Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Mechanik samochodowy

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    brak
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny Mechanik samochodowy

    Witam, nie wiedziałem gdzie napisać, więc myślę że offtop będzie odpowiedni.
    Jak nim zostać? Tzn chodzi o to, że jest samochodówka blisko mojego miejsca zamieszkania, ale z tego co zauważyłem, mechanikiem można zostać po skończeniu 3-letniej zawodówki. Za bardzo mi to nie pasuję, bo skończyłem teraz LO i mam maturę. Może jakaś uczelnia w tym kierunku, lub słyszeliście o jakichś kursach w tym kierunku?

    Szukałem, na wielu forach, ale nigdzie wzmianki o tym nie ma.
    Pozdrawiam

  2. #2
    roki863's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Też 3 innej marki
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Bez zamiłowania do naprawiania auto,minimalnej wiedzy co jak funkcjonuje nawet najlepsza szkoła ci niepomoże bo możesz się nie odnaleźć w zawodzie.Chyba że masz jakieś zamiłowanie,ciągnie cię do tego i minimalną wiedze z doświadczeniem to załatw sobie jakieś praktyki u mechanika szkoła ci za dużo nie da.Sam chodziłem do takiej z profilem mechanika co prawda zasadnicza ale to ja kilka razy dostawałem 6 za wiedze większą niż miał sam nauczyciel.Dopiero praktyki w warsztacie sporo mnie nauczyły że jest często inaczej niż w książkach.
    Jak robi BRUM BRUM to benzyniak,jak robi KLE KLE to ropniak,jak robi BRUM i KLE to gaz...

    -Tato czy ten samochód jest popsuty??
    -Nie synku to Diesel...

  3. #3
    włodek's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ..
    Auto
    Cały czas to samo
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    65 razy
    Podziękował
    106 razy

    Domyślny

    Szkoła to tylko teoria.
    Praktyka to nauka i z dnia na dzień jej nie zdobędziesz...

    Życzę powodzenia

  4. #4
    jaro121's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Znajdź pracę w warsztacie i idź na studia (nie koniecznie kierunek mechaniczny). Ja skończyłem technikum o profilu mechanicznym to było mało praktyk i dużo teorii, również takiej co przygotowuje na studia w tym kierunku. W tym przypadku tylko praktyka i zamiłowanie!

  5. #5
    Soldier13's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A3 8L i Passat B5FL :)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    praktyka i jeszcze raz praktyka. U mnie w szkole było technikum mechaniczne i po tej szkole kumple nic nie potrafią zrobić. Brat z tego powodu poszedł do zety ale praktyki prywatnie a nie w szkole. Uczy się 2 lata i już sporo potrafi, dużo więcej niż w szkole. Jest taka jeszcze możliwość że można chodzić na same praktyki, przyuczenie do zawodu to się chyba nazywa ale moim zdaniem troche teorii się przyda ale nie sądzę że po liceum długo wytrzymasz w tym zawodzie... mature zdałeś?

  6. #6

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    brak
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Tak matura zdana, muszę się dobrze zastanowić nad tym, ale dzięki za rady.

  7. #7
    Quash's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    A ja sie nie zgadzam, jako czlowiek pracujacy na codzien z silnikami, co prawda nie samochodowymi ale mniejsza o to, zdecydowanie powiem ci ze warto isc na jakis studia ( moga byc zaoczne ) o profilu mechanicznym, informacje o procesach termicznych, wytrzymalosci materialow, tarciu, drganiach i jeszcze calej masie innych dziedzin jesli wlasciwie je przyswoisz i bedziesz wiedzial jak wykorzystac sa bezcenne i zadna praktyka ci ich nie da ( w wiekszosci sytuacji po prostu powiedza odkrec i wymien ale dlaczego sie zrabalo albo jak to poprawic to juz nikt cie nie nauczy bo nie wie a to dzieli dobrych mechanikow od zwyklych roboli/wykonywaczy ktorych cala masa ). Praktyka jest bardzo wazna ale bez odpowiedniej wiedzy nie bedziesz wstanie przeskoczyc pewnego tak naprawde podstawowego poziomu.
    2 Fast not 2 Furious
    Q3 2.0 TFSI 211KM - no stage
    S3 8P 360KM/450NM - CompSport Stage 3
    A6 C7 3.0TFSI 460KM/550NM - CompSport Stage 2

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •