Strona 42 z 132 PierwszyPierwszy ... 3240414243445292 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 411 do 420 z 1315

Temat: Pytania do naszego prawnika klubowego

  1. #411
    LEGOLAS's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WRO
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Szkoda całkowita?

    Witam!
    Właśnie super zaczął mi się Nowy Rok: Facet wymusił pierwszeństwo mojej żonie(Policja orzekła jego winę), i skasował naszego pięknego Mietka 190
    Wszystkie znaki na niebie wskazują że będzie szkoda całkowita..
    2 Pytanka:
    -gdzie są podane aktualne wartości rynkowe aut?
    -jaka jest procedura?...orzekają,wypłacają i auto(wrak) zostaje dla mnie...czyli...cieszę się że mogę coś sprzedać na części, ale martwię się kosztami złomowania reszty, czy jak to się odbywa?
    A może jak wypłacają kaskę to już od razu muszę go złomować?
    >>>Srebrna Szczała>>> >>> ...

  2. #412
    tomek_cichy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    ...
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Potrzebuję pomocy.'
    Czy mogę powołać na pełnomocnika osobę nie związaną zawodowo z sądownictwem? Chodzi o sprawę w sądzie grodzkim za kolizję której rzekomo byłem sprawcą. Mam znajomego analityka prawa o ruchu drogowym z WORD który mógłby się zająć tą sprawą ale nie wiem na jakiej podstawie mógłbym go powołać. Sprawa jest dośc pilna ponieważ wczoraj dostałem wezwanie do sądu a z tego co wiem mam chyba 7 dni na powołanie pełnomocnika... Dzięki za pomoc.

  3. #413
    TeeVar's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ???
    Auto
    0000
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    100 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez LEGOLAS Pokaż post
    Witam!
    Właśnie super zaczął mi się Nowy Rok: Facet wymusił pierwszeństwo mojej żonie(Policja orzekła jego winę), i skasował naszego pięknego Mietka 190
    Wszystkie znaki na niebie wskazują że będzie szkoda całkowita..
    2 Pytanka:
    -gdzie są podane aktualne wartości rynkowe aut?
    -jaka jest procedura?...orzekają,wypłacają i auto(wrak) zostaje dla mnie...czyli...cieszę się że mogę coś sprzedać na części, ale martwię się kosztami złomowania reszty, czy jak to się odbywa?
    A może jak wypłacają kaskę to już od razu muszę go złomować?

    O szkodzie calkwitej poczytaj tutaj.
    http://a3-club.net/forum/showthread....lkowita&page=7

    Jezeli chodzi o cene auta to ja sprawdzalem u ubezpieczyciela (agent/broker) jak zalatwialem ubezpieczenie. Mial katalog w ktorym byly podalne przyblizone ceny aut. Sprawdzales rocznik, silnik, wersja wyposazenia, przebieg. Katalog wychodzi co miesiac.
    Podstawowa prawda o ludziach jest taka, że wszyscy kłamią. Jedyna zmienna to dlaczego.

  4. #414
    LEGOLAS's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WRO
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Hmm! dzięki TeeVar...coś niecoś tam znalazłem.
    >>>Srebrna Szczała>>> >>> ...

  5. #415
    monik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    zielone
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez LEGOLAS Pokaż post
    -jaka jest procedura?...orzekają,wypłacają i auto(wrak) zostaje dla mnie...czyli...cieszę się że mogę coś sprzedać na części, ale martwię się kosztami złomowania reszty, czy jak to się odbywa?
    A może jak wypłacają kaskę to już od razu muszę go złomować?
    moja mama miała podobną sytuację i PZU wypłaciło jej kasę a samochodem się nie zainteresowali. wystawiliśmy to, co zostało, na sprzedaż i auto poszło do kogoś innego. do tej pory nikt się do nas nie odezwał ws. złomowania więc chyba średnio ich to obchodzi.
    Best ET: 14.764@1/4mile

  6. #416
    LEGOLAS's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WRO
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    moja mama miała podobną sytuację i PZU wypłaciło jej kasę a samochodem się nie zainteresowalii....

    Tak,dzięki! dziś już wiele się dowiedziałem na ten temat...a im więcej wiem, tym bardziej się wqur...
    Ostatnio edytowany przez LEGOLAS - 04-01-09 o 21:58
    >>>Srebrna Szczała>>> >>> ...

  7. #417
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomek_cichy Pokaż post
    Potrzebuję pomocy.'
    Czy mogę powołać na pełnomocnika osobę nie związaną zawodowo z sądownictwem? Chodzi o sprawę w sądzie grodzkim za kolizję której rzekomo byłem sprawcą. Mam znajomego analityka prawa o ruchu drogowym z WORD który mógłby się zająć tą sprawą ale nie wiem na jakiej podstawie mógłbym go powołać. Sprawa jest dośc pilna ponieważ wczoraj dostałem wezwanie do sądu a z tego co wiem mam chyba 7 dni na powołanie pełnomocnika... Dzięki za pomoc.

    Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia
    Art. 24. § 1. Obrońcą w sprawach o wykroczenia może być adwokat albo radca prawny.
    Jak widzisz analityk nie może być obrońcą. Pełnomocnika w postępowaniu o wykroczenia może ustanowić Pokrzywdzony i oskarżyciel posiłkowy

    Art. 30. § 1. Pokrzywdzony i oskarżyciel posiłkowy może korzystać z pomocy jednego pełnomocnika. Pełnomocnikiem może być adwokat, radca prawny, a w wypadku, gdy pokrzywdzonym jest instytucja państwowa, samorządowa lub społeczna, także pracownik tej instytucji lub jej organu nadrzędnego.
    Mam najlepsze Audi na forum !

  8. #418
    BartOwl's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Focus / XL600V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny likwidacja szkody z AC

    Hej,
    jak niektózy już wiedzą, 27.11.2008 skasowałem swoje autko. Problemu się zaczęły w momencie likwidacji szkody (breUbezpieczenia/HESTIA).
    Po pierwsze dopiero przedwczoraj wpłynęły papiery z wynikiem oględzin auta i wyliczeniem wartości. Z tego co wiem ubezpieczalnia ma na to 30 dni, które zostało dawno przekroczone.
    Poza tym niepokoją mnie wartości wyliczenia i chciałbym spytać czy to normalne.
    Polisa była zawarta w maju 2008. Wtedy wartość pojazdu została oszacowana na 19500.
    Wg. wyliczenia z AC, na dzień zdarzenia (27.11.200 wartość auta wynosiła 16900 - jak na mój gust to zdecydowanie zaniżona wartość.
    Wcześniej zgłaszałem szkodę, ktoś wjechał mi w lewe drzwi, dostałem za nią ok. 1600zł. Miałem jednak wykupiony wariant doubezpieczenia, więc ta szkoda nie powinna zmniejszyć wartości pojazdu na dzień zdarzenia. Obawiam się jednak, że dokładnie tak się stało - jeśli odjąć 1600zł wychodzi, że różnica między wartością w momencie zawarcia umowy a wartością w dniu zdarzenia wynosi 1000zł i to wydaje mi się jeszcze akceptowalne.

    Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o tym - co teraz robić?

    Co ciekawe - wrak auta wycenili mi na 650zł (z jednej strony to dobrze - wypłacą więcej ). Faktem jest jednak, że sporo rzeczy, w tym i samej elektroniki jest w stanie nieuszkodzonym - np. fotele z poduszkami pow., sporo modułów elektronicznych, pompa ABS ze sterownikiem, centralny zamek ze sterownikiem itd... Znacie może kogoś, kto skupuje takie pozostałości w rozsądnej cenie?
    BartOwl @ kiedyś czerwona A3 ASZ-Q dziś Focus 2.0TDCi & Honda XL600V Transalp
    Na forum wybitnie rzadko
    [[[ dodawanie zdjęć do sygnaturek zepsute!!! ]]]

  9. #419
    marcin_o23's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    koledzy takie mam pytanie: gdy kończy się umowa o pracę na czas określony i nie zostanie przedłuzona to czy trzeba to jakoś potwierdzic pisemnie, czy po prostu kończy się i tyle, nastepna nioe zostaje podpisana??

  10. #420
    pablito's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    poznan
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marcin_o23 Pokaż post
    koledzy takie mam pytanie: gdy kończy się umowa o pracę na czas określony i nie zostanie przedłuzona to czy trzeba to jakoś potwierdzic pisemnie, czy po prostu kończy się i tyle, nastepna nioe zostaje podpisana??
    jeżeli umowa kończy Ci się np. w środę i nie dostaniesz żadnej informacji o tym czy zostaje ona przedłużona czy nie, to jeśli przyjdziesz w czwartek do pracy, to zostaje Ci ona przedłużona z automatu, choć nie wiem na jak długo

Strona 42 z 132 PierwszyPierwszy ... 3240414243445292 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •