Strona 53 z 132 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 521 do 530 z 1315

Temat: Pytania do naszego prawnika klubowego

  1. #521
    piwo6's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny Leasing i wypadek

    Sprawa wyglada nastepujaco, szef mojej dziewczyny wzial auto w leasing, splacil okolo 70tys i zostalo mu do splaty okolo 50tys
    Pare tygodni temu mial wypadek, PZU orzeklo szkode calkowita, choc auto jezdzi, silnik ok, ma tylko pognieciona blache, rozbite szyby i inne malo znaczace uszkodzenia
    W tym momencie, po orzeczeniu odszkodowania, leasingodawca dostal odszkodowanie (bo on jest wlascicielem pojazdu i jest mu na reke wziazc ubezpieczenie), PZU przejelo auto (szkoda calkowita), a szef mojej dziewczyny zostal z niczym !!
    Czy tylko mi tu cos smierdzi przekretem, czy rzeczywiscie jest to zgodne z prawem ??
    To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata !

  2. #522
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Midnight Pokaż post
    Witam
    Kupilem drzwi wejsciowe ktore okazały się bublem, są wykonane niestarannie i są nieszczelne.
    Ze zgłoszeniem reklamacji czekałem 3 miesiące, ponieważ sprzedawca tyle czasu przesłał mi fakturę, a wiec nie mialem dowodu zapłacenia za towar.
    Teraz producent/sprzedawca twierdzi ze reklamacje związane z wyglądem powinienem zgłosić w dniu odbioru towaru lub oddać 14 dni po otrzymaniu.
    W związku z czym reklamacji nie uwzględnia.
    no i co ?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Midnight Pokaż post
    Czy nie powinienem dostac 2 wezwań do zaplaty przed skierowaniem sprawy do sadu?
    nie powinieneś
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Midnight Pokaż post
    Czy moge powolywac sie na to ze radar byl ukryty (bez ostrzezenia) i mnie oslepil?
    możesz ale nic Ci to nie da
    Mam najlepsze Audi na forum !

  3. #523
    Igor1981's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Midnight Pokaż post
    Witam
    Kupilem drzwi wejsciowe ktore okazały się bublem, są wykonane niestarannie i są nieszczelne.
    Ze zgłoszeniem reklamacji czekałem 3 miesiące, ponieważ sprzedawca tyle czasu przesłał mi fakturę, a wiec nie mialem dowodu zapłacenia za towar.
    Teraz producent/sprzedawca twierdzi ze reklamacje związane z wyglądem powinienem zgłosić w dniu odbioru towaru lub oddać 14 dni po otrzymaniu.
    W związku z czym reklamacji nie uwzględnia.
    Sory że tak się wtrące, ale:

    1. Jeśli miałeś dowód dokonania zapłaty i dostarczony towar to trzeba było reklamować, po co Ci do tego faktura? A jak sam odbierałeś te drzwi to sprzedawca ma rację, widziałeś z czego są wykonane i takie wziąłeś. Chyba, że mają jakieś wady ukryte, o których nie wiedziałeś wcześniej i dopiero teraz się ujawniły.
    2. Faktura powinna być wystawiona w ciągu 7 dni od daty sprzedaży. Sprawdź jaka datę ma faktura, jeśli jest wystawiona np. 3 miesiące po sprzedaży towaru to zgłoś to do skarbówki, chociaż się na gościu odegrasz, a może jak go postraszysz to Ci odda kasę

  4. #524
    Midnight's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Nie dostałem dowodu dokonania zapłaty, a na fakturze, którą przysłali było napisane że nie zapłacono - korektę dosłał dopiero po 3 miesiącach. Drzwi nie są szczelne co stwierdziłem dopiero po zamontowaniu.

  5. #525
    Igor1981's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Midnight Pokaż post
    Nie dostałem dowodu dokonania zapłaty, a na fakturze, którą przysłali było napisane że nie zapłacono - korektę dosłał dopiero po 3 miesiącach. Drzwi nie są szczelne co stwierdziłem dopiero po zamontowaniu.
    Jeśli są nieszczelne to reklamuj. Masz roczną rękojmię. Drzwi miały wadę która istniała wcześniej ale mogłeś ją stwierdzić dopiero po zamontowaniu, nie można Ci zarzucić braku staranności przy kupowaniu.

  6. #526

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Jak wygląda kwestia przepisów dot stref zamieszkania ? Jezeli mozna tam parkować tylko na wyznaczonych miejscach a jezeli nie są wyznaczone to gdzie kto chce to czy obowiązują tam znaki np zakaz zatrzymywania b-36 ??? Przykład - nie ma wyznaczonych miejsc jest za to znak b-36 - czy obowiązuje ??

  7. #527
    tomek_cichy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    ...
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    B-36 to zakaz ZATRZYMYWANIA.
    Strefa zamieszkania oznacza, że POSTÓJ pojazdu jest możliwy tylko w miejscach wyznaczonych. Musi być zawieszony znak informacyjny D-18.
    Jeżeli nie ma wyznaczonych miejsc to oznacza, że postój tam jest zabroniony. Czyli możliwe jest tylko zatrzymanie (unieruchomienie pojazdu nie wynikające z przepisów lub warunków na drodze trwające mniej niż minutę). Jeżeli jest znak B-36 to zabronione jest zatrzymanie (a co za tym idzie postój również) po stronie DROGI po której znak został ustawiony (czyli dotyczy jezdni, chodnika, pobocza).

    Ponadto prędkość maksymalna wynosi 20 km/h*
    Pieszy ma pierwszeństwo na całej szerokości drogi.
    Wyjeżdżając za znak D-41 jesteśmy włączającymi się do ruchu.

    * prędkość maksymalna może być podwyższona ale obowiązuje tylko do skrzyżowania. Znaku D-40 nie można łączyć z ograniczeniem prędkości tak jak ma to miejsce w przypadku znaku obszar zabudowany.
    Ostatnio edytowany przez tomek_cichy - 03-12-09 o 23:00

  8. #528
    Barrt's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ŁDZ/WWA
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Wczoraj wieczorem wyjezdzalem z garazu na moim osiedlu. Wchodzac do garazu widzialem ze brama jest otwarta bo sekunde wczesniej wjechal inny samochod (zatem w garazu bylem ja i kierowca 2 pojazdu, ktoremu notabene sie uklonilem wiec ta osoba widziala ze zaraz bede wyjezdzal). Akurat stoje w takim miejscu, ze musze wyjezdzac z garazu tylem bo nie ma innego wyjscia wiec do tego manewru uzywalem lusterek bocznych, w ktorych nie widac opuszczajacej sie bramy. Bedac juz 1/3 samochodu poza murami garazu wlasciciel 2 pojazdu zaczal mi dawac znaki zebym sie zatrzymal co tez zrobilem, w tym momencie brama garazowa opuscila sie i zatrzymala sie na tylnym spoilerze, ktory konczy dach. U mnie zniszczenia oczywiste, spoiler wgnieciony i lakier zdarty praktycznie na calej dlugosci. Osiedle oczywiscie uwaza, ze to ja jestem winny i to ja wjechalem w brame!, swiadek to potwierdza (wypierajac sie oczywiscie zeby to on ja uruchomil). Czy ktos moze mial podobny przypadek? Jak to rozwiazac? Przeciez brama nie zamknela sie sama a skoro w garazu byly dwie osoby (ja wyjezdzalem) to chyba oczywiste jest kto mogl nacisnac guzik? Pomijam fakt, ze brama nie jest wyposazona w jakiekolwiek czujniki, ktore pozwolilyby uniknac temu zdarzeniu.

  9. #529
    Andzia's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Co zrobić w takiej sytuacji:
    Jestem poszkodowaną kolizji drogowej, koleś wjechał w bok mojego auta, kiedy ja jechałam lewym pasem na drodze 3 pasmowej, także wina ewidentnie jest jego. Zjechaliśmy na pobocze, koleś dał mi swoje prawo jazdy i polisę OC, Spisałam wszystkie dane i poprosiłam o napisanie oświadczenia potwierdzającego jego winę i wtedy zaczęły się schody… Pomimo to, że przyznawał się do winy, odmówił spisania oświadczenia, tłumacząc się brakiem czasu. Powiedziałam że w takim przypadku muszę poinformować policję, w momencie kiedy próbowałam to zrobić on wsiadł do samochodu i odjechał. Sprawa została zgłoszona na komisariacie i oczywiście w jego towarzystwie ubezpieczeniowym. Koleś dostał 2 wezwania na komisariat, ani razu nie stawił się tam… Dzielnicowy również nie zastał go w miejscu zameldowania… Moje odszkodowanie jest gotowe do wypłaty, niestety nie może zostać zrealizowane z powodu braku notatki policyjnej. Teraz jedynie mogę czekać aż sprawa trafi do sądu grodzkiego. Czy istnieje jakakolwiek możliwość przyśpieszenia sprawy? Oprócz wszczęcia poszukiwania kolesia na własną rękę i doprowadzenia go na komisariat siłą? ;p Słyszałam że po roku sprawa może ulec przedawnieniu? Co wtedy z moim odszkodowaniem?

  10. #530
    wilda's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    krakow
    Auto
    Dzikuska
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI AZV
    Pomógł
    520 razy
    Podziękował
    664 razy

    Domyślny

    mialam podobna sytuacje kiedys i wyplacali mi odszkodowanie z Funduszu Gwarancjnego..z tym ze to bylo pare lat temu wiec przepisy mogly sie troche pozmieniac..ale skoro masz dane goscia i jego polisy itd powinna byc analogiczna sytuacja do mojej
    Ojca oszukasz. .matkę oszukasz. .ale Kaliego nie oszukasz

Strona 53 z 132 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •