Strona 112 z 132 PierwszyPierwszy ... 1262102110111112113114122 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,111 do 1,120 z 1315

Temat: Pytania do naszego prawnika klubowego

  1. #1111
    Lincoln's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łorsoł farmers
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Witam, sprawa dotyczy kompletu sprzęgła z kołem zamachowym i dwumasą. Niecały rok temu wymieniałem w warsztacie (nie ASO) sprzęgło komplet. Otrzymałem 1 rok gwarancji na robociznę i części. Nie minął rok a okazuje się że będzie trzeba całość wymienić na nową. Warsztat części będzie reklamował u producenta co wiąże się z długim terminem oczekiwania na ekspertyzę (co najmniej 14 dni). W tym czasie auto będzie stało w warsztacie a ja zostaję bez auta. Czy jest jakiś sposób by wymusić na warsztacie by założył mi nówkę sztukę sprzęgło a sam się będzie bujał z producentem o zwrot kasy za dwumasę? Czy to tylko i wyłącznie dobra wola warsztatu? Dodam że A3 służy mi do pracy i bez auta jak bez ręki.

  2. #1112
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Warsztat jest odpowiedzialny za montaż, a nie za część mechaniczną
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  3. #1113
    rol4nd's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    RS7
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Zamiast sie babrac w jakies reklamacje to mogles dac na niezgodnosc z umowa i kto to wciska ze gwarancja tylko rok?
    Panstwo w panstwie. Od wejscia do UE na wszystko nowe jest urzedowo 2 lata i nie dawac sobie wciskac jakis bzdur.

  4. #1114
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    Gwarancja rol4andzie jest udzielana na "widzimisię" producenta, ba... on nawet nie musi dawać gwarancji. Dwa lata są i owszem ale na niezgodność produktu z umową a to niestety to nie to samo.
    http://fotoblogia.pl/2013/02/13/czy-...t-fakty-i-mity
    Było: A3 8P 1.9TDI, 147KM by CS.
    Jest: A3 8V 1.4TFSI s-tronic, 165KM by KingSoft

    Nowa A3 8V - Czarnulka by komono!
    "Ile można spać? Trzeba forum ogarniać" - motto moderatora(ów)!

  5. #1115
    rol4nd's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    RS7
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Dlatego napisalem aby nie babrac sie w gwarancje a dac na niezgodnosc tytulu z umowa. Nie chce isc w zaparte ale uwazam ze 2 letnia gwarancja sie nalezy na wszystko co nowe. Nigdy nie mialem innego przypadku gdy jeszcze bylem glupi i reklamowalem towary z tytulu gwarancji. Teraz tylko i wylacznie robie to na niezgodnosc.
    50% ludzi nawet nie wie, ze jest takie cos i daja sie robic w balona przez sprzedawcow i innych oszustow ktorzy tylko zeruja na ludzkiej niewiedzy.

  6. Podziękowania dla rol4nd za pomoc w problemie

    komono (06-09-14)

  7. #1116

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mam pewien problem, znajomi mojej rodziny juz kilka lat walcza w sadzie. Sprawa wyglada tak, ze mąż alkoholik kilka lat ciagle pil, i w tajemnicy bral kredyty, zadłużył cale gospodarstwo domowe, mial firme, komornik juz zajal wszystko, ludzie przyjezdzaja na licytacje z roznych czesci polski. Ten mąż zmarl 2 lata temu, czy jest jakas szansa na zakonczenie tej sprawy jakos pozytywnie dla nich? Bo dług jest taki, ze zabiora im dom i po prostu wszystko co maja.

  8. #1117
    sxgn's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Łopel Astra ST A16LET
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    73 razy
    Podziękował
    29 razy

    Domyślny

    Po śmierci dłużnika należało zrzec się spadku wtedy nie było by problemu z długami, ale majątku też by się nie otrzymało. Ewentualnie przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza, czyli wysokość długu nie może przewyższać wartości majątku. W przypadku przyjęcia spadku wprost, spadkobiercy odpowiadają za długi spadkodawcy, i tutaj pozytywnego rozwiązania nie ma. Ewentualnie wniosek o unieważnienie umowy, ze względu na zawarcie jej w stanie wyłączającym podjęcie świadomej decyzji, ale jak to jest w przypadku gdy kredytobiorca już nie żyje to niestety nie wiem.


    Jeżeli pomogłem, kliknij "Pomógł"

  9. Podziękowania dla sxgn za pomoc w problemie

    barteq161 (12-09-14)

  10. #1118

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzieki za wyjasnienie sprawy

  11. #1119
    chudy92's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    795 razy
    Podziękował
    516 razy

    Domyślny

    Mam kolejne pytanko, jak jest ze zmianą blach przy przerejestrowaniu auta? Auto będzie przepisane z dziadka na mnie i blachy są Sieradzkie. Czy muszę zmieniać blachy na łódzkie EL czy może jest opcja żeby zostaly obecne? Województwo to samo.
    A3 8L Hatchback 3D 1997r [1.6 AEH - 101/145] A3 8L Hatchback 3D 2001r [1.8t AUM - 229/322] A4 B6 Avant 2002r [1.9tdi AVF - 164/374] A3 8V Limousine 2015r [2.0tfsi CNTC - 343/487]

  12. #1120
    sxgn's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Łopel Astra ST A16LET
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    73 razy
    Podziękował
    29 razy

    Domyślny

    Z tego co się orientuję, to blachy zostają te same, gdy rejestrujesz auto w tym samym powiecie. Jak zmienia się powiat w którym auto jest zarejestrowane to i numery się zmieniają. Jak się mylę to mnie poprawcie.


    Jeżeli pomogłem, kliknij "Pomógł"

Strona 112 z 132 PierwszyPierwszy ... 1262102110111112113114122 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •