Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 71

Temat: problem - wspomaganie kierownicy

  1. #41

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Witam,

    Mi też padło wspomaganie (czerwona kontrolka) i działa tylko przy 1wszym odpaleniu gdy auto jest zimne. Gdy temp. jest na plusie lub auto ma temp. roboczą po ponownym uruchomieniu wspomagania nie ma.

    1 Fault Found:
    01309 - Power Steering Control Module (J500)
    004 - No Signal/Communication
    Freeze Frame:
    Fault Status: 01100100
    Fault Priority: 2
    Fault Frequency: 1
    Reset counter: 178
    Mileage: 198685 km
    Time Indication: 0

    Czy ma ktoś namiar na kogoś kto ma do sprzedania maglownice 2 gen? lub zna jakiś dobry/polecany warsztat lub mechanika z Wrocławia lub okolicy, który podjąłby się zmiany całej maglownicy z 1gen na 2gen. w rozsądnych pieniądzach?

  2. #42

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Witam,

    Mam pytanie a raczej problem ze wspomaganiem i jego dziwnym zachowaniem.
    Otoz dzialalo ono bardzo dobrze. Nietety pekla jedna ze spreżyn w przednim zawieszeniu. Mechanik wymienil obydwie spręzyny i od tego czasu wspomaganie zaczelo dzialac bardzo dziwnie.
    Auto zaczelo sciagac na prostej drodze w prawo oraz gdy jade na zakretach (glownie po luku) i mam skrecona lekko kierownice w lewo lub prawo i wychodzac z luku zaczynam prostowac kierownice to w pierwszej chwili wspomaganie dziala bardzo nerwowo i przez ulamek sekundy probuje jakby na sile pomoc skokowo wyprostowac ta kierownice. Przez co ruch kierownicy przez chwile nie jest plynny tylko taki nerwowy bardzo.

    Jako ze pojawilo sie tez opisane sciaganie to pojechalem na zrobienie pelnej geometrii, ktora wykonalem w 3ch miejscach.
    - Bosch Gladysek
    - Norauto
    - warsztat na Makuszynskiego w Krakowie

    W kazdym potwierdzili ze geometria jest bardzo dobrze ustawiona, przy czym tylko w ostatnim zakladzie Pan stwierdzil ze moze trzeba wykonac adaptacje czujnika kata skretu (jako ze wymiana sprezyn odbyla sie przy odpietym akumulatorze).

    I rzeczywiscie adaptacja pomogla i auto jedzie na wprost jak po sznurku.

    Niestety drugi problem "nerwowosci" kierownicy gdy ja prostuje pozostal. Kilka warsztatow przegladnelo ze zadnych luzow nigdzie nie ma, zawieszenie i kolumna kierownicy jest ok (pod wzgledem mechanicznym).

    Tak samo podpiecie VCDS pokazuje ze nie ma zadnych bledow w samochodzie.

    Gdy zmniejszylem moc wspomagania z poziomu 5 na 3 to spowodowalo ze ta "nadgorliwosc" ukladu wspomagania troszke sie zmniejszyla (wraz ze spadkiem mocy wspomagania).
    Czy mial ktos moze podobne problemy? Ewentualnie czy trzeba jeszcze cos dodatkowo zakodowac/zaadaptowac? Wszedzie gdzie jade to mowia ze mechanicznie wszystko jest OK.

    Ewentualnie czy jak pojade do ASO to oni moga "wgrac" jakies odgorne wszelkie adaptacje? I do ktorego ASO w Krakowie jechac? Beltowski, Auto-Special? Czy tez inne (np Skody/Seata)?
    Dzieki za wszelka pomoc.

    p.s:
    Auto Audi A3 8p, 2006 rok, silnik TDI, BKD 140KM, przebieg 185tys km

  3. #43

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam mobile może ktoś miał podobnie, po odpięciu akumulatora i grzebaniu przy lampach (zwarcie wywaliło jeden bezpiecznik- wymieniłem)
    po przekręceniu stacyjki PIKA 3 RAZY i świeci sie kontrolka KIEROWNICY (na czerwono) i ABS i WYKRZYKNIK (na żółto) coś mogło się spalić ??

  4. #44

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    audi a3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    panowie mam strasznie nietypowy problem.pękła mi sprężyna w aucie przy wymianie sprężyn zostało wymione również łożysko na amortyzatorze.po tej wymianie pojawiła mi się pomarańczowa kierownica na desce ale wspomaganie nadal działało błędy z komputera to
    Address 19: CAN Gateway Labels: 1K0-907-530.lbl
    Part No SW: 1K0 907 530 G HW: 1K0 907 951
    Component: J533__Gateway H10 0140
    Revision: H10 Serial number: 3000105B298052
    Coding: 3D3F0F4007002102
    Shop #: WSC 12345 123 12345
    VCID: 2B51039FF1C5

    1 Fault Found:
    00470 - Combination comfort Databus in Single Wire
    011 - Open Circuit
    Freeze Frame:
    Fault Status: 01101011
    Fault Priority: 3
    Fault Frequency: 198
    Reset counter: 245
    Mileage: 222174 km
    Time Indication: 0
    Date: 2017.04.03
    Time: 15:40:55
    Address 44: Steering Assist Labels: 1Kx-909-14x.lbl
    Part No: 1K1 909 144 K
    Component: EPS_ZFLS Kl.5 D06 1701
    Shop #: WSC 00000 000 00000
    VCID: 33611BFF29F5

    1 Fault Found:
    00573 - Steering Torque Sensor (G269)
    008 - Implausible Signal
    Address 76: Park Assist Labels: 8P0-919-283.lbl
    Part No SW: 8P0 919 283 A HW: 8P0 919 283 A
    Component: Parkhilfe 4-Kan H09 0020
    Revision: 00H09000 Serial number: 00067824820533
    Coding: 0000013
    Shop #: WSC 131071 1023 2097151
    VCID: 397D29D70B99

    1 Fault Found:
    01543 - Parking Aid Warning Chime (H15)
    009 - Open or Short to Ground - Intermittent
    Freeze Frame:
    Fault Status: 00101001
    Fault Priority: 3
    Fault Frequency: 2
    Reset counter: 24
    Mileage: 222187 km
    Time Indication: 0
    Date: 2017.04.03
    Time: 21:09:06
    w sobote zostało wymienione drugie łożysko po tej wymianie wspomaganie przestało działać całkowicie a ikonka kierownicy zmieniłą się na kolor czerwony błędy z komputer są następujące
    Address 17: Instruments Labels: 8P0-920-xxx-17-MY7.lbl
    Part No SW: 8P0 920 900 L HW: 8P0 920 900 L
    Component: KOMBIINSTR. VDO H80 0420
    Revision: D06 Serial number: 124DED06017259
    Coding: 0004113
    Shop #: WSC 77827 127 26317
    VCID: 387B2CD33093

    1 Fault Found:
    00381 - Databus Instrument Cluster
    014 - Defective - Intermittent
    Freeze Frame:
    Fault Status: 00000001
    Fault Priority: 1
    Fault Frequency: 1
    Reset counter: 46
    Mileage: 0 km
    Time Indication: 0
    Address 19: CAN Gateway Labels: 1K0-907-530.lbl
    Part No SW: 1K0 907 530 G HW: 1K0 907 951
    Component: J533__Gateway H10 0140
    Revision: H10 Serial number: 3000105B298052
    Coding: 3D3F0F4007002102
    Shop #: WSC 12345 123 12345
    VCID: 2B51039FF1C5

    1 Fault Found:
    00470 - Combination comfort Databus in Single Wire
    011 - Open Circuit
    Freeze Frame:
    Fault Status: 01101011
    Fault Priority: 3
    Fault Frequency: 33
    Reset counter: 7
    Mileage: 222514 km
    Time Indication: 0
    Date: 2017.04.23
    Time: 09:50:29
    Address 44: Steering Assist Labels: 1Kx-909-14x.lbl
    Part No: 1K1 909 144 K
    Component: EPS_ZFLS Kl.5 D06 1701
    Shop #: WSC 00000 000 00000
    VCID: 33611BFF29F5

    2 Faults Found:
    00573 - Steering Torque Sensor (G269)
    008 - Implausible Signal
    00573 - Steering Torque Sensor (G269)
    008 - Implausible Signal
    o co chodzi z tymi będami 00573 czemu teraz są zdublowane dwa łożyska wymienione i dwa błędy dziwny zbieg okoliczności?ten błąd przecież mówi o czujniku na maglownicy a tam przecież jest jeden czujnik więc skąd teraz dwa błędy o co tu chodzi panowie i czy któryś z pozostałych błędów może mieć wpływ na zachowanie maglownicy?

  5. #45
    MucikV's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dołączałeś akumulator?

  6. #46

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    audi a3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Akumulator byl odlanczany w celu pełnego naladowania ale nic się nie zmienia.jeden błąd to jakiś problem na canie czy on może mieć wpływ na maglownice?

  7. #47

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam wszystkich bardzo serdecznie,
    Piszę w tym temacie ponieważ mam problem ze wspomaganiem kierownicy. Ale może od początku. Więc tak, +/- miesiąc temu zakupiłem Audi A3 8P 2.0TDI<BKD>. Zaraz po zakupie padło mi turbo. Turbo zostało poddane regeneracji, cały układ został wyczyszczony z oleju, filtry i olej zostały wymienione. Po wyjechaniu z warsztatu autem długo się nie nacieszyłem, bo po jakimś czasie wyskoczyła czerwona kontrolka od wspomagania na desce rozdzielczej. Mechanik podpiął komputer, usunął błąd i wszystko miało być okej, ale nie było. Dojechałem na spokojnie do domu, pokręciłem się wszystko było dobrze, natomiast gdy silnik ostygł, po ponownym odpaleniu wspomagania już nie było, a na desce rozdzielczej znowu pojawił się błąd wspomagania. Przez ostatnie trzy tygodnie auto stało w garażu(grubsza sprawa ze sprzedającym). Teraz gdy wyciągnąłem auto z garażu zauważyłem, że gdy silnik złapie chociaż minimalną temperaturę( wskazówka podniesie się powyżej 50st.) i ponownie go uruchomię wspomaganie działa bez najmniejszych zarzutów. Czy jest ktoś może w stanie mi powiedzieć gdzie jest problem? Czy do wymiany musi iść kolumna kierownicza, czy może problemu szukać gdzieś indziej?
    Bardzo dziękuję z góry za każdą odpowiedź, mam nadzieję, że chociaż trochę sprawa się wyklaruje.
    Pozdrawiam



    PS. Próbowałem robić adaptacje czujnika skrętu w taki sposób jak został opisany na pierwszych stronach tego tematu, kręciłem ósemki po parkingu itp. Ale niestety nic to nie zmieniło.

  8. #48

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sopot
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    witam
    czy ktoś zna odpowiedż na problem kolegi bo w moim aucie dzieje się to samo ze wspomaganiem kierownicy a posiadam audi a3 sportback 1.9 tdi z 2005r

    - - - Aktualizacja postu - - -

    chodzi mi o problem użytkownika (zastawka)

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Auto zaczelo sciagac na prostej drodze w prawo oraz gdy jade na zakretach (glownie po luku) i mam skrecona lekko kierownice w lewo lub prawo i wychodzac z luku zaczynam prostowac kierownice to w pierwszej chwili wspomaganie dziala bardzo nerwowo i przez ulamek sekundy probuje jakby na sile pomoc skokowo wyprostowac ta kierownice. Przez co ruch kierownicy przez chwile nie jest plynny tylko taki nerwowy bardzo.

  9. #49

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    U mnie rozwiazaniem problemu byla wymiana przekladni. Kupilem na allegro pol roku temu i problemy minely "jak reka odjal". Wczesniej stracilem kupe kasy na adaptacje, ustawienia geometrii itp.
    Niestety nic nie pomoglo. Bylem w ASO gdzie kolesie szukali i w koncu jakis chlopak ktory widac ze sie na tym zna powiedizal mi ze pomimo ze nie mam bledow itp to czujnik skretu w przekladni podaje zle wartosci i dlatego wspomaganie dziala blednie. Dlatego na allegro kupilem przekladnie za 699pln uzywke (sprzedawca o pseudonimie "centrum przekladni" - od razu mowie ze to nie reklama czy cos bo nie mam z nim nic wspolnego, po prostu zaryzykowalem zakup u niego). Teoretycznie jak pytalem tu na forum to po numerach czesci pasowac do mnie powinna tylko z koncowkami "K i KX" lub "M i MX". Koles co sprzedaje na allegro przyslal mi z koncowka "J" czego sie obawialem ale mechanik to zalozyl (pasowala bez zadnych problemow/przerobek) i od tej pory ciesze sie dobrze dzialajacom przekladnia/wspomaganiem.

    Jedyne co to po podpieciu pokazywalo blad na VCDS, ktory zwiazany byl z tym ze przekladnia przyslana miala zakodowane inne opcje niz moja A3 (co nie wplywalo w ogole na sama jazde). Mozna ten blad w prosty sposob skasowac uzywajac instrukcji ktora znalazlem na google.

  10. #50

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubawka
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    siemka ja mam dokladnie taki sam problem jak ty napisz jaka byla przyczyna tej usterki
    Cytuj Oryginalnie napisane przez ruszi69 Pokaż post
    Witam wszystkich bardzo serdecznie,
    Piszę w tym temacie ponieważ mam problem ze wspomaganiem kierownicy. Ale może od początku. Więc tak, +/- miesiąc temu zakupiłem Audi A3 8P 2.0TDI<BKD>. Zaraz po zakupie padło mi turbo. Turbo zostało poddane regeneracji, cały układ został wyczyszczony z oleju, filtry i olej zostały wymienione. Po wyjechaniu z warsztatu autem długo się nie nacieszyłem, bo po jakimś czasie wyskoczyła czerwona kontrolka od wspomagania na desce rozdzielczej. Mechanik podpiął komputer, usunął błąd i wszystko miało być okej, ale nie było. Dojechałem na spokojnie do domu, pokręciłem się wszystko było dobrze, natomiast gdy silnik ostygł, po ponownym odpaleniu wspomagania już nie było, a na desce rozdzielczej znowu pojawił się błąd wspomagania. Przez ostatnie trzy tygodnie auto stało w garażu(grubsza sprawa ze sprzedającym). Teraz gdy wyciągnąłem auto z garażu zauważyłem, że gdy silnik złapie chociaż minimalną temperaturę( wskazówka podniesie się powyżej 50st.) i ponownie go uruchomię wspomaganie działa bez najmniejszych zarzutów. Czy jest ktoś może w stanie mi powiedzieć gdzie jest problem? Czy do wymiany musi iść kolumna kierownicza, czy może problemu szukać gdzieś indziej?
    Bardzo dziękuję z góry za każdą odpowiedź, mam nadzieję, że chociaż trochę sprawa się wyklaruje.
    Pozdrawiam



    PS. Próbowałem robić adaptacje czujnika skrętu w taki sposób jak został opisany na pierwszych stronach tego tematu, kręciłem ósemki po parkingu itp. Ale niestety nic to nie zmieniło.

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •