Strona 104 z 132 PierwszyPierwszy ... 45494102103104105106114 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,031 do 1,040 z 1315

Temat: Pytania do naszego prawnika klubowego

  1. #1031

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mrągowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Mam pewien problem i nie wiem jak mam postąpić. Oddałem pokrywę silnika od motoru do ponownego chromowania ( stary chrom już zaczął odchodzić). Po rozmowie telefonicznej pan stwierdził ze na ten materiał nie da się nanieść chromu i zaproponował zdarcie chromu i wypolerowanie aluminium za cenę 300zł. Zgodziłem się. Cała sprawa odbywała się za pośrednictwem mojego znajomego który mieszka w Warszawie ja mu element wysłałem a on zaniósł go do tamtej firmy. Już przy odbiorze znajomemu zbytnio nie podobała się wykonana praca ale oni powiedzieli mu ze tak ma być no i odesłał on mi pokrywę. Polerka jest wykonana tylko w miejscach dobrze dostępnych a w mniej jest czarny nalot. Wygląda to beznadziejnie. Dzwoniłem do niego z reklamacja to on mówi ze mam przyjechać i tłumaczył ze on nie da rady całości wypolerować bo coś tam coś tam... Co ja mam teraz zrobić? Nie opłaca mi się jeździć 250 km w jedną stronę do warszawy parę razy żeby się z nim droczyć. Raz mogę się przejechać ale chciał bym się zabezpieczyć jakaś opinią biegłego który by mi ocenił jakość wykonanej usługi a nie tylko słowne przepychanki. Proszę o radę co tu sensownego w takiej sytuacji mogę zrobić.

  2. #1032
    leviatanm's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RZE
    Auto
    VOLVO S60 2.4T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Panowie i Panie,
    Mam pytanie odnosnie mandatu karnego za przekroczenie predkosci.
    Jade sobie do domu, i jak zawsze skręcam z drogi krajowej w lewo w drogę gminną.
    W momencie skrecania widzę 100m dalej machającego lizakiem policjanta. Oczywiscie widziałem to w ostatniej chwili i legalnie skreciłem do domu. Przyjachali za mną pod dom (auta nie zdazyłem schowac do garazu ) Chcieli mi dać 500zł mandatu i 10pkt karnych. nie przyjąłem mandatu bo nie mają zdjecia ani nagrania ze to ja tyle jechalem. Pod domem pokazali mi na suszarce 116km/h. Policjantka mowiła ze jest pewna ze to ja jechałem tym autem bo mam harakterystyczne niebieskie felgi. Bez mojej zgody sfotografowała mój samochód.
    Jestem w stanie coś zdziałać na przesłuchaniu i w sądzie?
    leviatanm

  3. #1033
    filmer's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płońsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T APP
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Leviatanm. Po naradzie ze szwagrem prawnikiem polecamy Ci tylko i wyłączenie pójście w zaparte, bez przyznawania się do winy.
    Jechałeś przepisowo, kolor felg niby jak dostrzegła widząc auto jadące z naprzeciwka ? Z resztą to żaden wyznacznik.

    Teraz tylko postępowanie przed sądem Cię czeka. Jedyne pytanie, co są w stanie udowodnić policjanci, czy mają jakichś świadków.
    Skoro zjeżdżałeś do domu, to przecież nie miałeś powodu by przekraczać ograniczenia
    Możesz też kombinować ze swoim świadkiem, jeśli miałeś, bądź chcesz mieć jakiegoś pasażera, który potwierdzi, że jechał z Tobą i jest pewny, że nie jechałeś z taką prędkością, jaką sugerują policjanci.
    Grunt, to się nie przyznawać, czy to podczas składania zeznań na komendzie, czy też w sądzie, wtedy poddasz się bez walki. Skoro odrzuciłeś mandat, to zakładam, że sam nie wierzysz w swoją winę
    pierwszy automat jaki prowadziłem ? - Ferrari F430

  4. #1034
    leviatanm's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RZE
    Auto
    VOLVO S60 2.4T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Jechalem sam i swiadkow nie mam.
    Przyznawac sie nie bedę bo nie ma to sensu jesli nie przyjąłem mandatu.
    Poprostu bede chcial aby udowodnili mi w jakis sposób ze predkosc zapisana na suszarce jest moją prodkoscią, co mnie też troche dziwi bo jechało kilka pojazdów przede mną i za mnął. Po kilku minutach przyjechał radiowóz i zapewniali mnie ze przyjechalu tu po śladach (dziwiło mnie że nie po zapachu )
    Kolor felg zobaczyla albo i nie w momęcie skręcania, albo wymysliła sobie na miejscu jak zobaczyła auto z bliska.
    Oni jak przyjechali byli przekonani ze ja powiem ze nie jechalem wcale tym samochodem, ze to jakas pomyłka i odrazu tłumaczyli się że mają zdjęcia itp. Niestety mileki tylko zapis na radarze 116km/h i zapis w pamięci niebieskich felg.
    leviatanm

  5. #1035
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    Idz w zaparte i trzymaj się wersji ze raczej ciężko jechać w kolumnie aut 118km/h wiedzac ze zaraz się skreca. A swiadkiem nie może być kolega akurat "przechadzacy" obok Twojego domu? Chyba jakiś znajomy się znajdzie, co?

    Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
    Było: A3 8P 1.9TDI, 147KM by CS.
    Jest: A3 8V 1.4TFSI s-tronic, 165KM by KingSoft

    Nowa A3 8V - Czarnulka by komono!
    "Ile można spać? Trzeba forum ogarniać" - motto moderatora(ów)!

  6. #1036
    leviatanm's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RZE
    Auto
    VOLVO S60 2.4T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Ile czasu od zdarzenia ma policja na wezwanie mnie na przesłuchania w sprawie nieprzyjętego mandatu?
    leviatanm

  7. #1037
    Cyc's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Siemiatycze
    Auto
    Czarny :]
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    30 razy

    Domyślny

    Mamy może na forum specjaliste od prawa bankowego ? Dokładniej chodzi o kredyty konsumenckie
    "- Dobrze jeździsz ?
    - Nie, ale szybko..."

  8. #1038
    Donator Akumulator >sebek<'s Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Zamość
    Auto
    Laleczka CBR / A4 1.8T Q
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    190 razy
    Podziękował
    67 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Cyc Pokaż post
    Mamy może na forum specjaliste od prawa bankowego ? Dokładniej chodzi o kredyty konsumenckie
    ile Ci pozyczyc? moj znajomy sie zajmuje kredytami http://www.provident.pl/ na pewno chetnie zajmie sie Twoim przypadkiem

    Kiedy Facet mówi, że coś zrobi to to zrobi! I nie trzeba mu o tym co pół roku przypominać


  9. #1039
    momo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biala Podl./Lublin/Wwa 15%/70%/15%
    Auto
    Audi Q
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Cyc Pokaż post
    Mamy może na forum specjaliste od prawa bankowego ? Dokładniej chodzi o kredyty konsumenckie
    Ja Cycu całkiem ogarniam, raczej prawo bankowe w wąskim znaczeniu, bardziej od strony administracyjnej i instytucjonalnej, ale napisz na PW w czym problem.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez &gt;sebek&lt; Pokaż post
    ile Ci pozyczyc? moj znajomy sie zajmuje kredytami http://www.provident.pl/ na pewno chetnie zajmie sie Twoim przypadkiem
    Cycu, ja mam blisko do wschodniej granicy, mogę Ci załatwić kredyt z zagranicy, Sasza i Sieroża przyjadą, kasę przywiozą i zaświadczenia z BIK nie potrzebują a i gwarancję dają że na 100% spłacisz

  10. #1040
    Cyc's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Siemiatycze
    Auto
    Czarny :]
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    30 razy

    Domyślny

    Na Sebka zawsze można liczyć
    Momo - to odzywam się
    "- Dobrze jeździsz ?
    - Nie, ale szybko..."

Strona 104 z 132 PierwszyPierwszy ... 45494102103104105106114 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •