Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 71

Temat: problem - wspomaganie kierownicy

  1. #51

    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0T CDLA
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jeżeli nadal borykasz się z tym problemem to rozwiązaniem jest jedynie wymiana przekładni z silnikiem lub samego silnika elektrycznego (na jedno wyjdzie).
    Problem dotyczy w szczególności 8p z rocznika 2003-2005 w których był montowany silnik elektryczny 1k1 909 143l. Tych silników się nie naprawia, jedynym sposobem jest wymiana. Możesz rozejrzeć się na allegro, może trafisz używkę.

  2. #52

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8P 3d
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dziękuję za informacje. A słyszałem że do A3 8P montowali kilka rodzajów przekładni i z biegiem czasu leczyli błędy z poprzednich wersji. Jaką polecacie zamontować przekładnie o jakich oznaczeniach? Może bym się pokusił o jaką z ostatnich lat produkcji A3 8P, czy od Golfa 5 też podejdzie? Czy może czym nowsza przekładnia tym mocno wyższa cena i lepiej np kupić jakaś z 2008r?

  3. #53

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8P 3d
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Rozwiązaliście jakoś swoje problemy?

  4. #54

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8P 3d
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Wymieniony magiel wraz z silnikiem wspomagania na używkę II generacji i odpukać od 60km problemu i błędu 00573 brak. Niestety kieszeń lżejsza o kilka stówek.

  5. #55

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8P 3d
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Moja radość trwała 2 dni i 300km, w czasie jazdy w trasie zapaliła się żółta kontrolka kierownicy i już nie gaśnie. W styczniu sprawdzę na komputerze czy to ten sam błąd
    Wspomaganie jest więc już nic nie będę robił bo nie mam siły i szkoda mi kasy.

  6. #56
    GrandZS's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny problem - wspomaganie kierownicy

    Udalo mi sie rozwiazac kwestie kodowania, niestety maglownica 3 generacji nie ma możliwości zmiany sily wspomagania. Podziekowania dla OskiUK
    Ostatnio edytowany przez GrandZS - 31-01-18 o 12:17

  7. #57
    GrandZS's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Witam sorry ze tak post pod postem ale wydaje mi sie ze to będzie odpowiedni temat. Niestety spotkala mnie nieprzyjemna sytuacja, chciałbym prosić o rade. Otóż pojechałem na warsztat wymienić tuleje wachaczy. Na warsztacie wymieniono mi również sworzeń wahacza. Po wyjezdzie od mechanika zauważyłem ze kreceniu kierownica towarzyszy dziwny dzwiek jakby ocieranie drobnych ząbkow o siebie, cos podobnego do dzwieku zamka blyskawicznego. Dźwięk jest zarowno przy włączonym jak i wyłączonym silniku. Przed przyjazdem do warsztatu usterki nie bylo po wyjeździe jest. Pytanie do Was ma ktos moze pomysł co to moze byc? Cos zostało uszkodzone? Moze zle wymienione? Z góry dzięki za odpowiedz

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  8. #58

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TCZEW
    Auto
    AUDI A3 8V 2013r
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    masz jakies błędy na maglu ,albo trojkat z wykrzyknikiem od kata skrętu ,do wszystkiego sa sciagacze np. do drazka od magala tez ale w praktyce to przy takich wymianach 5 kg młot i napierdalaja jak tu potem czegos nie uszkodzić w maglu

  9. #59
    GrandZS's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomasz7770 Pokaż post
    masz jakies błędy na maglu ,albo trojkat z wykrzyknikiem od kata skrętu ,do wszystkiego sa sciagacze np. do drazka od magala tez ale w praktyce to przy takich wymianach 5 kg młot i napierdalaja jak tu potem czegos nie uszkodzić w maglu
    Oczywiście na warsztacie utrzymują ze to nie ich wina i to zbieg okolicznosci... wiem ze ciezko stwierdzić na odległość ale prawdopodobnie czeka mnie wymiana maglownicy? Najgorzej ze ten dzwiek jest bardzo głośny i mocno przeszkadza


    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  10. #60

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8P 3d
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez GrandZS Pokaż post
    Oczywiście na warsztacie utrzymują ze to nie ich wina i to zbieg okolicznosci... wiem ze ciezko stwierdzić na odległość ale prawdopodobnie czeka mnie wymiana maglownicy? Najgorzej ze ten dzwiek jest bardzo głośny i mocno przeszkadza


    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

    Radzę wymienić maglownice na regenerowaną z jak najdłuższą gwarancją minimum 12 miesięcy . Najlepiej to zrobić w warsztacie specjalizującym się w regeneracją maglownic i oferującym demontaż i montaż na miejscu. W razie reklamacji nie skasuja Cie za ponowny demontaż /montaż. Powinieneś się zamknąć w 1000zł. Nie polecam Ci popełniać takiego błędu jak ja czyli zdać się na mechanika i wymieniać na używaną maglownice z szrotu/allegro bez gwarancji, mechanik skasuje Cie za demontaż /montaż 200-250zl i na magiel używany wydasz 300-500zl oraz jakieś 100-150zl na ustawienie zbieżności oraz geometri. Gwarancji żadnej nie dostaniesz. Ja tak zrobiłem i po 2 dniach i 300km kontrolka się znowu zaświeciła a mechanik powiedział, że mu bardzo przykro i może pomóc przejść przegląd w niedalekiej przyszłości Ewentualnie jest jeszcze opcja regeneracji w TurboTec w Jaworznie ( tej firmy nie trzeba przedstawiać) za około chyba 1700zł netto ale gwarancja jest na 24 miesiące bez limitu km lub w ASO ale tutaj chyba to będzie koszt 5tys zł. Możesz też wyłączyć samą kontrolkę wspomagania za ok 200zł.( ale to już druciarstwo)

    Ja już wyleczyłem się z polecanym mechaników na forach. Wole więcej zapłacić ale przed naprawą robione są oględziny oraz protokół a po naprawie wyjeżdżam czystym autem umytym w środku i na zewnątrz. Byłem ostatnio w Bosch Service na ul. Włościańskiej w Warszawie i polecam, jeśli ktoś nie jest dusigroszem i nie lubi druciarstwa. A nie odbieram auto to widzę błoto na dywanikach pasażera, na liczniku jest o 105km więcej niż jak zostawiłem auto ( pewnie robiło jako transporter części), nad pasami ślad brudnych palców oraz na przednim słupku plus gratis kontrolka wspomagania po waleniu młotem przy rozpinaniu przedniego zawieszenia. Przeglądałem różne fora rodziny VAG i wszystkim coś się działo z maglownicą po wizycie u mechanika i wymianę jakiego elementu zawieszenia przedniego

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •