Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 61 do 70 z 71

Temat: problem - wspomaganie kierownicy

  1. #61

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Panowie ,mam do was pytanie czy podczas prostych kół i kierownicy i gdzy zrobićie pół obrotu to slyszycie wasze wspomaganie?Pytam bo wydaję mi się ,że u mnie wcześniej tego nie było zanim nie wymieniałem przegubów,teraz jak zakręce kierownicą czuję tj. rezonas który przenosi się aż na fotel kierowcy.Zapewne mój kowal (mechanik) już przy...bał młotem w coś i się odzywa maglownica...

    Ps.Błędów jak i świecącej ikonki kierownicy brak .

  2. #62

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8P 3d
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Panowie czy błąd ABSu
    0283 - Układ ABS; czujnik prędkości koła; przedni lewy (G47)
    012 - usterka elektryczna w obwodzie - Sporadyczny

    może mieć wpływ, że wyświetla się błąd oraz świeci się żółta kierownica ????
    00573 - Czujnik momentu obrotowego kierownicy (G269)
    008 - Niezrozumiały sygnał

    Maglownia II gen 1K1 909 144 J

    Skasowałem wszystkie błędy VCDSEm i z 3 razy odpaliłem samochód i żółta kierownica wspomagania nie świeci się podczas jazd testowej.

  3. #63
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    No to jak problem nie powraca to czego oczekujesz od nas?
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  4. #64

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8P 3d
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Golem1 Pokaż post
    No to jak problem nie powraca to czego oczekujesz od nas?
    Błąd z ABSem powraca, natomiast kontrolka żółtej kierownicy jeszcze nie wróciła. Obawiam się, że jednak wróci jak ostatnio po 2 dniach i 300km.

  5. #65

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8P 3d
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Kontrolka żółtej kierownicy wraca, raz po 7 km, raz po 300km. Skasuje błąd i jakiś czas mam spokój lub przy następnym odpaleniu auta już wraca i świeci. Ponawiam pytanie:

    Panowie czy błąd ABSu
    0283 - Układ ABS; czujnik prędkości koła; przedni lewy (G47)
    012 - usterka elektryczna w obwodzie - Sporadyczny

    może mieć wpływ, że wyświetla się błąd oraz świeci się żółta kierownica ????
    00573 - Czujnik momentu obrotowego kierownicy (G269)
    008 - Niezrozumiały sygnał

    Maglownia II gen 1K1 909 144 J

  6. #66

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny Czerwona kontrolka wspomagania i błędy.

    Witam.
    Pacjent to A3 8P 1,6 z 2004 roku.

    W środę podczas jazdy, po przejechaniu 3-5km zapaliła się czerwona kontrolka kierownicy z 3 sygnałami dźwiękowymi. Autem jeździ moja dziewczyna a sam samochód mamy od nie dawna.
    Miesiąc temu auto było na wymianie tulei wahacza i ustawieniu geometrii- tutaj może nic nieznaczący szczegół ale od tamtego momentu Audi miała minimalnie przesuniętą kierownicę w lewą stronę co mieliśmy skorygować, ale przez ostatni brak czasu nie pojechałem na poprawkę tej kierownicy. Przekoszenie było minimalne i trzeba było trochę pojeździć aby to zauważyć.

    Wczoraj podłączyłem komputer i wyświetliły mi się następujące błędy (wszystkie sporadyczne):
    00625 Sygnał o prędkości własnej pojazdu brak komunikacji
    00750 Uszkodzenie lampki kontrolnej pracy silnika MIL Kody kontroli usterek
    00778 Czujnik kąta skrętu brak komunikacji
    01312 Szyna CAN układu przeniesienia napędu nieprawidłowy
    01314 Elektroniczny moduł sterujący pracą silnika brak komunikacji

    Po skasowaniu pozostał jeden:
    01312 Szyna CAN układu przeniesienia napędu nieprawidłowy


    Dzisiaj auto trafiło do mechanika, który stwierdził, że nie pracuje silnik od wspomagania. Nie brzmiał przekonująco, tzn nie był w stanie mi powiedzieć czy to silnik czy cała maglownica, czy może czujnik skrętu. Nie był w stanie podać mi numeru silnika i przekładni ponieważ trzeba wszystko zdejmować. Mówił, że obstawia na silnik maglownicy... Dodał, że kasuje błąd i go nie ma, ale w momencie gdy ruszy się kierownicą to od razu się zapala ponownie.
    Jutro odbieram auto i właściwie nie wiem co dalej z nim robić.

    Naczytałem się na forum żeby porobić ósemki i inne akrobacje od lewej do prawej na jakimś parkingu ale to nie pomogło.

    Szanowni koledzy, czy ktoś z was spotkał się z takim problemem?
    Co i w jaki sposób mogę sprawdzić aby móc zawęzić grono podejrzanych podzespołów?
    Mam dostęp do VCDSa lub innego vag-coma, zastanawiam się czy w 011 nie spróbować ustawić mu na nowo punkt zerowy. Jednak gdyby było coś nie tak z czujką skrętu to wg mnie świeciłoby się też ESP albo nawet ESP + ABS. W Audi świeci tylko kierownica...

    Będę wdzięczny za wszelką pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
    Pozdrawiam

  7. #67

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW
    Podziękował
    raz

    Domyślny Wspomaganie kierownicze + ESP nie działa po kolizjii

    Witam serdecznie wszystkich,
    Jakoś ponad miesiąc temu miałem zderzenie swoją A3, do wymiany był między innymi prawy błotnik, prawe drzwi, prawe światło i do naprawy prawa część zderzaka.
    Musiałem też wymienić zgięty drążek kierowniczy z tejże strony, co też nie zdziwi nikogo świeci mi na żółto ESP a wspomaganie kierownicy potrafi działać przez np: 20km jazdy a potem zaczyna się świecić czerwona kontrolka :/

    Teraz pytanie do Was, gdzie najpierw szukać problemu? Czy samemu jestem w stanie to jakoś rozwiązać czy najlepiej od razu udać się z tym do mechanika?

    Mam nadzieję, że niczego nie przeoczyłem i wszystko jest zgodne z regulaminem
    Serdecznie proszę o porady i dobre słowo.
    Dzięki.

  8. #68
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Najlepiej podłącz auto pod kompa bo prawdopodobnie jest tez padnięty czujnik abs i dlatego ci się świeci esp, co do wspomagania to możliwe że magiel też ucierpiał przy kolizji. Jak masz możliwość sprawdż jakie błędy ci się wyświetlają i może coś cię one nakierują gdzie leży problem.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  9. Podziękowania dla Golem1 za pomoc w problemie

    Sicario (30-11-19)

  10. #69

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    @Golem1 Jutro może zaprowadzę auto do mechanika, to może w poniedziałek z rana mi zerknie co i jak.

  11. #70

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Ghost91 Pokaż post
    Witam.
    Pacjent to A3 8P 1,6 z 2004 roku.

    W środę podczas jazdy, po przejechaniu 3-5km zapaliła się czerwona kontrolka kierownicy z 3 sygnałami dźwiękowymi. Autem jeździ moja dziewczyna a sam samochód mamy od nie dawna.
    Miesiąc temu auto było na wymianie tulei wahacza i ustawieniu geometrii- tutaj może nic nieznaczący szczegół ale od tamtego momentu Audi miała minimalnie przesuniętą kierownicę w lewą stronę co mieliśmy skorygować, ale przez ostatni brak czasu nie pojechałem na poprawkę tej kierownicy. Przekoszenie było minimalne i trzeba było trochę pojeździć aby to zauważyć.

    Wczoraj podłączyłem komputer i wyświetliły mi się następujące błędy (wszystkie sporadyczne):
    00625 Sygnał o prędkości własnej pojazdu brak komunikacji
    00750 Uszkodzenie lampki kontrolnej pracy silnika MIL Kody kontroli usterek
    00778 Czujnik kąta skrętu brak komunikacji
    01312 Szyna CAN układu przeniesienia napędu nieprawidłowy
    01314 Elektroniczny moduł sterujący pracą silnika brak komunikacji

    Po skasowaniu pozostał jeden:
    01312 Szyna CAN układu przeniesienia napędu nieprawidłowy


    Dzisiaj auto trafiło do mechanika, który stwierdził, że nie pracuje silnik od wspomagania. Nie brzmiał przekonująco, tzn nie był w stanie mi powiedzieć czy to silnik czy cała maglownica, czy może czujnik skrętu. Nie był w stanie podać mi numeru silnika i przekładni ponieważ trzeba wszystko zdejmować. Mówił, że obstawia na silnik maglownicy... Dodał, że kasuje błąd i go nie ma, ale w momencie gdy ruszy się kierownicą to od razu się zapala ponownie.
    Jutro odbieram auto i właściwie nie wiem co dalej z nim robić.

    Naczytałem się na forum żeby porobić ósemki i inne akrobacje od lewej do prawej na jakimś parkingu ale to nie pomogło.

    Szanowni koledzy, czy ktoś z was spotkał się z takim problemem?
    Co i w jaki sposób mogę sprawdzić aby móc zawęzić grono podejrzanych podzespołów?
    Mam dostęp do VCDSa lub innego vag-coma, zastanawiam się czy w 011 nie spróbować ustawić mu na nowo punkt zerowy. Jednak gdyby było coś nie tak z czujką skrętu to wg mnie świeciłoby się też ESP albo nawet ESP + ABS. W Audi świeci tylko kierownica...

    Będę wdzięczny za wszelką pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
    Pozdrawiam


    Witam.
    A mam jeszcze pytanie teoretyczne- maglownica z Anglika nie podejdzie tego jestem pewien, ale co z silnikiem wspomagania? Orientuje się ktoś? Stawiam, że również nie podejdzie, ale wolę dopytać kogoś doświadczonego.
    Pytanie nr2: czy po Vinie jest mi ktoś w stanie sprawdzić której generacji mam przekładnie w samochodzie? Ewentualnie z czego innego przekładnia pasuje?

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •