Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 71

Temat: problem - wspomaganie kierownicy

  1. #21
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    moze to za trudne, ale w lewym gornym rogu jest cos takiego jak szukaj, wpisujac tam "j500"

    masz np :

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...29#post1118229

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...284#post500284


    01309 - Power Steering Control Module (J500): No Communication
    Possible Symptoms

    * Malfunction Indicator Light (MIL) active
    * Power Steering not working

    Possible Causes

    * Wiring/Connectors from/to Power Steering Control Module (J500) faulty/loose
    * Power Steering Control Module (J500) faulty

    Possible Solutions

    * Check Wiring/Connectors from/to Power Steering Control Module (J500)
    * Replace Power Steering Control Module (J500)


    sprawdzaj styki , polaczenia na silniku wspomagania
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  2. #22

    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Te tematy już przerobiłem, więc aluzja zbędna.

    Jest możliwość reanimacji takiego sterownika? Ile kosztuje nowy?

  3. #23

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grójec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam,

    2 tygodnie temu wymieniłem maglownicę. Kupiłem używaną, która wyglądała na idealną (grzebień itd.). Mechanik wyjął mój stary magiel (który był w opłakanym stanie fizycznym - luz na grzebieniu, rdza) odkręcił silnik i podmienił tylko maglownice. Silnik został ten sam.

    Po wymianie i odpaleniu samochodu nie było żadnych błędów, wspomaganie śmigało idealnie. Zero luzów. Generalnie super. W związku z tym mechanicy nie wykonywali żadnej kalibracji, pojechali tylko na zbieżność.

    Po kilku dniach jazdy zapaliła mi się kontrolka kierownicy. Zgasiłem samochód, kontrolka zgasła. Na następy dzień znów się zapaliła. Po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu kontrolka świeciła się nadal i już nie chciała zgasnać. Wspomaganie jednak było. W piątek podjechałem do warsztatu.
    Podłączyli komp (program Texa) który wskazał błąd 573 - błąd czujnika kąta skrętu. Gościu kombinował ale nie mógł go wykasować. Przy którejś próbie udało mu się, ale po kilku minutach znowu wywaliło błąd.
    Powiedział żebym podjechał po weekendzie, a on dowie się o co chodzi. Jednak jechałem wczoraj trasą i przy dość dużej prędkości wyłączyło mi się całkowicie wspomaganie! Zatrzymałem się, zgasiłem samochód i po odpaleniu wspomaganie wróciło. Dojechałem do domu.
    Jednak dzisiaj rano po odpaleniu audiczki wspomagania już nie ma. Kompletny mur beton kierownicy...

    Teraz moje pytania:

    - czy możliwe, że pokręcili coś w warsztacie? Nie zrobili bądź nie umieją zrobić kalibracji?
    - czy to raczej uszkodzony czujnik w tej nowej maglownicy?
    - jeżeli to czujnik to mam starą maglownicę i ewentualnie spróbujemy podmienić - czy da się wymontować ten czujnik z maglownicy?
    - czy problem może leżeć tu, że został mój silnik a jest inny magiel? Coś nie współgra?

  4. #24
    seth01's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wykonaj adaptację kąta skrętu G85 i bęzie po sprawie

  5. #25
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pkowal007 Pokaż post
    Witam,

    2 tygodnie temu wymieniłem maglownicę. Kupiłem używaną, która wyglądała na idealną (grzebień itd.). Mechanik wyjął mój stary magiel (który był w opłakanym stanie fizycznym - luz na grzebieniu, rdza) odkręcił silnik i podmienił tylko maglownice. Silnik został ten sam.

    Po wymianie i odpaleniu samochodu nie było żadnych błędów, wspomaganie śmigało idealnie. Zero luzów. Generalnie super. W związku z tym mechanicy nie wykonywali żadnej kalibracji, pojechali tylko na zbieżność.

    Po kilku dniach jazdy zapaliła mi się kontrolka kierownicy. Zgasiłem samochód, kontrolka zgasła. Na następy dzień znów się zapaliła. Po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu kontrolka świeciła się nadal i już nie chciała zgasnać. Wspomaganie jednak było. W piątek podjechałem do warsztatu.
    Podłączyli komp (program Texa) który wskazał błąd 573 - błąd czujnika kąta skrętu. Gościu kombinował ale nie mógł go wykasować. Przy którejś próbie udało mu się, ale po kilku minutach znowu wywaliło błąd.
    Powiedział żebym podjechał po weekendzie, a on dowie się o co chodzi. Jednak jechałem wczoraj trasą i przy dość dużej prędkości wyłączyło mi się całkowicie wspomaganie! Zatrzymałem się, zgasiłem samochód i po odpaleniu wspomaganie wróciło. Dojechałem do domu.
    Jednak dzisiaj rano po odpaleniu audiczki wspomagania już nie ma. Kompletny mur beton kierownicy...

    Teraz moje pytania:

    - czy możliwe, że pokręcili coś w warsztacie? Nie zrobili bądź nie umieją zrobić kalibracji?
    - czy to raczej uszkodzony czujnik w tej nowej maglownicy?
    - jeżeli to czujnik to mam starą maglownicę i ewentualnie spróbujemy podmienić - czy da się wymontować ten czujnik z maglownicy?
    - czy problem może leżeć tu, że został mój silnik a jest inny magiel? Coś nie współgra?
    Czujnik nie znajduje się w maglownicy tylko w kolumnie kierownicy . Po drugie z tego czujnika korzysta też ESP i ABS więc czujnik masz dobry. Jak Asystent gubi nastawy tak jak napisał kolega powyżej . Należy w sterowniku wspomagania dokonać adaptacji czujnika.

  6. #26

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLX

    Domyślny

    podpinam się do tego tematu ponieważ u mnie problem po kalibracjach dalej istnieje wspomaganie mam pracuje cały czas lecz nie chodzi płynnie tylko w odstępach lżej i ciężej ... ktoś podpowie co mi się dzieje? pozdrawiam

  7. #27

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3City
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Serwus, podepnę się pod wątek, padło mi wspomaganie i wszystko wskazuje na to, że będę musiał zmierzyć się*z wymianą całej maglownicy. Tu pojawia się pytanie, co wybrać, używkę oryginalną czy nowy zamiennik (bo ZF nowy kosztuje majątek), jeśli zamiennik to jakiej firmy? Będę wdzięczny za podpowiedź. Pozdr.

  8. #28
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Poczytaj temat o maglownicy
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  9. #29
    Rafal1989's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kwidzyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Blow Pokaż post
    co wybrać, używkę oryginalną czy nowy zamiennik
    Miałem ten sam problem. Padł mi czujnik kąta skrętu. Wymieniłem maglownicę na używaną oryginalną i wszystko śmiga

  10. #30

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3City
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Oka, dzięki za podpowiedzi, temat o maglownicy odszukam i sprawdzę. Pozdr!

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •