Strona 100 z 132 PierwszyPierwszy ... 50909899100101102110 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 991 do 1,000 z 1315

Temat: Pytania do naszego prawnika klubowego

  1. #991
    pkosc's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    czołem wszystkim. mój kolega ma problem:

    "Moje pytanie dotyczy rozliczania delegacji zagranicznych.
    Mianowicie, jak nalezy rozliczac koszty dojazdu z lotniska/na lotnisko, oraz koszty przejazdow lokalnych (np z hotelu do miejsca wizytacji).
    Czy nalezy przedstawic rachunki(jezeli sie posiada) i na ich podstawie powinno sie otrzymac zwrot(dokladnie tyle ile sie zaplacilo)
    Czy nalezy sie 1 dieta na dojazdy z/ do lotniska (w miejscu delegacji) oraz 10% z diety na przejazdy lokalne niezaleznie od poniesionych kosztow (czy trzeba okazywac rachunki)

    Czy firma moze ustalic swoje zasady rozliczenia delegacji, np czy moze zrezygnowac z tej jednej dioety na dojazdy?

    z gory dziekuje za odpowiedz"

    jeżeli ktoś jest w temacie to bardzo proszę o pomoc i tak jak kolega, ja również z góry dziękuję

  2. #992
    pajak381's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek/...
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    witam
    orientuje się jak to jest z akcyzą od sprowadzonego auta?? płaci się ją od dnia kupienia auta w de czy od daty wjechania do polski?? kupiłem auto 10.06.2012 i było popsute-stało w de do dziś bo je naprawiali a umowe mam z czerwca będę miał problemu w Urzędzie Celnym z akcyzą?? jest jakieś obejście? wiem większość przepisuje umowe z nową datą i się sami podpisują za niemca ale w moim przypadku to nie wchodzi w gre..

  3. #993
    brumek29's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biłgoraj
    Auto
    Audi A4 allroad
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Hej kolego pkosc

    Kolega pracuje u prywatnego czy państwowego pracodawcy?

    Jeżeli u państwowego to wszystkie zasady rozliczania są zawarte w rozporządzeniu ministra właściwego do spraw pracy.

    Natomiast gdy pracodawca nie jest państwową lub samorządową jednostką sfery budżetowej wszystkie warunki wypłacania należności z tytułu podróży służbowej należne pracownikowi określa się w układzie zbiorowym pracy lub w regulaminie wynagradzania albo w umowie o pracę, jeżeli pracodawca nie jest objęty układem zbiorowym pracy lub nie jest obowiązany do ustalenia regulaminu wynagradzania.

    Postanowienia układu zbiorowego pracy, regulaminu wynagradzania lub umowy o pracę nie mogą ustalać diety za dobę podróży służbowej na obszarze kraju oraz poza granicami kraju w wysokości niższej niż dieta z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju określona dla pracownika, o którym mowa w rozporządzeniu

  4. #994
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PROSTO Pokaż post
    Mam taki problem.Chcialem postawic takiego blaszaka (przykladowy blaszak) http://allegro.pl/garaze-blaszane-ga...596645379.html
    Nie mam najlepszych sasiadow wiec chcialem, aby to wszystko bylo na legalu.niestety mieszkanie nie jest wlasnosciowe i zarzadca jest MZBK (Miejski zaklad budynkow komunalnych).zlozylem wniosek i otrzymalem odp ze moge, ale musze wykonac mapke zagospodarowania na wlasny koszt zlozyc z 7 wnioskow i udac sie w kilka miejsc.koszt takiej zabawy to okolo 500 zl ,aby wszystko bylo ok.problemem jest to, ze ja moge to wszystko wykonac ale zarzadca moze sie niezgodzic aby stal w tym miejscu co ja chce.On mi wyznaczy nowe miejsce w ktorym bedzie mogl stac blaszak i znowu musze zrobic mapke itd i znowu 500 zl.ktos zapyta dlaczego nie zrobi tego od razu,dlaczego nie wyznaczy miejsca w ktorym moze stac?-nie pytajcie mnie o to taka otrzymalem odpowiedz na zlozony wniosek,odpowiedz pisemna i pozniej konsultacja z osoba odpowiedzialna (niby) za zagospodarowanie.

    i jak sie ma ten przepis do mojej sytuacji?

    http://www.abc.com.pl/pytanie/435/4

    i czy mozna zakwalifikowac to jako obiekt malej architektury artykul 29 pozycja 22

    http://lex.pl/serwis/du/2003/2016.htm

    za kazda pomoc bede wdzieczny

    p.s. Ci co mnie znaja wiedz iz oczekuje konkretnych odpowiedzi,tak wiec prosze o takowe,badz informacje gdzie sie udac,czy w jakie dokumenty zaopatrzyc sie aby mialo to sens i aby uniknac tych kosztow.
    wyjasnie jak potoczyla sie ta sprawa.
    oczywiscie bezskuteczna byla moja walka z administratorem naszej posesji,wiec temat po czesci odpuscilem.miedzyczasie administrator zostal zwolniony za branie lapowek i tez pewnie dlatego nie dostalem zezwolenia bo przyszedlem z pustymi rekoma.
    Poszedlem do samego dyrektora MZBK i ten ruszyl ta sprawe w przeciagu tyg zjawili sie ludzie pomierzyli teren i uznaczyli miejsce.Dokumenty moge spodziewac sie w przeciagu miesiac , ale bede mial wszystkie dokumenty,mapki pisma itd.Nowy admin sam nawet zaoferowal ze naniesie garaz na mapki, nie musze z tego tytulu poniesc zadnych kosztow i moge postawic garaz do 25m2.warto bylo poczekac,pomeczyc sie bo sasiedzi maja postawiony nielegalnie i czeka ich rozbiorka ( ).
    Majac dokumenty pozostaje mi wybrac dlugosc i szerokosc .

    dziekuje wszystkim za pomoc
    Who I am? I am a the Champion.

  5. #995
    arturpl1986's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CSW
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jest sprawa,

    Kolega kupił przez allegro 19.08 przedmiot. Sprzedający (z Wrocławia) miał jeden pozytywny komentarz. Kase (200 zł) przelał w poniedziałek 20.08. Dzwoni, pisze maile, zadnego odzewu. Od dwóch dni numer jest nawet nieaktywny. Dziś ten sam przedmiot został wystawiony na allegro ponownie z tym samym opisem, z tą samą centą, dosłownie przedłużona aukcja.
    Co robić? Mam adres sprzedającego. Sprzedający jest z Wrocławia. Może mógłby ktoś z kolegów podjechać i przycisną ją, żeby wysłała przedmiot...

    Proszę o pomoc, opinie.
    Copyright by Artef!x
    4,2 l / 100 km

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...efix&p=1011589

    ... lord of the rings ...

  6. #996
    włodek's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ..
    Auto
    Cały czas to samo
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    65 razy
    Podziękował
    106 razy

    Domyślny

    a nie jest łatwiej to zgłosić do allegro lub policje?

  7. #997
    arturpl1986's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CSW
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez włodek Pokaż post
    a nie jest łatwiej to zgłosić do allegro lub policje?
    Łatwiej, pewnie, ale czy ktoś bedzie zawracał sobie głowe 200 PLN?? wątpie. Słyszałeś zapewne co sie dzieje jak mąż bije żone, a co jak żona bije męza... Polska władza to państwo w państwie...

    Poczekam do poniedziałku, bo to bedzie 8-my dzień po dokonaniu transakcji, wtedy kumpel bedzie zgłaszał na policje i potem do allegro (procedury małym druczkiem...)

    A może miał ktoś takie przypadki...
    Copyright by Artef!x
    4,2 l / 100 km

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...efix&p=1011589

    ... lord of the rings ...

  8. #998
    sarin's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    143 razy

    Domyślny

    a może gość miał dwa takie same przedmioty i teraz ten drugi wystawił na allegro, a zakupiony przez kolegę wysłał dzisiaj. A może dopiero wyśle. Nie ma obowiązku powiadamiania: "towar wysłałem bla bla bla". Ja robię podobnie.
    Generalnie nie ma co robić paniki, bo jeszcze nawet nie upłynął tydzień od kiedy kolega wpłacił kasę
    [*] Jurek warhammer - 14.08.2015

  9. #999
    włodek's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ..
    Auto
    Cały czas to samo
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    65 razy
    Podziękował
    106 razy

    Domyślny

    kiedyś czekałem 24 dni na przesyłkę - Poczta Polska

  10. #1000
    sxgn's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Łopel Astra ST A16LET
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    73 razy
    Podziękował
    29 razy

    Domyślny

    A jaki problem odzyskać pieniądze z POK. Zgłaszasz sprawę na policji/w prokuraturze, czekasz na zawiadomienie o wszczęciu śledztwa/dochodzenia. Jak już otrzymasz, wypełniasz formularz w Allegro, a kopie dokumentów wysyłasz im pocztą. Po tygodniu masz pieniądze na koncie. Już kilkukrotnie tak miałem. Nie ma co się denerwować, i wchodzić w dyskusję ze sprzedającym.
    I kwota szkody nie ma znaczenia, ja raz zgłaszałem o 30 zł, i nie ze względu na brak pieniędzy, ale na fakt, że nie będzie mnie ktoś robił w....


    Jeżeli pomogłem, kliknij "Pomógł"

Strona 100 z 132 PierwszyPierwszy ... 50909899100101102110 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •