Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415
Pokazane rezultaty 141 do 148 z 148

Temat: Szarpanie i nierówna praca na niskich obrotach + utrata mocy

  1. #141
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    poczytaj
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...ka-%B3adowania
    dodatkowo w dziale warsztat masz do pobrania instrukcję obsługi A3 8L gdzie również masz to opisane

  2. #142
    Matyzs's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Kurde.. Ja mam dosyć podobnie.. Smierdzi benzyną jakiś dźwięk głośniejszy, szarpie na niskich obrotach, a na światłach musze wcisnąć do 2-3k aby ruszyć normaline. Przepustnica czyszczona jakieś 800 km temu. Co to może być w takim bądź razie?

  3. #143

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gryfów Śląski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Witam wszystkich bardzo serdecznie. Stałem sie szczęścliwym posiadaczem (jak narazie) AUDI A3 1.9TDI 90km 1999r.
    Mam je od 2 dni. Mam kilka pytań do kolegów którzy już długo obcują z audi.

    Pierwsze pytanie to dlaczego może mi auto szarpac na niskich obrotach na 2 biegu i tylko na 2 na innych przy tych samych jest okej.

    Drugie, jak włączam zapłon to (chyba) pompa paliwowa dość długo i głośno pracuje przed odpaleniem czasami nawet zrobi sobie krótka przerwe i potem znowu pracuje a zaraz po odpaleniu tez chwile jeszcze popracuje tylko na nieco wyższym ze tak powie dźwięku, doradźcie jak ktoś coś wie.

    Pozdrawiam wszystkich foruowiczów

  4. #144

    Data dołączenia
    Nov 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Witam, dwa tygodnie temu kupiłem Audi a3 8l 99r silnik 1.6 benzyna + lpg borykam się z dosyć uciążliwym problem jakim jest "dławienie się" silnika.
    Przykładowo:
    - dojeżdżam do zakrętu redukcja do 2 i podczas przyspieszania silnik się dławi, gaz w podłodze i dopiero po kilku sekundach samochód przyspiesza
    - dojeżdżam do progu zwalniającego objawy takie same jak wyżej
    - na trasie jazda ze stałą prędkością wszystko jest ok jak chce wyprzedzić dodaje gazu silnik się dławi
    Samochód odebrałem dwa dni temu od mechanika wymieniał rozrząd, olej, filtr powietrza, filtr oleju, świece razem z przewodami, inny mechanik zasugerował mi ze może to być problem z przepustnicą. Objawy są identyczne zarówno na gazie jak i na benzynie. Czasami jest również problem z odpaleniem zimnego silnika rozrusznik kręci i dopiero jak wcisnę gaz to załapie, dodatkowo na luzie gdy stoję na światłach falują obroty, spadają po chwili wyrównują się i spadają i tak dopóki nie ruszę z miejsca. Jestem zielony jeżeli chodzi o samochody dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do was, może ktoś miał podobny problem do mojego i jak został on rozwiązany, co może powodować takie objawy i czy faktycznie jest sens wymieniać przepustnice tak jak to zasugerował drugi mechanik ? z góry dziękuje za pomoc co do oznaczenia silnika to uzupełnię to później jak tylko sprawdzę.

    EDIT:
    Po podłączeniu interfejsu do komputera aplikacja TORQUE wywala błąd P0304 cylinder 4 misfire detected jakieś pomysły ?
    Ostatnio edytowany przez Bartek_94 - 14-11-16 o 13:00

  5. #145

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Witam serdecznie wszystkich, mam problem z moim Audi 1.6 SR silnik BFQ. Przeczytałem już tony for internetowych zarówno A3 Club, forum Golfa jak i Skody bo silnik BFQ często w nich występował. Objawy są z jednej strony takie jak u wszystkich a jednak nie do końca.

    Do rzeczy: Od dość długiego czasu, około roku, dziwnie pracuje silnik jak jest zimny. Jeśli auto stoi dzień lub dwa nie odpalane a do tego jest wilgotno na zewnątrz po odpaleniu pracuje dziwnie, jakby na trzy cylindry. Słychać wyraźnie po bardzo lekkim dodaniu gazu na postoju do ok 1200 obrotów że dusi go i "pierdzi" w wydech. Generalnie auto kręci się idealnie, powyzej około 2000 obr/min absolutnie nie ma żadnych problemów. Co istotne, jeżeli jeżdże autem codziennie problem nie występuje, nawet jak pada cały czas deszcz. Jak auto zagrzeje się do temp roboczej wszystko znika i auto zachowuje sie idealnie. Wystarczy ze dzień dwa postoi (zwłaszcza np na trawie) i już są problemy. Auto generalnie nie ma falowań obrotów, nie gaśnie samoczynnie, odpala od strzała zawsze. Problem nie występuje jak jest mróz, tylko wilgoć powyżej 0 stopni C.
    I tak było około rok, dało sie do tego przyzwyczaić, jednak ostatnio problemy się nasiliły więc oddałem auto do mechanika. Tak jak sie spodziewałem wymienili kable+świece (kable Bosch, świece Beru) i problem na okolo 1 tydzień znikł. Już się cieszyłem że wszystko jest ok, jednak nagle podczas jazdy zaczął przerywać, zatrzymałem się i okazało się że pękł wąż wodny powrotny do bloku silnika, wywaliło pęknięciem całą wodę i zalało cewkę i tam gdzie kable do niej wchodzą. Rurę wymieniłem, przy okazji wymieniłem osławione uszczelki pod kolektorem ssącym. Cały dolot dokładnie sprawdziłem i jest szczelny. Teraz w zasadzie problem powrócił, przy czym również po dłuższym postoju i wilgoci auto przerywa podczas jazdy na niskich obrotach (od 1500 obr do około 2500). Przerywa i auto robi "kangurka" kilka kilometrów, a później po zagrzaniu problemy mijają. Kręci się bardzo żwawo, nie odcina powyżej 5000obr/min. Na vagu są błędy podgrzewania Lambdy za katem oraz EGR, świeci się Check (dokładne kody błędów podam wieczorem, na drugim kompie w domu mam zapisane).
    Bardzo proszę o pomoc w diagnozie usterki. Które bloki mam logować i podesłać? Z tego co czytałem może to być cewka, ma ktoś z okolic Krakowa na podmianę cewkę z 1.6 SR?

    Pozdrawiam, Marcin

  6. #146

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Działoszyn
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Bartek_94 Pokaż post
    Witam, dwa tygodnie temu kupiłem Audi a3 8l 99r silnik 1.6 benzyna + lpg borykam się z dosyć uciążliwym problem jakim jest "dławienie się" silnika.
    Przykładowo:
    - dojeżdżam do zakrętu redukcja do 2 i podczas przyspieszania silnik się dławi, gaz w podłodze i dopiero po kilku sekundach samochód przyspiesza
    - dojeżdżam do progu zwalniającego objawy takie same jak wyżej
    - na trasie jazda ze stałą prędkością wszystko jest ok jak chce wyprzedzić dodaje gazu silnik się dławi
    Samochód odebrałem dwa dni temu od mechanika wymieniał rozrząd, olej, filtr powietrza, filtr oleju, świece razem z przewodami, inny mechanik zasugerował mi ze może to być problem z przepustnicą. Objawy są identyczne zarówno na gazie jak i na benzynie. Czasami jest również problem z odpaleniem zimnego silnika rozrusznik kręci i dopiero jak wcisnę gaz to załapie, dodatkowo na luzie gdy stoję na światłach falują obroty, spadają po chwili wyrównują się i spadają i tak dopóki nie ruszę z miejsca. Jestem zielony jeżeli chodzi o samochody dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do was, może ktoś miał podobny problem do mojego i jak został on rozwiązany, co może powodować takie objawy i czy faktycznie jest sens wymieniać przepustnice tak jak to zasugerował drugi mechanik ? z góry dziękuje za pomoc co do oznaczenia silnika to uzupełnię to później jak tylko sprawdzę.

    EDIT:
    Po podłączeniu interfejsu do komputera aplikacja TORQUE wywala błąd P0304 cylinder 4 misfire detected jakieś pomysły ?
    Na początek może lepiej będzie wyczyścić przepustnice. Nie koniecznie wymieniać bo to raczej drogi biznes. Wyczyścić można samemu, poszperaj po forum.

  7. #147

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam serdecznie,
    jestem posiadaczką pięknej a3 2002 1.9 TDI z przerabianą turbinką (oczywiście w autoryzowanym serwisie). Do dzisiaj autko bez żadnych problemów jeździło, przyspieszało pięknie...
    Ale dzisiaj kiedy się rozpędziłam tak do 60 na 3-ce i zmieniłam na 4-ke nagle auto straciło na mocy. Obroty gwałtownie spadły, a następie samochód zaczął mi się dusić. Na 1 i 2 szarpie, przez co muszę przytrzymywać sprzęgło żeby nie zgasł. Na 3-ce już nie szarpie.
    Wiem, ze chaotycznie napisane. Ale dopiero zaczynam swoją przygodę z mechaniką, więc liczę na wyrozumiałość...

    Wiecie co to może być ?

    Pozdrawiam

  8. #148

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dębica
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Witam, moje audi jest strasznie słabe przy ruszaniu, szarpie i cyklicznie stuka podobnie jak dwumas gdy obroty wynoszą ok 850-900. Ciężko jest ruszyć pod górkę lub z pasażerami. Takie same dźwięki wydobywają się na każdym biegu gdy trochę zamulę silnik ( zawsze przy tych niskich obrotach ).
    Dźwięki dochodzą raczej z prawej strony komory silnika.
    Przeczyściłem przepływomierz, uszczelniłem króciec pompy vacum ( bo było zbyt niskie podciśnienie ),EGR czysty, wymieniłem komplet sprzęgła, starałem się dokręcić i unieruchomić wszystkie trzęsące się elementy i wszystko bez większych efektów. Rozrząd ma teoretycznie 50 tyś km ( mam papiery ) Dodatkowo cyka mi jakaś rolka przy rozrządzie.
    Ponadto dziś gdy udusiłem silnik omyłkowo wrzucając 4 zamiast 2 podczas testów, po ponownym odpaleniu zapaliła się kontrolka check.
    Samochód posiadam od 2 tygodni i staram się to doprowadzić do porządku, zwłaszcza że innymi dieslami ruszam z jedynki bez użycia gazu a u mnie nawet z dodanym gazem muszę uważać aby nie udusić silnika. Ktoś spotkał się z takim problemem ?


    Problem rozwiązany, przyczyną było sprzęgiełko alternatora/koło pasowe
    Ostatnio edytowany przez trucko - 11-08-17 o 23:21

Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •