miałem niesprawny, temp silnika w okolisach 70-80*). obecnie na pierwszej połowie baku(jakieś 25l) przejadę 400-450km. a na drugiej połowie ze 150km. korzystam non stop z climatronika, ale to że na kolejnych 20l(tankuję jak rezerwa się zapali) przejeżdżam tak mało to trochę dziwne. rozkminiłem to jak dzisiaj zatankowałem tak na próbę 20l po zapaleniu się rezerwy, wskazówka ustawiła się na połowie baku, delikatnie na prawą stronę, ciekawe ile zrobię na tym... ktoś może ma jakiś pomysł?
    Ostatnio edytowany przez zmxn - 06-07-10 o 11:49

  2. #2

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    na 20l zrobiłem 210km. co to może być? zatankuję jeszcze do pełna, zrobię połowę zbiornika i zobaczymy ile po tym zatankuję do pełna.

  3. #3
    robinnn's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ruda Śląska
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    może pływak w baku sie źle ułożył , miałem podobnie w tym roku , tyle że mi się świeciła rezerwa , a faktycznie paliwa było dużo więcej , samo się unormowało .

    spróbuj zatankować do pełna po zapaleniu się rezerwy , to wiele wyjaśni .

  4. #4
    cipel1's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    27 razy

    Domyślny

    Nie zapomnij ze druga połówka baku jest większa od pierwszej i to możne przez to na tej pierwszej polówce robisz mniej kilometrów.Mam taki sam silnik jak ty i na pełnym zbiorniku wokoł komina zrobię 850-900 do zapalenia się rezerwy (przy dobrym świrowaniu)

  5. #5

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    tylko ja robię mało właśnie na tej drugiej połówce. jak zatankuję do pełna to na pierwszej robie ponad 400km, a na drugiej 150-200.

  6. #6
    peya's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konstancin-Jeziorna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Zatankuj do pełna, pojeździj ile możesz i znowu do pełna. Proste obliczenie i masz wynik. Nie ma co gdybać o pierwszej i drugiej połówce baku.
    Ja mam AHF i w trasie udało mi się 1003km na jednym baku zrobić (ale jeszcze na felgach 15" w 3 osoby + bagaż). Zachęcam do prowadzenia statystyk on-line, dzięki czemu będziesz pewny, że coś jest nie tak z twoim autkiem, bo pali inaczej niż zwykle.

    Stare statystyki
    Ostatnio edytowany przez peya - 06-07-10 o 14:13
    A3 1.9 TDi '98

  7. #7

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Ja sprawdzałem kilka razy bo sporo śmigam po trasie, to zależy jaka trasa, to przy 130-140 KM/h pali ok. 5,8, a przy 90-110 KM/h pali ok. 5,3. Mam też AHF, na 205/55/16. Z reguły jedna lub dwie osoby, ale to chyba nie miało wielkiego znaczenia.
    Na baku robię około 800-850 KM do rezerwy

  8. #8

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    a no właśnie 550-600km do rezerwy to chyba kiepski wynik(głównie miasto). tak samo mam przy spokojnej jak i ostrej jeździe. w zimie robiłem około 700km. więc chyba jest coś nie tak, dodatkowo mam wrażenie że jak silnik się mocno rozgrzeje(np jak jadę w korku) to później jest jakiś zmulony, przyspiesza o wiele gorzej niż na zimnym.

  9. #9

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez zmxn Pokaż post
    a no właśnie 550-600km do rezerwy to chyba kiepski wynik(głównie miasto). tak samo mam przy spokojnej jak i ostrej jeździe. w zimie robiłem około 700km. więc chyba jest coś nie tak, dodatkowo mam wrażenie że jak silnik się mocno rozgrzeje(np jak jadę w korku) to później jest jakiś zmulony, przyspiesza o wiele gorzej niż na zimnym.
    Zawsze na zimnym auto lepiej idzie, dlatego też montuje się wydajniejsze "coolery"

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  10. #10

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sejny
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Dołączam się do tematu. Mam A3 1.9 TDI 90 kucy. Na baku robię jakieś 650 - 700 km. Wcześniej miałem padnięty termostat ale po wymianie na baku robię może 50 - 70 km więcej. Co może być przyczyną dużego spalania?? Bo teraz mam spalanie na poziomie 6,9l/100km. I mam tak samo 450-500 do polowy baku reszta do rezerwy. Ale tak mam od początku jak kupiłem swoją A3. Tyle że kiedyś paliła znacznie mniej. A teraz taka smoczyca. Ktoś ma jakiś pomysł jak sprawić żeby ciut mniej piła?? (jazda pół na pół - połowa km trasa połowa miasto i nawet już jej tak nie katuje)

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •