Strona 129 z 132 PierwszyPierwszy ... 2979119127128129130131 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,281 do 1,290 z 1315

Temat: Pytania do naszego prawnika klubowego

  1. #1281
    sarin's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    143 razy

    Domyślny

    adam92, gmina Cię okłamała. firma, która naprawia drogę powinna się wypiąć na Ciebie i Twojego ubezpieczyciela, bo to nie ona ponosi odpowiedzialność w takim wypadku.
    [*] Jurek warhammer - 14.08.2015

  2. #1282
    adam92's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    72 razy
    Podziękował
    199 razy

    Domyślny

    Sarin, nikt mnie nie oszukał, firma zewnętrzna przyznała się i ma ubezpieczenie od takich zdarzeń, otrzymałem numer ich polisy oc i złożyłem już wniosek w pzu i czekam na wizytę rzeczoznawcy. Mój ubezpieczyciel nie ma nic z tym wspólnego.

  3. #1283

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wejherowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dj-dave Pokaż post
    Czy po zatrzymaniu prawa jazdy za przekroczenie prędkości o +50km/h uprawnienia do prowadzenia pojazdu są zawieszane od razu tak jak w przypadku prowadzenia pod wpływem, czy dopiero od momentu wydania decyzji przez starostę.
    Ponowię swoje pytanie. Po odebraniu prawa jazdy zatrzymano mnie ponownie, jednak miało to miejsce przed datą wydania decyzji przez starostę. Zostałem ukarany za prowadzenie pojazdu mimo zakazu wydanego przez starostę.
    A3 8P 2.0 TDI BMN @210KM 446Nm

  4. #1284
    elwichura's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Budziszów Wielki, Legnica
    Auto
    Audi A3 3.2 BHE
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    83 razy

    Domyślny

    Witam
    Mam pytanko odnośnie jakiegoś dziwnego wezwania do zapłaty.
    Mianowicie moja mamuśka dostała ostatnio zwykłym listem (nie poleconym) "Zawiadomienie o cesji oraz wezwanie do zapłaty", najlepsze jest to ze dotyczy to jakiejś sprawy z 2006roku, ze niby za jakąś książkę.
    Fotka wezwania poniżej




    Naczytałem się już w necie na temat obu firm, czyli IMP oraz Alektum i ogólnie ludki piszą ze to przekręty i próbują wyłudzić hajs.
    Niby sprawa już przedawniona itd ale nie wiem co z tym zrobić??
    Olać i czekać na ewentualne wezwanie do sądu (bo tym straszą jak nie zapłacę) i tam wnieść o przedawnienie czy cos konkretnie teraz działać? Tylko co?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #1285
    sxgn's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Łopel Astra ST A16LET
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    73 razy
    Podziękował
    29 razy

    Domyślny

    @Elwichura forma IMP sp. z o.o. sprzedała wierzytelność z tytułu niezapłaconej faktury/rachunku lub czegoś za zakup tej książki. Aktualnie wierzycielem - właścicielem długu - jest to Alektum. Dług jest już dawno przedawniony, ale mogą próbować składać sprawę do sądu, wtedy jak piszesz zgłaszać zarzut przedawnienia i nic nie zrobią. Dodatkowo można wystąpić do nich z wnioskiem o udostępnienie dokumentów stanowiących podstawę długu pod pretekstem tego, że nigdy się żadnego długu w IMP nie miało. Znając życie, niczego nie udostępnią bo nie mają żadnych dokumentów. Pewnie będą próbować dzwonić i wysyłać kolejne listy. Jak będą dzwonić to nie wchodzić z nimi w dyskusję. Jak powiedzą, że rozmowa nagrywana powiedzieć, że nie wyraża się zgody na nagrywanie i przerwać rozmowę. Te firmy mają zdolność do tego, żeby w trakcie rozmów z "dłużnikami" wyciągać od nich uznanie długu i iść z tym do sądu, wtedy argument przedawnienia odpada.
    A jeżeli dług istnieje i oni to udowodnią, to i tak sądowo nie mogą go dochodzić, tylko będą dzwonić i pisać z nadzieją, że ktoś w końcu zapłaci.


    Jeżeli pomogłem, kliknij "Pomógł"

  6. Podziękowania dla sxgn za pomoc w problemie

    elwichura (18-05-17)

  7. #1286
    elwichura's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Budziszów Wielki, Legnica
    Auto
    Audi A3 3.2 BHE
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    83 razy

    Domyślny

    SXGN dziękuje za szczegółową odpowiedz. Widzisz, tylko chodzi o to ze moja matula nigdy nie zamawiała żadnych książek przez neta a tym bardziej jakimiś kuponami lub telefonicznie, bo tak podobno zamawiali niby ludzie te rzeczy u tej firmy IMP. Książki zawsze kupowane w księgarniach. Nawet jakichkolwiek umów typu abonament telefoniczny czy cos z bankami załatwiane jest zawsze w placówce/ salonie a nie telefonicznie dlatego nie wierze w to ze maja cokolwiek ze matula cos u nich zamówiła.

    Właśnie tak jak piszesz ludzie pisali do tej firmy o udostępnienie jakiegokolwiek potwierdzenia owego zamówienia to firma zaczynała kręcić i nagle umarzali pseudo dług.

    Dzwonić nie dzwonią bo numeru nie maja. Dane maja tylko i wyłącznie podstawowe.

    A co polecasz teraz zrobić? Olać ich czy jednak tworzyć pismo o udostępnienie dokumentów potwierdzających złożenie pseudo zamówienia?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #1287
    elwichura's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Budziszów Wielki, Legnica
    Auto
    Audi A3 3.2 BHE
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    83 razy

    Domyślny

    A te firmy to wyczytałem ze to tak na prawdę jedna firma tylko tak zakręcone ze masakra. Ogólnie kręty niesamowite. Wysyłają wezwania do zapłaty z małymi kwotami i straszą sądami i dodatkowymi kosztami i ludzie płacą. Sprcjalnie dają małe kwoty bo boja się ze przy większych kwotach ludzie bedą brali adwokatów i tak by się więcej wymigalo a tak ludzie płaca małe kwoty dla świetego spokoju a oni się cieszą.




    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #1288
    sxgn's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Łopel Astra ST A16LET
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    73 razy
    Podziękował
    29 razy

    Domyślny

    Teraz możesz albo napisać do nich pismo z informacją, że nie przyznajesz się do żadnego długu z tytułu zamówionej książki i wnieść o dostarczenie podstawy żądania przez nich pieniędzy, ewentualnie na razie nic nie robić, i czekać jak się sprawa rozwinie. Jakby skierowali ją do sądu to wtedy odpowiadać, że nigdy nie miało się takiego zobowiązania i z ostrożności procesowej podnieść zarzut przedawnienia. I jakbyś chciał tam dzwonić to tylko z zastrzeżonego


    Jeżeli pomogłem, kliknij "Pomógł"

  10. Podziękowania dla sxgn za pomoc w problemie

    elwichura (21-05-17)

  11. #1289
    elwichura's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Budziszów Wielki, Legnica
    Auto
    Audi A3 3.2 BHE
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    83 razy

    Domyślny

    Ok, dziękuje za informacje
    Na razie zostawię to bez echa, zobaczę co się będzie działo.
    A jakbym miał dzwonić to oczywiście tylko z zastrzeżonego
    Dziękuje


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  12. #1290
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Jest tu jakaś mądra głowa w sprawie zadatków?
    Dałem zadatek na auto - okazało się że auto i sprzedawca ma problemy prawne i prędzej czy później auto zostanie zajęte.
    Miga mi się facet z oddaniem zadatku
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

Strona 129 z 132 PierwszyPierwszy ... 2979119127128129130131 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •