Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 81 do 90 z 148

Temat: Szarpanie i nierówna praca na niskich obrotach + utrata mocy

  1. #81

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lodz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez audilodz Pokaż post
    Z tymi obrotami przy skręcaniu miałem podobny problem i uszkodzony był czujnik ciśnienie płynu wspomagania który znajduje się przy pompie wspomagania. Patrząc od przodu auta znajduje się on po lewej stronie, na dole. Czujnik jest z przodu, wymiana jest bardzo prosta i zajmuje kilkanaście minut. U mnie pojawiał się błąd tego czujnika na vagu. Koszt w ASO to około 130zł. Też borykam się z falowaniem na wolnych obrotach, ale już się tak nad tym nie spinam, bo gdybym miał zrobić wszystko na tip top to spokojnie odłożył bym na następne A3 z lepszym silnikiem.

    Ponownie grzebałem w aucie i chyba znalazłem winowajce. Przewód wychodzący od odmy na początku cienki, stoponiowo coraz szerszy ... Taka fajka. Wychodzi od rury dolotu, i prowadzi gdzieś w dół pod kolektor do takiego otworu. Obecnie jest tam mnóstwo oleju ! A cała fajka lata, wg nie trzyma się, jest luźna. A w tym początkowym miejscu przy dolocie była sklejona taśmą izolacyjną. Generalnie przy dłubaniu rozłączyło się to wszystko i teraz na postoju obroty potrafią bez niczego mocno zafalować, pojawił się po chwili check. Także myślę, że to jest powód wszystkiego. Problem tylko z wymianą, trzeba zdejmować wszystko, żeby się tam dostać. No ale coż ... Nie wiem tylko, czy ma to związek z syczeniem w okolicach góry kolektora. Przytkne ucho i słychać mocne syczenie. Gdy poruszam malutkim przewodzikiem przy przepustnicy(wychodzi z domy i idzie do kolektora). to syczenie zanika jakby. Możliwe, że to jeszcze będzie przyczyną.

  2. #82

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lodz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Odma wymieniona i nic. Silnikiem jak telepało tak telepie. Szału można dostać. Obroty falują. Podłączyłem się pod VAGA i wywaliło błędy, po lekturze z kodami błędów na forum, wyniki są następujące :

    17834 P1426 Zawór wentylacji zbiornika – obwód otwarty A

    16486 P0102 Masa lub poziom obwodu przepływu powietrza – niskie wejście A

    16555 P0171 Wyważenie paliwa – system osłabiony (bank 1) B (ten powtórzył się dwa razy)

    Wykasowałem wszystkie, po chwili pojawił się kolejny :

    17831 P1423 System wtrysku wtórnego powietrza (B1) – przepływ za słaby A .

    Co generalnie oznaczają te błędy ? Już szału dostaje.

    Tu oryginał.
    VCDS-Lite Version: Release 1.2
    Sunday, 13 April 2014, 20:01:42.
    Control Module Part Number: 06A 906 033 J
    Component and/or Version: SIMOS33 1,6l 2V 01HS3488
    Software Coding: 00211
    Work Shop Code: WSC 07777
    VCID: 263F759BD1FF
    Additional Info: WAUZZZ8LZ1A088655 AUZ5Z0A2064040
    4 Faults Found:
    17834 - EVAP Purge Valve (N80): Open Circuit
    P1426 - 35-10 - - - Intermittent
    16486 - Shareware Version. To Decode all DTCs
    P0102 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent
    16555 - Shareware Version. To Decode all DTCs
    P0171 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent
    16555 - Fuel Trim; Bank 1: System Too Lean
    P0171 - 35-10 - - - Intermittent

    VCDS-Lite Version: Release 1.2
    Sunday, 13 April 2014, 20:06:35.
    Control Module Part Number: 06A 906 033 J
    Component and/or Version: SIMOS33 1,6l 2V 01HS3488
    Software Coding: 00211
    Work Shop Code: WSC 07777
    VCID: 263F759BD1FF
    Additional Info: WAUZZZ8LZ1A088655 AUZ5Z0A2064040
    1 Fault Found:
    17831 - Secondary Air Injection System; Bank 1: Insufficient Flow
    P1423 - 35-00 - -

  3. #83

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    audi a3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny szarpanie i utrata mocy

    Mam następujący problem, w moim audi wymieniłem przewody zapłonowe, świece, przepływomierz + czyszczenie i adaptacja przepustnicy. Kultura jazdy jak prawie nowym autem, przyspieszenie ok, obroty równe, płynna praca silnika. Po upływie 2 tygodni tragedia, szarpie zero przyspieszenia, przy szybkim wciśnięciu pedału gazu obroty zamiast płynnie rosnąć spadają dławiąc silnikiem, podczas jazdy równą prędkością zarówno zwolnienie pedału gazu jak i jego wciśniecie powoduje szarpnięcie, to samo dzieje się podczas ruszania i kolejno przy zmianie biegów. Nadmieniam że przed wymianą ww. i przed czyszczeniem przepustnicy były właśnie takie same objawy. Czy czeka mnie wymiana przepustnicy na nową?

  4. #84

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lodz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam. Dalej walcze z falującymi obrotami. Wciąż falują, lekko telepie budą. Objaw generalnie jest taki:

    Obroty sobie falują, depne szybko gazu, następuje lekkie przydławienie i jakby zassanie powietrza, obroty podnoszą się, spadaja nisko, po czym z powrotem wchodzą na ok 750 i falują dalej. Przy włączonej klimie jakby falowały mniej. Wczoraj wymieniłem usczelke kolektora - bez zmian. Gdy zatkam ręką przepustnicę silnik gaśnie.

    Jedyne co mnie zastanawia to rurka wychodząca od rury filtra powietrza. Strasznie syczy z niej powietrze, gdy ją ścisnę po środku syczenia nie ma, auto zmienia obroty na chwilkę (chyba dlatego że przepływu powietrza nie ma) ale faluje dalej. Czy ta rurka nie powinna być szczelna przy łączeniu z kolektorem i rurą?

    Chodzi mi dokładnie o tą rurkę : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...a0cbccc6f.html

    Całość jest nowa, czyli cała ta rura z tą rurką. Zamiennik.

  5. #85
    pawel_dziki's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam,
    mam taki problem z autem ze jak sie rozgrzeje to w okolicy 1500-2000 obrotów strasznie szarpie (trzęsie jakby silnikiem). Dostaje 2000 obrotów i tego nie ma.
    Dzieje sie tylko tak przy pedale gazu wcisnietym na maxa (jak dodaje powoli gaz to nie występuje ten objaw) i na wysokich biegach, na niskich nie ma tego zjawiska, równiez nie występuje to na zimnym silniku.
    Dwumas i sprzęgło wymienione na nowe przez poprzedniego własciciela (bynajmniej tak zapewniał ;P)
    Co to może być?

  6. #86

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    K.O.S.M.O.S
    Auto
    Audi A3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sokrates Pokaż post
    Chodzi mi dokładnie o tą rurkę : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...a0cbccc6f.html

    Całość jest nowa, czyli cała ta rura z tą rurką. Zamiennik.
    tak powinna być szczelna wymiana odmy na zamiennik orginał jest nie do zniszczenia chyba że był jakiś wypadek przy naprawach.

  7. #87

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    inna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Mam to samo. Tez jak na zimnym jak daje lekko gazu to zadlawi się i obroty lekko zafaluja. Walcze z tym od prawie 4msc. Dwumas,poduchy,sprzęgło alt,Rozrząd,napinacz i pompa to wszystko jest ok
    ..

  8. #88

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Siema,

    Jest ktoś kto mógłby mi podać prawidłowe wartości pomiaru powietrza w przepływomierzu (jednostki g/s) w A3 1.8 AGN dla 800 rpm , 5000rpm ,ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć takich w Internecie, a wyświetla mi się błąd 18001 (P1593) (Sygnał na czujniku G70 (przepływomierz) poza tolerancją) + jest trochę mniej mocy i lekko faluje na postoju. Szczelność dolotu sprawdziłem, przepustnica czysta i zostało mi sprawdzić działanie przepływomierza .

  9. #89
    tymek92's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kościerzyna
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam mam również kłopoty z obrotami. Objawy jak na filmie wie ktoś co zrobić?

  10. #90

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Mialem takie samo faowanie spadanie obrotow w swojej A3, wyczyscilem przepustnice i wszystko wrocilo do normy.

Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •