Strona 130 z 132 PierwszyPierwszy ... 3080120128129130131132 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,291 do 1,300 z 1315

Temat: Pytania do naszego prawnika klubowego

  1. #1291
    sxgn's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Łopel Astra ST A16LET
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    73 razy
    Podziękował
    29 razy

    Domyślny

    @(A)rturo wysyłasz pisemne wezwanie do zwrotu zadatku w podwójnej wysokości - bo masz takie prawo. Przykład:
    http://g.wieszjak.pl/wieszjak/forms/...k_podwojny.pdf
    Jeżeli w wyznaczonym terminie zadatek nie zostanie zwrócony to składasz pozew do sądu:
    http://www.warszawapraga.so.gov.pl/p...0-%20pozew.pdf
    I później Komornik. Oczywiście naliczasz odsetki i wszystkie koszty, które poniesiesz w procesie. BTW. Jeżeli gość ma takie problemy, to pewnie kasy z zadatku już nie ma i może być problem z odzyskaniem tej kwoty....


    Jeżeli pomogłem, kliknij "Pomógł"

  2. #1292
    deeze's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro 2002
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    35 razy
    Podziękował
    42 razy

    Domyślny

    Jasny gwint, nieźle można wdepnąc... Ja podzielę się moją historią, bo krew mnie delikatnie zalała (aczkolwiek spokojny ze mnie człowiek, więc będę żył).
    Zakupiłem od gościa przez OLX oryginalne fele do A3 8L s-line 17 cali, widać było że poobijane, ale stwierdziłem na razie wezmę takie a przy luźnych funduszach na spokojnie je sobie pomaluję.
    Przychodzą, jadę następnego dnia (dziś!) na wymianę opon (bo kupiłem tydzień temu samochód na zimówkach), goście sprawdzają a 3 z 4 felg krzywe...

    Teraz będę musiał gościa nękać i liczyć, że bez niczego mi odstąpi od umowy sprzedaży internetowej... Na szczęście jego siostra odebrała, bo to jej felgi były, do dogadania dziewczyna więc jest szansa...

    600 zł jescze nie majątek może, żyję i jestem cały i zdrowy... ale kurde...

  3. #1293

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ulesie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Kilka miesięcy temu napisałem taki post:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dexter18 Pokaż post
    Jechałem samochodem mijalem się z radiowozem, jechali z przeciwka. Zaraz po tym wyprzedzilem samochód jadący przede mną. Manewr był niestety na podwójnej ciągłej ( która było mało co widać). Potem pojechałem dalej jakieś 2 km pod szkole do brata i wyjeżdżając z parkingu spotkałem panów policjantów których wcześniej mijalem. Zatrzymali mnie i oczywiście mandat za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej. ( chyba widzieli w lusterkach) Podejrzewam że gdybym stał z minutę dłużej za szkołą to nie spotkalibysmy się. Myślę że nawet nie spisali moich numerów, po prostu poznali po samochodzie.
    Chciałbym zapytać czy słusznie dostałem mandat czy nie.
    Jakiś miesiąc temu drogowcy poprawiali pasy na drodze i okazuje się że dokładnie w tym miejscu jest linia przerywana, nawet manewr nie był na pograniczu z jakąkolwiek ciągłą.
    Wiem, że teraz to musztarda po obiedzie ale może dla innych to będzie szkoła żeby mandaty przyjmować jednak w miejscu popełnienia wykroczenia a nie gdzieś dalej.

  4. #1294

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    HOLANDIA
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Post Problem z rozbitym autem

    Witam, syn w drodze do pracy w Holandii rozbił swoje A3. Wezwana przez policje w Niemczech laweta odholowała auto na jakiś szrot a kierowca (chyba właściciel) odkupił auto na części.
    Nie dal synowi żadnego dokumentu że to auto kupił na części.
    Sytuacja miała miejsce w nocy, syn po wypadku. Dał się przekabacić.

    Teraz został z tablicami i dokumentami od auta.

    Co dalej?, do wyrejestrowania potrzebuje umowy lub papieru o złomowaniu. Nie bardzo pamięta gdzie to auto odholowali, poza tym on obecnie jest w Holandii w pracy a uto gdzieś w Niemczech ok 200km od granicy.

    Co można zrobić w takim przypadku?

    Paweł

  5. #1295
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Zgłosić na policję o kradzież!
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  6. #1296

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Toyota Avensis
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sxgn Pokaż post
    Jeżeli gość ma takie problemy, to pewnie kasy z zadatku już nie ma i może być problem z odzyskaniem tej kwoty....
    Dokładnie i tylko dodatkowe pieniądze straci - na sąd i na komornika opłata a egzekucja może być nieskuteczna.

    Mnie ten temat wygląda na oszustwo - przecie wiedział jaka jest sytuacja - i sugerowałbym spróbować darmowej windykacji czyli policyjnej http://pamietnikwindykatora.pl/2011/...ob-prywatnych/ Może przestraszy się i kasę odda.

  7. #1297

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    43 razy

    Domyślny

    Witam, mam pytanie do kogoś kto być może przerabiał temat. Miałem kolizje (byłem poszkodowany) z ukraincem ktory jechał autem na polskich blachach (świeżo kupione). Na miejscu była policja, wszystko ładnie pięknie, szkoda zgłoszona do ubezpieczyciela sprawcy (HDI), był rzeczoznawca, kwota zaakceptowana, a wczoraj dostaje pismo ze nie wypłacą mi pieniędzy, dopóki nie skończy się postępowanie w sprawie tego ukrainca. Dzwonie na policje, oni mówią ze nie ma żadnego kontaktu z tym typkiem i ze to może trwać latami. HDI twierdzi ze nie wypłacą mi kasy, dopóki to się nie skończy. Policja twierdzi ze mogą wypłacić na podstawie danych które maja (notka policyjna). Czy faktycznie moge czekać na wyplate niewiadomo jak długo? Auto jest jezdne, ale uszkodzone i tak naprawdę muszę je koniecznie naprawić....

  8. #1298
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    Czy ukrainiec zostal ukarany mandatem, ktorzy zostal przez niego przyjety?

  9. #1299

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    43 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pomocnik Pokaż post
    Czy ukrainiec zostal ukarany mandatem, ktorzy zostal przez niego przyjety?
    Nie przyjął mandatu, ale na notatce jest wpisany jako sprawca

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  10. #1300
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    TU wyplaci odszkodowanie w momencie jak sprawca zostanie ukarany mandatem, badz zostanie skazany przes sad.

Strona 130 z 132 PierwszyPierwszy ... 3080120128129130131132 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •