Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Naprawa popielniczki

  1. #1
    thomi's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tomaszów Maz
    Auto
    Audi A6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny Naprawa popielniczki

    Witam często się zdarza (przynajmniej tak czytałem na forum), że popielniczki w 8L same się psują . No i przyszedł ten dzień, że wsiadam do samochodu a popielniczka odmówiła współpracy (zaznaczam, że używam jej tylko jak podłączam navi). Ale przejdźmy do konkretów; naprawa nie jest czasochłonna i nie wymaga jakiś specjalnych umiejętności.

    Potrzebne nam będzie:
    - śrubokręt
    - penseta
    - jakiś dobry klej (ja użyłem kropelki i poxipolu)
    - drut miedziany ok. 1-1,5 cm
    - wolne 20 min J

    Zaczynamy od odkręcenia jednej śrubki, która trzyma popielniczkę i odłączeniu wszystkich przewodów.
    Gdy popielniczka jest wyciągnięta odwracamy ją o 180st i kleimy plastik mechanizmu zamykającego (ja kropelką). Zdjęcie 1



    Następnie odwracamy ją tyłem i sprawdzamy stan tego plastiku co trzyma sprężynki ( u mnie był złamany więc wyrwałem go do końca, gdyż przeszkadzał mi w późniejszej czynności)
    Zdjęcie 2



    Po wstępnym sklejeniu wkładamy miedziany drucik od dołu w dziurkę (jak widać na zdjęciu drut blokuje sprężynę przed wypadnięciem więc ten kawałek plastiku co był ułamany jest nie potrzebny). Musimy teraz ustawić wysokość drutu, żeby „łapała” go zapadka.
    Zdjęcie 3



    Jeżeli wszystko jest oka przeprowadzamy próbę naszych wypocin:
    Zdjęcia 4 i 5.




    Doklejamy wszystko jakimś mocnym klejem tak, żeby mieć pewność i czyste sumienie, że za 2 dni nie będziemy się znowu w to bawić.
    Zdjęcie 5


    Udajemy się do samochodu i montujemy wszystko w kolejności odwrotnej



    Uploaded with ImageShack.us

    I po operacji
    PS. U mnie działa już 3 tygodnie więc mój sposób chyba się sprawdza. Opisałem najprościej jak tylko się da. Mam nadzieje, że komuś się przyda ten materiał uwagi i sugestie mile widziane. POZDRAWIAM
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 01-08-15 o 20:41

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •