Strona 32 z 132 PierwszyPierwszy ... 2230313233344282 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 311 do 320 z 1315

Temat: Pytania do naszego prawnika klubowego

  1. #311
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jerzu Pokaż post
    Dokładniej chodzi mi o to że mam dostęp do filmów z kronik niemieckich... nie wiem czy wystawić to na allegro
    no to pewnie propagują faszyzm - nielegalne
    Mam najlepsze Audi na forum !

  2. #312
    jerzu's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3 8Y
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    59 razy
    Podziękował
    70 razy

    Domyślny

    muszę to przejrzeć, jest coś z Niemcami i podobno wejście rusków do W-wa Czyli legalna sprzedaż odpada Dziękuję za odpowiedz

  3. #313
    momo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biala Podl./Lublin/Wwa 15%/70%/15%
    Auto
    Audi Q
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    Piotrek, widziales? Frajerow szukaja
    http://www.dziennikwschodni.pl/apps/...UBLIN/56908873

  4. #314

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ADIwlkp Pokaż post
    Ja mam pytanie zwiazane z liniami lotniczymi.
    Otoz mialem rezerwacje na lot z poznania do paryza i z powrotem. Okazalo sie dzien przed wylotem ze anulowali lot powrotny i nie bedzie juz zadnego polaczenia.
    Wykupilem bilet powrotny w innych liniach, tylko ze powrot byl do warszawy.
    Wysalem do nich pismo o zwrot kosztow rezerwacji biletow z dolaczona kserokopia biletu lotniczego oraz biletu PKP, poniewaz musialem dojechac do Poznania.
    Bylo to w marcu tego roku, po miesiacu wyslalem im jeszcze jedno pismo z zapytaniem jak sprawa wyglada i do dzisiaj nie mam odpowiedzi.
    Moje pytanie jest takie jak dlugo mam czekac i ile czasu oni mogą nie odpowiadac?

    prosze o pomoc
    Generalnie pare razy juz pisalem pisma to ULC w sprawie odszkodowan za opoznienia samolotu i nawet czasami udaje sie cos wywalczyc. Co do odwolanego lotu tutaj sa szczegoly:

    http://www.federacja-konsumentow.org....php?story=222

    Wszystko zalezy od tego jak szybko Cie poinformowali o odwolaniu.

    Generalnie wszystko sie rozchodzi o nastepujący artykuł:

    "Gdy lot, na który wykupiłeś bilet, zostaje odwołany, uzyskujesz prawo do opieki i zwrotu ceny biletu lub innego połączenia. Prócz tego, uzyskujesz także prawo do odszkodowania za niemożność kontynuowania podróży, chyba, że przewoźnik uprzedzi Cię o odwołaniu lotu odpowiednio wcześnie, informując jednocześnie o innych możliwościach podróży. Przez "odpowiednio wcześnie" rozumie się:

    * dwa tygodnie przed odlotem; lub
    * do 7 dni przed odlotem, jeśli zaproponuje w zamian rejs, rozpoczynający się nie wcześniej niż 2 godziny przed planowanym odlotem i docierający do celu nie później niż cztery godziny po zaplanowanym czasie przylotu; lub
    * mniej niż 7 dni przed planowanym odlotem, jeśli zaproponuje w zamian rejs, rozpoczynający się nie wcześniej niż godzinę przed zaplanowanym odlotem, a kończący sie nie później niż dwie godziny po planowanym czasie przylotu.

    To na przewoźniku spoczywa obowiązek udowodnienia, że poinformował pasażera odpowiednio wcześnie.
    Przewoźnik jest zwolniony z odszkodowania, jeśli wykaże, że odwołanie nastąpiło z przyczyn wyjątkowych (np. kataklizmy, strajki, zła pogoda), którym nie mógł zapobiec, stosując wszelkie uzasadnione działania."

    Ponadto w przepisach jest ze linie lotnicze MUSZA dostarczyc Ci dokument o "Prawach pasazera w ruchu lotniczym" - z reguly tego nie robia zeby zaoszczedzic na odszkodowaniach.

    Pozdrawiam

  5. #315

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    na śląsku
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Piotrze, sprawa jest następująca...

    Trafiła mi się klientka, która zakupiła 2 lampy Brilux Paseo 300 szara http://www.lampydomowe.pl/sklep,1834...,290196,0.html , następnie złożyła reklamację uzasadniając iż jedna oprawa jest porysowana i na dodatek oprawy są w różnych kolorach. Zdaję sobie sprawę, że lampy wyprodukowane w Chinach w różnych seriach (inny kontener) mogą się różnić i zdarzały się już tego typu problemy, dlatego dokładnie obejrzałem lampy przed wysyłką i upewniłem się, że są w tym samym kolorze i mają identyczny numer kontenera naklejony na tylnej części lampy. Klientka odesłała nam inne lampy od tych które kupiła od nas (inne numery konterów, każda w innym
    odcieniu i na dodatek jedna porysowana). Dokładny opis całej sytuacji znajduje się w poniższym linku na forum.muratordom...

    I teraz zaczyna się najgorsze, zaczęła szkalować moją firmę na forach internetowych:

    1) http://forum.muratordom.pl/ostrzezen...mi,t130673.htm - mój brat opisał sytuację (Adam)

    2) http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=25&w=79192006 - najgorsze dla firmy, z tego względu że wchodząc na google.pl wybierając "Szukaj na stronach kategorii: język polski", wpisujesz: lampydomowe.pl wyskakujemy prawie na samej górze z tytułem tematu "Szukam innych osób oszukanych przez lampydomowe.pl..."

    3) http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=7&w=79183155

    Czy z prawnego punktu mogę w jakiś sposób żądać usunięcia tych tematów, szczególnie zależy mi na nr 2) ?
    Czy mogę obciążyć klientke kosztami związanymi ze spadkiem obrotu spowodowanym jej wpisami na forach?
    Masz może jakieś propozycję?
    Ostatnio edytowany przez ven - 26-06-08 o 22:33
    Jeździł kiedyś samochodem marki Rover, teraz z niego jest tylko Pozer...

  6. #316
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ven Pokaż post
    Czy z prawnego punktu mogę w jakiś sposób żądać usunięcia tych tematów, szczególnie zależy mi na nr 2) ?
    możesz

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ven Pokaż post
    Czy mogę obciążyć klientke kosztami związanymi ze spadkiem obrotu spowodowanym jej wpisami na forach?
    Tak. Jeżeli w wyniku naruszenia dobra osobistego powstała szkoda możesz żądać odszkodowania.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ven Pokaż post
    Masz może jakieś propozycję?
    zażądać:
    1. żeby ta osoba, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie
    2. odszkodowania
    Ostatnio edytowany przez Piotrek.1781 - 26-06-08 o 17:02
    Mam najlepsze Audi na forum !

  7. #317

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    na śląsku
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Dziękuję za odpowiedź
    Jeździł kiedyś samochodem marki Rover, teraz z niego jest tylko Pozer...

  8. #318
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Jak to jest z ubezpieczeniem OC? Moze byc zwyzka za marke?!?!?!?! To jest legalne?!?!?!

  9. #319
    LORK's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Windykacja /sprawy komornicze/porady dot.naleznosci
    Auto
    Ostatnio to różnie z tym bywa
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Piotrze prosze o pomoc, zakupiłem samochód ostatnio dla znajomego, pojechaliśmy go obejrzeć i podpisaliśmy umowę przedwstępną na której właściciel zobowiązał się do naprawy rzeczy tj: naprawa okna –otwierania elektrycznego, ciężko wchodził bieg 1 wiec tez naprawienie tego defektu.
    Po okresie 1 tygodnia –i jak mówił właściciel naprawieniu wszystkich usterek, samochod został odebrany od właściciela i transakcja dobiegła końca (na umowie nowej gdyż stara zostala podarta wraz z w/w adnotacjami podpisał się były i przyszły właściciel)
    Po okresie 2 tyg w samochodzie (podczas drogi)wciekł olej ze skrzyni biegów-wiec samochód został oddany do mechanika -okazało się ze skrzynia biegów była spawana i trzeba ja cala wynmienic!!!
    (jest to jakoby wada ukryta prawda? no bo jak można jeździć przez kilkanaście lat i o tym nie wiedzieć? właściciel poprzedni „grzebał ”w samochodzie-w skrzyni też, gdyż sam naprawił wspomniany źle wchodzący bieg 1).mechanicy powiedzieli by sprawę oddać do sadu, ze napiszą oficjalne pismo dla nowego pokrzywdzonego właściciela samochodu jeżeli tylko będzie taka potrzeba. (jakie pismo ma napisać mechanik- brakowało tam części odpowiedzialnej za powstrzymywanie wycieku oleju!! )

    I tu moje pytanie jakie sa szanse na zwrot pieniędzy od wlasciela za samochod, bądź chociaż za naprawę ukrytej wady? czy jest jakis artykuł mówiący o wadach ukrytych? terminach skladan takich wniosków i czy sa jakieś szanse na zwrot kosztów?

    Dzięki serdeczne za wszelka pomoc
    Ostatnio edytowany przez LORK - 07-07-08 o 10:14
    ...po prostu mordeczki ...

    Nie pij, gdy prowadzisz - Za dużo się rozlewa.....

  10. #320
    Grzechu's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marki koło Wawy
    Auto
    KIJEK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Mam małe pytanko bo nie mge znaleść ustawy o kredytach hipotecznych, znalazłem tylko o kredytach konsumenckich. A chodzi mi dokładnie o to jak jest teraz ze wcześniejszą spłatą takiego kredytu bo bank chce mi zastrzec ze nie moge spłacic przed upływem 3 lat chyba ze zapłace im jakaś prowizję, a z tego co wiem to teraz nie mogą pobierać prowizji za takie coś, a w ustawie o kredytach konsumenckich jest wręcz napisane iż nie mogą nawet wprowadzić takeigo zapisu do umowy. Jak to jest z kredytem hipotecznym mogą pobierac prowizję od wczesniejszej spłaty i czymogą coś takiego włorzyć w umowę kredytową ????

    Z góry dzieki za pomoc
    Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej

    TANIE CZĘŚCI

    TERAZ KIA "KIJEK"

Strona 32 z 132 PierwszyPierwszy ... 2230313233344282 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •