Strona 101 z 132 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,001 do 1,010 z 1315

Temat: Pytania do naszego prawnika klubowego

  1. #1001
    michu_t's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam, przedstawię Wam mój problem.
    Jakiś czas temu kupilem u mnie w miescie zarniki D2S Philipsa. Sprzedawca zapewnial mnie ze to oryginaly itp. Nie bardzo sie orientowalem jak wyglada "prawdziwy" Philips wiec je zakupilem. Po kilku dniach mialem problem gdyz jeden zarnik nie zapalal za pierwszym razem, pojechalem i sprzedawca wymienil na komplet innych ktore to po paru dniach zachowaly sie tak samo jak poprzednik. Pomyslalem - moze przetwornica jednak siada i postanowilem zamienic zarniki miejscami, jednak zamiana potwierdzila iz wina lezy po stronie zarnika. Pojechalem zatem kolejny raz do goscia, wymienil mi na kolejne krecac przy tym nosem. Te mi poswiecily okolo 3 miesiece po czy jeden z nich zaczal swiecic bardziej na fioletowo i slabiej niz zarnik w drugim reflektorze. Mialem znowu nerwa bo myslalem ze mam juz z tym spokoj. Wzialem sie zatem za zmiane zarnikow stronami zeby wykluczyc przetwornice i po wyjeciu zarnikow okazalo sie ze maja nadtopione i wygiete plastikowe bolce na kocu zarnika. Pojechalem wkur.... do goscia o zwrot pieniedzy bo towar nie jest oryginalny. On na to ze to oryginal i mam cos nie tak z reflektorami. Chwile trwal spor miedzy nami po czym powiedzial ze wysle towar do producenta czyli jak sie domyslam Philipsa.

    Teraz moje pytanie.
    Zarniki ewidentnie nie byly oryginalne bo porownywalem z ori i moje byly troche inaczej a raczej gorzej wykonane.
    Czy jest jakas szansa abym odzyskal pieniadze ? Dodam ze jest to moja 3 reklamacja ale dopiero pierwsza na pismie.
    Jakie mam prawa jesli pojade po 21 dniach do sklepu ? Mam prawo do wgladu orzeczenia napisanego przez producenta ?

    Pozdrawiam
    1.9 TDI 141KM/318Nm by MR-Motors

  2. #1002

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tczew
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam pytanie nie związane z autem ale jeżeli chcę zrobić bloga/stronę ww i chcę tam umieścić linki do muzyki (youtub/wrzuta) oraz skany pewnych magazynów jaką informację muszę umieścić aby mnie nie ścigała policja.
    (info typu " tylko dla własnego użytku zabrania się publikowania na innych stronach etc?)

  3. #1003
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez michu_t Pokaż post
    Witam, przedstawię Wam mój problem.
    Jakiś czas temu kupilem u mnie w miescie zarniki D2S Philipsa. Sprzedawca zapewnial mnie ze to oryginaly itp. Nie bardzo sie orientowalem jak wyglada "prawdziwy" Philips wiec je zakupilem. Po kilku dniach mialem problem gdyz jeden zarnik nie zapalal za pierwszym razem, pojechalem i sprzedawca wymienil na komplet innych ktore to po paru dniach zachowaly sie tak samo jak poprzednik. Pomyslalem - moze przetwornica jednak siada i postanowilem zamienic zarniki miejscami, jednak zamiana potwierdzila iz wina lezy po stronie zarnika. Pojechalem zatem kolejny raz do goscia, wymienil mi na kolejne krecac przy tym nosem. Te mi poswiecily okolo 3 miesiece po czy jeden z nich zaczal swiecic bardziej na fioletowo i slabiej niz zarnik w drugim reflektorze. Mialem znowu nerwa bo myslalem ze mam juz z tym spokoj. Wzialem sie zatem za zmiane zarnikow stronami zeby wykluczyc przetwornice i po wyjeciu zarnikow okazalo sie ze maja nadtopione i wygiete plastikowe bolce na kocu zarnika. Pojechalem wkur.... do goscia o zwrot pieniedzy bo towar nie jest oryginalny. On na to ze to oryginal i mam cos nie tak z reflektorami. Chwile trwal spor miedzy nami po czym powiedzial ze wysle towar do producenta czyli jak sie domyslam Philipsa.

    Teraz moje pytanie.
    Zarniki ewidentnie nie byly oryginalne bo porownywalem z ori i moje byly troche inaczej a raczej gorzej wykonane.
    Czy jest jakas szansa abym odzyskal pieniadze ? Dodam ze jest to moja 3 reklamacja ale dopiero pierwsza na pismie.
    Jakie mam prawa jesli pojade po 21 dniach do sklepu ? Mam prawo do wgladu orzeczenia napisanego przez producenta ?

    Pozdrawiam
    Nie ma znaczenia czy wcześniejsze reklamacje były na piśmie czy nie były na piśmie. Liczy się fakt wymiany wadliwego towaru na niewadliwy i obowiązki sprzedawcy z tym związane. Oczywiście jak informacja odnośnie reklamacji na piśmie przyjdzie, to będzie ona również na piśmie i nie daj się zbyć sprzedawcy - że odmówiono i proszę jechać do fabryki. W razie podejrzenia handlu podrobionym towarem i wtedy gdy nie ujrzysz pisma od producenta - poinformuj o tym centralę Phillips Polska, a od gościa żądaj zwrotu kasy. Jeżeli nie - rzecznik praw konsumenta i sprawę do sądu.

    Osobiście: zapytałbym czy jest chętny na kontrole z urzędów - jeżeli miałbyś być złośliwy aby dojść swoich praw. Oczywiście wszystko zgodnie z przepisami prawa.

  4. #1004
    cinkers's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    a4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez michu_t Pokaż post
    Witam, przedstawię Wam mój problem.
    Jakiś czas temu kupilem u mnie w miescie zarniki D2S Philipsa. Sprzedawca zapewnial mnie ze to oryginaly itp. Nie bardzo sie orientowalem jak wyglada "prawdziwy" Philips wiec je zakupilem. Po kilku dniach mialem problem gdyz jeden zarnik nie zapalal za pierwszym razem, pojechalem i sprzedawca wymienil na komplet innych ktore to po paru dniach zachowaly sie tak samo jak poprzednik. Pomyslalem - moze przetwornica jednak siada i postanowilem zamienic zarniki miejscami, jednak zamiana potwierdzila iz wina lezy po stronie zarnika. Pojechalem zatem kolejny raz do goscia, wymienil mi na kolejne krecac przy tym nosem. Te mi poswiecily okolo 3 miesiece po czy jeden z nich zaczal swiecic bardziej na fioletowo i slabiej niz zarnik w drugim reflektorze. Mialem znowu nerwa bo myslalem ze mam juz z tym spokoj. Wzialem sie zatem za zmiane zarnikow stronami zeby wykluczyc przetwornice i po wyjeciu zarnikow okazalo sie ze maja nadtopione i wygiete plastikowe bolce na kocu zarnika. Pojechalem wkur.... do goscia o zwrot pieniedzy bo towar nie jest oryginalny. On na to ze to oryginal i mam cos nie tak z reflektorami. Chwile trwal spor miedzy nami po czym powiedzial ze wysle towar do producenta czyli jak sie domyslam Philipsa.
    Ehh niestety te żarniki lubią być podrabiane i w 100% oryginały można znaleźć praktycznie w ASO Nawet w supermarketach podobno handlują podróbkami. Dobry Philips kosztuje około 300zł i trzeba się z tym liczyć.

    Ja mam pytanie z innej beczki. Temat odwiecznej walki z towarzystwem ubezpieczeniowym. Miałem kolizję, udałem się do TU sprawcy, wycenili naprawę na 650zł. Nie zgodziłem się z tym i udałem się na wycenę do ASO, gdzie policzyli 2350zł. Po wysłaniu do TU kalkuacji ASO, to pierwsze zreflektowało się i naniosło poprawki na kalkulację wyceniając ponownie naprawę na 1300zł. Taka kwota już jest ok, dlatego po telefonie na infolinię napisałem krótkiego maila do TU, że chciałbym aby została mi wypłacona kwota 1300zł. Mija tydzień od mojego maila, na infolinii powiedziano mi, że kalkulacja jest obecnie w akceptacji przez likwidatora szkód. Niepokoi mnie fakt, że na infolinii powiedziano mi, że likwidator to sprawdza i nie wiadomo czy nie będzie chciał jakichś faktur czy paragonów za naprawę jeśli zdecyduję się na to 1300zł. I teraz pytanie - jak to jest? Przecież dostałem od TU poprawioną kalkulację w której zgodzili się, że naprawa jest warta 1300zł. Więc dlaczego teraz jeszcze nad tym dumają? I jeśli na przykład nie zgodzą się na wypłatę 1300zł to czy po napisaniu upoważnienia dla ASO, bez problemu zaakceptują mi to 2350zł w naprawie bezgotówkowej przez ASO?

  5. #1005
    MiCkIostr's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski / Łódź
    Auto
    VW PASSAT B6 3,2 V6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez arturpl1986 Pokaż post
    ale czy ktoś bedzie zawracał sobie głowe 200 PLN?? wątpie
    Sorki za odgrzanie kotleta ale...

    Swego czasu kupiłem dysk do Xboxa za 200zł i dziwnym trafem dysk do mnie nie dotarł. Po kliku telefonach i mailach poszedłem zgłosić sprawę na policję. Pieniądze dostałem tydzień po zgłoszeniu sprawy Policji

    Także proponuję udać się na policje.


    SportBack MiCkIego ==> Historia mojego Sportback'a

    UWAGA!!!!! MOJEGO NICKA CZYTAMY TAK JAK GO PISZEMY...

  6. #1006
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    Kupi?em listwy s-line do 3D http://allegro.pl/show_item.php?item=2769644835. Napisane w aukcji jest, ?e s? ryski itp. Dzisiaj dostaj? przesy?k? a tu co? Zaczepy pourywane i nie da si? tych listw osadzi? w drzwiach bo odstaj? :/. R?kojmia to chwyta? Napisa?em do go?cia ,?e bubla sprzedaje i jak widzi teraz t? sytuacj?, co mam dalej zrobi
    Było: A3 8P 1.9TDI, 147KM by CS.
    Jest: A3 8V 1.4TFSI s-tronic, 165KM by KingSoft

    Nowa A3 8V - Czarnulka by komono!
    "Ile można spać? Trzeba forum ogarniać" - motto moderatora(ów)!

  7. #1007
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Jak kupowales od osoby prywatnej to mozesz liczyc tylko na dobra wole sprzedajacego.

  8. #1008
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez komono Pokaż post
    Kupi?em listwy s-line do 3D http://allegro.pl/show_item.php?item=2769644835. Napisane w aukcji jest, ?e s? ryski itp. Dzisiaj dostaj? przesy?k? a tu co? Zaczepy pourywane i nie da si? tych listw osadzi? w drzwiach bo odstaj? :/. R?kojmia to chwyta? Napisa?em do go?cia ,?e bubla sprzedaje i jak widzi teraz t? sytuacj?, co mam dalej zrobi??
    a nie mozesz normalnie odda? jak wi?kszo?? rzeczy kupowana na allego, chyba opr?cz aukcji (tak kiedy? czytalem w ich regulaminie)

  9. #1009
    krzysiek97's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    Opel Astra II, VW Golf 7 1.4TSI BlueMotion, Audi A4 B8 1.8TFSI, Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez komono Pokaż post
    Kupi?em listwy s-line do 3D http://allegro.pl/show_item.php?item=2769644835. Napisane w aukcji jest, ?e s? ryski itp. Dzisiaj dostaj? przesy?k? a tu co? Zaczepy pourywane i nie da si? tych listw osadzi? w drzwiach bo odstaj? :/. R?kojmia to chwyta? Napisa?em do go?cia ,?e bubla sprzedaje i jak widzi teraz t? sytuacj?, co mam dalej zrobi??
    A co na to sprzedaj?cy ?


    GG - 20455025

  10. #1010
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    Sprzedający napisał mi ,że mogłem poprosić o więcej zdjęć, że on się nie zna itp. Na to ja mu odpisałem ,że ja też się nie znam i ,że stwierdziłem brak zaczepu gdy chciałem listwę do auta wsadzić.
    Napisałem na forum allegro i poradzili mi podeprzeć się Art.556 - 576 ---> "Art. 556. § 1. K.C.
    Odesłać listwy z reklamacją.
    Ale chciałbym, żeby ktoś bardziej ogarnięty mi to potwierdził bo jak widzę, są zdania podzielone co do gwarancji.
    Było: A3 8P 1.9TDI, 147KM by CS.
    Jest: A3 8V 1.4TFSI s-tronic, 165KM by KingSoft

    Nowa A3 8V - Czarnulka by komono!
    "Ile można spać? Trzeba forum ogarniać" - motto moderatora(ów)!

Strona 101 z 132 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •