Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 22

Temat: Otwarcie działalności /sklepu

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Siemiatycze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny Otwarcie działalności /sklepu

    Mam zamiar , plan, żeby otworzyć sklepz częściami samochodowymi . I jest tu może ktoś u nas na forum kto taki sklep zakładał i prowadzi i mógłby powiedziec jaki trzeba mieć wkład $ na początek , kilka wskazówek na co zwrócić uwagę .

  2. #2
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    napisz do Marcina
    http://www.a3-club.net/forum/member....50-elemenateur
    On powinien Ci wszystko wyjaśnić

  3. Podziękowania dla klamamoto za pomoc w problemie

    maikel1897 (18-01-17)

  4. #3

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica, Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    z 200-300tys. jeżeli mówimy o franczyzie
    a na co zwrocic uwagę ?
    na konkurencje, przejechać się po warsztatach popytać od kogo biora co biora i za ile jak się ma taka możliwość,
    lokalizacja i możliwości
    przede wszystkim wiedza trzeba mieć ogromna wiedze żeby sprzedawac części

  5. #4

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Siemiatycze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Nie mówimy o franczyznie , mówimy o w pełni własnym sklepie biznesie . Tyle kasy to nie mam ale na start nie muszę mieć wszystkiego od reki chyba , do wszystkiego dochodzi się z czasem . Wiedzę trzeba mieć w każdej dziedzinie , każdy się uczy całe życie i uważam że nie odrazu zarabiają miliony

  6. #5
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Sklepów stacjonarnych i online jest zatrzęsienie. Pierwsza sprawa to 'cos' czym przyciagniesz klienta czyli atrakcyjne ceny dobrych, sprawdzonych produktów. Musiałbys zrobić wywiad z większymi dostawcami i ugrać jakaś współpracę, ceny producenta czy cos a otrzymany rabat wtedy staje się zarobkiem.
    Mogę się mylić ale wydaje mi się to całkiem rozsądnym pomysłem.
    Powodzenia w realizacji planów. Próbować trzeba, wycofać się to żadna ujma.

  7. #6
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez maikel1897 Pokaż post
    Tyle kasy to nie mam ale na start nie muszę mieć wszystkiego od reki chyba , do wszystkiego dochodzi się z czasem
    Prawda, aczkolwiek żeby konkurować na rynku musisz mieć atrakcyjne ceny, a te jesteś w stanie ugrać z hurtowniami tylko w przypadku dużych zamówień, co przekłada się bezpośrednio na wymagany kapitał.

  8. #7

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock !
    Auto
    Audi z Q
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    51 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Dokładnie tak jak pisze pomocnik. Pracowałem ok roku w nowo otwartym sklepie stacjonarnym. Właściciel dysponując budżetem ok 150koła wychodził z założenia że na początek wystarczy zatowarować się podstawą czyli: oleje, filtry wszystkie, klocki hamulcowe, świece, podstawa zawieszenia czyli końcówki, łączniki itp, chemia, kosmetyki i akcesoria jakieś. Szef stwierdził że po co mieć wszystko jak hurtownie w 30min dowiozą..
    Niestety zazwyczaj było tak że klienci chcieli to czego się nie miało na miejscu i było "ee to pójdę do konkurencji tam mają od ręki" inni mówili "tak drogo ? na internecie połowę taniej kupię".
    Poza tym trzeba dobrze gadać z hurtowniami żeby dali duże rabaty no bo niestety jeżeli takich nie ma to sklepy które X lat już sie u nich zaopatrują to sprzedaja części w detal w takiej cenie jakiej ty kupujesz od tej samej hurtowni.
    Podsumowując jakby mieć swój lokal a nie wynajmować oraz pracować samemu to idzie na tym wyżyć jeszcze

  9. #8

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Siemiatycze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Jak narazie to mam to w planach , lokal musiałbym na początek wynająć , jakby coś lepiej szlo to wiadomo ze swoje to podstawa . Sam myślałem zeby go zatowarowac towarem podstawowym na początku , czyli oleje , filtry , jakieś paski itp . Wychodzi na to ze trzeba mieć drugie tyle co mam . Szkoda mi wydawać to na nie wiadomo co , fajnie mieć swój mały biznes ale w tych czasach chyba ciężko zacząć

  10. #9
    rado's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraina wielkich jezior
    Auto
    golf
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Oczywiście, że ciężko zacząć, ciężko się utrzymać na rynku, konkurencja jest ogromna w każdej branży, a w handlu to jest szczególnie ciasno..
    Spróbować jednak zawsze warto bo może się udać, tyle, że poświecenie z Twojej strony na początku musi być ogromne.. i kapitałowo i "fizycznie" czeka Cie po prostu dużo roboty na początek.
    Może warto zainteresować się dotacją? Np. z urzędu pracy na rozwój małych firm, popytaj czy w Twoim rejonie jest możliwość uzyskania takowej dotacji..
    Jeśli chodzi o początkowy wkład to jeszcze pamiętaj o tym, że nie wszystkie pieniądze, które masz będziesz mógł zainwestować w towar, bo lokal trzeba przystosować( regały na magazynie, punkt sprzedaży, wystawa, komputer itp), samochód, którym bedziesz dostarczał części mechanikom itd. U mnie dwóch kolegów otwarło taki sklep ok 8 lat temu, szło im całkiem nieźle, a 2 lata temu podpisali umowę z "eurowarsztat" i działają pod ich szyldem z tego co widzę to nie narzekają na brak klientów, także można odnieść sukces

  11. #10

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica, Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    powiem Wam wszystkim ze pracuje w sklepie z częściami do ciezarowek i nie jest to intercars
    sklep mamy zatowarowany na 300-400tys. zl
    i to jest bardzo mało jeżeli chodzi o ciezarowke bo większość zamowien lezy na centrali i sa dostępne dla klienta w kolejnym dniu
    nie da się mieć wszystkiego nie raz odsyłam klienta do konkurencji bo wiem ze maja a ja i tak nei jestem w stanie tego zalatwic
    jeżeli chodzi o wiedze to trzeba mieć bardzo duza pomyłki mogą być kosztowne dla kupujących jak i sprzedających bo będą tracic klientów
    @edit
    powiem Ci tak
    jeżeli chcesz się w to bawic to proponuje z rok pouczyć się na czyims garnuszku
    bo topic własne pieniądze nie smakując tego to trochę jak bys je wyrzucil w bloto

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •