Strona 34 z 132 PierwszyPierwszy ... 2432333435364484 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 331 do 340 z 1315

Temat: Pytania do naszego prawnika klubowego

  1. #331
    Domes's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-sko / Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Nie, nic takiego nie zakreslilem. Ale mysle, ze jak bedzie chcial to i tak je wykorzysta.

  2. #332
    matigdy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam,
    mam takie pytanie:
    Jeżeli zamieniam mieszkanie na domek i dopłacam do domku to muszę odprowadzić podatek od wartości domu kupowanego czy od dopłaty? Pytałem tutejszego notariusza i on nie wiedział...
    Pozdrawiam

  3. #333
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez elolansie Pokaż post
    Czy jak złoże skarge i sprawa trafi do sondu to jest możliwość że anulują mi mandat ale obciążą mnie funduszem powierniczym za ten artykuł?
    Jeżeli miałeś nieważne tablice to wniosek o uchylanie mandatu nic nie da.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Proxa Pokaż post
    to moge ich oskarzyc o brak mozliwosci zakupu jako osoba ktora to stworzyla ? TAKZWANE prawo pierwokupu ?
    a jak składałeś ta pracę to co podpisałeś?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez matigdy Pokaż post
    Jeżeli zamieniam mieszkanie na domek i dopłacam do domku to muszę odprowadzić podatek od wartości domu kupowanego czy od dopłaty?
    wg mnie podstawą opodatkowania będzie różnica wartości rynkowych zamienianych lokali
    Ostatnio edytowany przez Piotrek.1781 - 15-07-08 o 12:36
    Mam najlepsze Audi na forum !

  4. #334
    matigdy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Piotrek.1781 Pokaż post

    wg podstawą opodatkowania będzie różnica wartości rynkowych zamienianych lokali
    Dzięki Piotrze, mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tej sprawy, ponieważ byłem u notariusza i on powiedział, że muszę mieć dokładne źródło gdzie jest to napisane, więc jakiś paragraf, artykuł. Czy mógłbyś mi jeszcze takiej informacji udzielić?
    Pozdrawiam.

  5. #335
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Przepraszam za wprowadzenie w błąd ale pisałem z głowy czyli z niczego

    Teraz czytam i mam wątpliwości.

    Zgodnie z ustawą z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych


    Art. 6 ust. 1 pkt 2 lit a przy umowie zamiany podstawę opodatkowania stanowi:
    lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość lub własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego na taki lokal lub prawo do lokalu - różnica wartości rynkowych zamienianych lokali lub praw do lokali,
    Ty niestety nie zamieniasz lokalu mieszkalnego na inny "...na taki sam lokal lub prawo do lokalu..." tylko na budynek mieszkalny także ten preferencyjny sposób określenia podstawy opodatkowania nie będzie miał tu zastosowania i podejrzewam, że zapłacisz pcc od wartości rynkowej droższej nieruchomości.

    Art. 6 ust. 1 pkt 2 lit b:

    w pozostałych przypadkach - wartość rynkowa rzeczy lub prawa majątkowego, od którego przypada wyższy podatek;
    Pismo

    z dnia 12 marca 2007 r.

    Pierwszy Urząd Skarbowy w Toruniu

    PM/436-I/07

    Podstawa opodatkowania w PCC od umowy zamiany lokali
    POSTANOWIENIE
    Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Toruniu, działając na podstawie art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (tekst jedn.: Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.), po rozpatrzeniu wniosku z dnia 16 lutego 2007 roku (data wpływu do Urzędu - 16 lutego 2007 roku) w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, w związku z Pani wątpliwościami, dotyczącymi podstawy opodatkowania w podatku od czynności cywilnoprawnych od umowy zamiany własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego na lokal mieszkalny stanowiący odrębną nieruchomość uznaje stanowisko Pani za prawidłowe.
    UZASADNIENIE
    Z treści złożonego przez Panią wniosku z dnia 16 lutego 2007 roku (data wpływu do Urzędu - 16 lutego 2007 roku) o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w zakresie podatku od czynności cywilnoprawnych wynika, że zamierza Pani dokonać zamiany własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego na lokal mieszkalny stanowiący odrębną nieruchomość.
    Pani zdaniem, podstawę opodatkowania w przedmiotowej umowie winna stanowić różnica wartości rynkowej własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego i lokalu mieszkalnego, stanowiącego odrębną nieruchomość, zgodnie z brzmieniem art. 6 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych (tekst jedn.: Dz. U. z 2005 r. Nr 41, poz. 399 z późn. zm.).
    Zgodnie z art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (tekst jedn.: Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) stosownie do swojej właściwości naczelnik urzędu skarbowego, naczelnik urzędu celnego lub wójt, burmistrz (prezydent miasta), starosta albo marszałek województwa na pisemny wniosek podatnika, płatnika lub inkasenta mają obowiązek udzielić pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w ich indywidualnych sprawach, w których nie toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa albo postępowanie przed sądem administracyjnym.
    W związku z powyższym, Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Toruniu informuje, że na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 2 lit. a ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych podstawę opodatkowania przy umowie zamiany lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość lub własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego na taki lokal lub prawo do lokalu stanowi różnica wartości rynkowych zamienianych lokali lub praw do lokali.
    Zdaniem Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Toruniu, analizując treść i cel wyżej wymienionego przepisu należy dojść do wniosku, iż z uwagi na to, że ustawodawca nie zastosował wyrażenia w tym przepisie: "...na taki sam lokal lub prawo do lokalu...", należy sądzić, że taki sposób ustalenia podstawy opodatkowania dotyczy umowy zamiany własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego na takie prawo lub lokal stanowiący odrębną nieruchomość oraz umowy zamiany lokalu stanowiącego odrębną nieruchomość na taki lokal lub własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu.
    W pozostałych przypadkach, tj. na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 2 lit. b powyższej ustawy, podstawę opodatkowania przy umowie zamiany stanowi wartość rynkowa rzeczy lub prawa majątkowego, od którego przypada wyższy podatek, np. zamiana zabudowanej nieruchomości (budynek mieszkalny) na nieruchomość lokalową (lokal mieszkalny).

    Biorąc powyższe pod uwagę, w przedmiotowej sprawie będzie miał zastosowanie przepis art. 6 ust. 1 pkt 2 lit. a ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, a tym samym zajęte przez Panią stanowisko we wniosku z dnia 16 lutego 2007 roku należy uznać za prawidłowe.
    Niniejsze postanowienie wydano w oparciu o stan faktyczny przedstawiony w piśmie z dnia 16 lutego 2007 roku (data wpływu do Urzędu - 16 lutego 2007 roku) i przepisy prawa podatkowego obowiązujące w dniu jego wydania.
    Zgodnie z art. 14b § 1 ustawy - Ordynacja podatkowa interpretacja, o której mowa wyżej nie jest wiążąca dla podatnika, płatnika lub inkasenta.
    Na podstawie art. 14b § 2 i § 5 powyższej ustawy, interpretacja, o której mowa w art. 14a § 1 jest wiążąca dla organów podatkowych i organów kontroli skarbowej właściwych dla wnioskodawcy i może zostać zmieniona albo uchylona wyłącznie w drodze decyzji przez organ wyższego stopnia.
    Na niniejsze postanowienie służy zażalenie do Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy za pośrednictwem Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Toruniu w terminie 7 dni od dnia doręczenia niniejszego postanowienia.
    Mam najlepsze Audi na forum !

  6. #336

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Pytanie dotyczące kary za przejazd bez biletu komunikacją miejską. Jezeli żona otrzymała z ztm wezwanie do spłaty po 5 latach to czy nie nastąpiło przedawnienie ? Co zrobic w takim przypadku ?

  7. #337
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    przedawniło się po roku. Możesz napisać im, że roszczenie uległo przedawnieniu.
    Mam najlepsze Audi na forum !

  8. #338
    matigdy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A czy z innymi mandatami jest tak samo? Np mandatami straży miejskiej lub policji?

  9. #339
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Piotrek jak dobrze Cie mieć

    Sprawa dotyczy się mojego młodszego brata, który ma (a raczej miał) malucha którym rozwoził pizze,
    dziś jechał sobie z zamówieniem do klienta no i przed nim jechało inne autko (notabene audi a6) nagle koleś z A6 bez żadnych migaczy zjechał na lewą stronę jezdni po czym wrzucił kierunek i skręcił w prawo na posesje, automatycznie zajeżdzając mojemu bratu drogę, brat przyrżnął w niego tak ze maluszek raczej pójdzie na złom niż coś się z niego wyklepie.
    Jako ze brat upierał się ze to nie jego wina a drugi koleś twierdził ze też nie jego, przyjechała policja. Brat się trochę poobijał w tym maluchu, gdyż jest prawie mojego wzrostu, kolesiowi nic się nie stało, policja po przyjeździe nie zapytała nawet czy nic mu się nie stało i nie zaproponowała wizyty karetki/wizyty w szpitalu.
    po czym stwierdziła ze to mój brat powinien przewidzieć ze pan w audi zajedzie mu drogę i ze jest to wina po połowie, za co dostał 6 pkt i 200zł.
    Bracian był w takim szoku po wypadku ze podpisał mandat i zgodził się z decyzją policji.
    policja pojechała a on zaczął się gorzej czuć, ale mam nadzieje ze mu nic się nie stało.

    Jak teraz to rozwiązać? Ja na 100 % w poniedziałek melduje się na komendzie policji u nas w mieście i zrobie im z dupy jesień średniowiecza,
    jakbyś mi jeszcze powiedział na jakie akty prawne moge się powołać aby to odkręcić to będę bardoz wdzięczny

    czekam na pilną odpowiedź

  10. #340
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Marek najpierw wniosek o uchylenie mandatu w terminie 7 dni, a resztę jutro na pw.
    Mam najlepsze Audi na forum !

Strona 34 z 132 PierwszyPierwszy ... 2432333435364484 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •