Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 101 do 110 z 148

Temat: Szarpanie i nierówna praca na niskich obrotach + utrata mocy

  1. #101

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wadowice
    Auto
    audi A3 1,6
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    niebieska3 a gdzie ten siłownik jest i jak go sprawdzić ?

  2. #102

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    audi a3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam, jak dodaje delikatnie gazu to obroty nie rosną płynnie tylko bardzo szybko zaczynają rosnąć (zatrzymuję wtedy pedał gazu nieruchomo) a one nadal same rosną mniej więcej do około 2200 i spadają prawie do 200 (a gaz cały czas trzymam nieruchomo w jednej pozycji wciśnięty). Generalnie wygląda to tak, że delikatnie wciskam gaz i chcę utrzymać obroty przykładowo 1500 ale kiedy do tej wartości obroty wzrastają a ja zatrzymuję w jednej pozycji pedał gazu to obroty same rosna dalej do 2200 i nagle spadają do 300 :/ Tak wygląda na biegu jałowym, a w trakcie jazdy przekłada się to tak, że szarpie jak ujmę bądź dodam gazu. Do tej pory wymienione zostały: rozrząd, termostat z czujnikiem cieczy, świece, przewody zapłonowe, filtr powietrza i paliwa, olej, przepustnica (regenerowana oryginalna), przepływomierz (oryginał hitachi), wyczyszczona i sprawdzona pod kątem szczelności odma. Na komputerze brak błędów. Czy możliwe, że może to być potencjometr gazu?

  3. #103

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Folswagenszajsungermany
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    ........................
    Ostatnio edytowany przez niebieska3 - 03-05-15 o 23:00

  4. #104

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wadowice
    Auto
    audi A3 1,6
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Wymieniłem już świece,przewody,cewkę,rozrząd, czyszczenie i adaptacja przepustnicy i problem jest taki ze na zimnym jest ok a ajk silnik sie nagrzeje to faluja strasznie obroty ma ktoś jakiś pomysł co jeszcze zrobić ???/ problem pojawił sie jak cewka mi siadła nie chciał palić i przerywał po zmianie pali dobrze tylko te obroty po nagrzaniu mocno faluja (popierduje)

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Możliwe ze te obroty tak faluja przez nagarr z nieprzepalonej benzyny w katalizatorze?Ta gruszka od klap uszkodzona jest ale mechanik powiedział ze to nie ma wpływu na obroty.
    Ostatnio edytowany przez lukasz509 - 20-01-15 o 12:04

  5. #105

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wadowice
    Auto
    audi A3 1,6
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ??? bo obroty tak falują żę budą trzęsie :/ może to być tym ze sprezanie jest 11/11/11/9,5 ????ale te obroty zwariowały w czasie jazdy wiec nagle by ciśnnienie aż tak nie spadło :/

  6. #106

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    swarzedz
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)

    Domyślny

    witam ja mam podobny problem ale sporadycznie silnik przez moment zafaluje i wraca na swoje obroty,czy to moze byc spowodowane jazda na niedogrzanym silnik? dodam ze auto ma 80tys przebiegu. pozdrawiam

  7. #107

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gryfów Śląski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Witam a ja mam też podobny problem audi a 3 1.9 tdi 110 km z rana jak odpalam na zimnym to chodzi nie równo i dosyć ciężko pali po chwili wszystko ustaje i następne odpalenie jest bez problemu i jeździ się bez zarzutów nic się w jeździe nie dzieje, nie mam pojęcia co jest przyczyna jak macie jakieś sugestie piszcie z góry dzięki..

  8. #108
    Szary1.8's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi A3 8L 1,8 B+G
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Siema. Mam problem z A3 8l 1.8 AGN B+G polegający na tym, że po odpaleniu samochodu na zimnym silniku nie równo pracuje. Ruszam z miejsca i zanim wejdzie na obroty to strasznie szarpie aż go przełamie i nagle jedzie normalnie na wysokich(po problemie z wejsciem na nie). Jak Silnik się nagrzeje to wszystko spoko. Zmienialem świece i przewody na NGK. Podejrzewam sondę lamdę. Na Vagu parę razy wyrzucił błąd mieszanki co chodzi o silnik. Ale czy to napewno to to nie wiem. Proszę o sugestie. Pozdrawiam

  9. #109

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    audi a3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam, nadal nie rozwiązałem problemu z obrotami, dodatkowo mam taki problem, że jak auto się rozgrzeje to przy równomiernej jeździe gdzie obroty są w granicach 2000 szarpie jak by brakowało iskry, wymieniłem cewkę i świece (które i tak były razem z przewodami niedawno wymieniane) ale problem jest nadal. Występuje to na każdym biegu (gdy obroty są w zakresie 1500-2000) i tylko gdy silnik ma temp około 90 stopni, na zimnym tego nie ma. Sprawdzałem czujnik ciśnienia na listwie wtryskowej i jest ok. Co to może być?

  10. #110

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3 8P 2005 S-Line
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BLF

    Domyślny

    Witam wszystkich mam problem z moja a3 mam nadzieje ze doradzicie mi co moze jej dolegac mianowicie mam problem z falowaniem obrotow na jalowym biegu plus czasem sam gasnie i czasem szarpie w czasie jazdy co powoduje ze nie da sie jezdzic po podlaczeniu do kompa wyskakuja bledy z cisnieniem paliwa raz za duze raz za male plus blad czujnika polozenia walka rozrzadu w aucie byl regenerowany alternator zostala wymieniona pompa paliwa, przewody paliwowe plus sterownik od pompy i nadal dzieje sie to samo macie moze jakies pomysly ?

Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •