Strona 82 z 132 PierwszyPierwszy ... 3272808182838492 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 811 do 820 z 1315

Temat: Pytania do naszego prawnika klubowego

  1. #811
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Wysłałeś gościowi paczkę poza Allegro? Jeśli tak to zapomnij o udowodnieniu czegokolwiek.

  2. #812
    zegar1's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KIELCE
    Auto
    AUDI A3/S3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP

    Domyślny

    jak nie miałeś opisanego katalizatora nic nie wskórasz ale możesz próbować ale....wątpie

  3. #813
    Stacho's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Tranzakcja odbyła się poza allegro ale tutaj jest taki przypadek ze paczka została rozpakowana przez kolesia i został zapakowany i odesłany inny towar niż ja wysłałem. Więc pracownik poczty maczał w tym palce i czy jest szasna ściągnięcia tych pieniędzy od poczty. A napewno ten pracownik powinien stracić pracę.
    Dodano:
    Kata na paczce nie opisałem ale mam na zdjęciu nr seryjny tego którego wysłałem
    Ostatnio edytowany przez Stacho - 04-05-11 o 22:17 Powód: Automatyczne łączenie postów

  4. #814
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Nie udowodnisz tego, że przepakowali paczkę i włożyli co innego... Tak samo jak tego, że zdjęcie rzeczywiście przedstawia przedmiot, który wysłałeś.

  5. #815
    Erbi's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Jestem tego samego zdania co netes, że nie będziesz w stanie udowodnić tego, że Ty włożyłeś ten sam katalizator co jest na aukcji do paczki.

    Natomiast uważam, że i tak powinieneś zgłosić tą sytuację na policji, aby mieli informacje, że do takich sytuacji dochodzi, bo nie sądzę, aby skończyło się na tym jednym oszustwie na Tobie, ale, że będzie ich więcej.
    Granat A3 Erbi'ego
    --http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?p=593622--

    "The fear of the death is far more scary than the death itself."

  6. #816
    Stacho's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Byłem dzisiaj na poczcie. Sprawą zainteresowała się pani kierownik i kazała mi złożyć skargę i dołączyć do niej opakowanie przesyłki po którym widać ze paczka była otwierana ponieważ jest oklejona taśmą z poczty polskiej. oraz kreso nadania paczki. Jeszcze jest jedna dziwna sprawa ponieważ nie dostałem protokołu z poczty o otwieraniu paczki. Na policje pojadę zgłosić tyle tylko ze nie wiem czy będę musiał jechać potem do Wielunia na składanie zaznać i pakować się w kolejne koszty dojazdu. Ewentualnie jak ktoś ma wzór jak fajnie napisać skargę to proszę o kontakt na priv.

  7. #817
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Stacho Pokaż post
    Na policje pojadę zgłosić tyle tylko ze nie wiem czy będę musiał jechać potem do Wielunia na składanie zaznać i pakować się w kolejne koszty dojazdu.
    nie będziesz musiał. zgłoś to u siebie
    Mam najlepsze Audi na forum !

  8. #818
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Mam taki problem.Chcialem postawic takiego blaszaka (przykladowy blaszak) http://allegro.pl/garaze-blaszane-ga...596645379.html
    Nie mam najlepszych sasiadow wiec chcialem, aby to wszystko bylo na legalu.niestety mieszkanie nie jest wlasnosciowe i zarzadca jest MZBK (Miejski zaklad budynkow komunalnych).zlozylem wniosek i otrzymalem odp ze moge, ale musze wykonac mapke zagospodarowania na wlasny koszt zlozyc z 7 wnioskow i udac sie w kilka miejsc.koszt takiej zabawy to okolo 500 zl ,aby wszystko bylo ok.problemem jest to, ze ja moge to wszystko wykonac ale zarzadca moze sie niezgodzic aby stal w tym miejscu co ja chce.On mi wyznaczy nowe miejsce w ktorym bedzie mogl stac blaszak i znowu musze zrobic mapke itd i znowu 500 zl.ktos zapyta dlaczego nie zrobi tego od razu,dlaczego nie wyznaczy miejsca w ktorym moze stac?-nie pytajcie mnie o to taka otrzymalem odpowiedz na zlozony wniosek,odpowiedz pisemna i pozniej konsultacja z osoba odpowiedzialna (niby) za zagospodarowanie.

    i jak sie ma ten przepis do mojej sytuacji?

    http://www.abc.com.pl/pytanie/435/4

    i czy mozna zakwalifikowac to jako obiekt malej architektury artykul 29 pozycja 22

    http://lex.pl/serwis/du/2003/2016.htm

    za kazda pomoc bede wdzieczny

    p.s. Ci co mnie znaja wiedz iz oczekuje konkretnych odpowiedzi,tak wiec prosze o takowe,badz informacje gdzie sie udac,czy w jakie dokumenty zaopatrzyc sie aby mialo to sens i aby uniknac tych kosztow.
    Who I am? I am a the Champion.

  9. #819
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Link który podałeś nie rozwija się, ale blaszaka powinieneś móc postawić na zgłoszenie, nie będzie to jednak obiekt małej architektury.

    Tekst ustawy na stronie lexa wygląda na nieaktualny - zerknij na aktualny tekst ujednolicony:
    http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServl...40890414&min=1
    "Art. 29.
    1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
    (...)
    2) wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz
    przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do
    25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać
    dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki;"

    Swoją drogą akurat w tej dziedzinie jest pewne pole do popisu przy kombinowaniu - ludzie stawiają na zgłoszenie nawet maszty telekomunikacyjne, a ekstremalnym przypadkiem zakończonym pewnym skandalem było postawienie małego hipermarketu
    Jakby coś szczegóły na priv.

    --

    Co do tego drugiego (pierwszego) artykułu: poszperałem w orzeczeniach i jednak faktycznie nie jest tak różowo, jak miałem nadzieję, ale jak widać nawet w obrębie różnych instancji mają problemy z kwalifikacją takich budynków:
    http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/105A624C53
    "Organ II instancji, jakkolwiek podtrzymał rozstrzygnięcie organu I instancji i orzekł na takiej samej podstawie prawnej, dokonał odmiennej kwalifikacji wykonanych robót, przyjmując, że stanowiły one przypadek budowy, która zgodnie z art. 28 prawa budowlanego, wymaga pozwolenia na budowę. Tym samym organ odwoławczy nie podzielił tezy, że blaszany garaż jest obiektem, o jakim mowa w art. 29 ust. 1 pkt 2 prawa budowlanego. "

    Sądzę, że możesz jednak próbować wybudować budynek gospodarczy ze zgłoszenia i następnie dokonać zgłoszenia zmiany sposobu użytkowania budynku gospodarczego na garaż. Jeśli zrobisz to w sezonie urlopowym, to jest duża szansa, że nikt się nie przyczepi w ciągu 30 dni, a wtedy będzie już zupełnie legalnie.
    Jeśli wyrażą sprzeciw, to będziesz się bawić w uzyskanie pozwolenia na budowę, które w innej sytuacji i tak musiałbyś uzyskać, ale to dużo więcej roboty.
    Ostatnio edytowany przez uzx - 11-05-11 o 00:17

  10. #820
    vika's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    OK
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez uzx Pokaż post
    Sądzę, że możesz jednak próbować wybudować budynek gospodarczy ze zgłoszenia i następnie dokonać zgłoszenia zmiany sposobu użytkowania budynku gospodarczego na garaż.
    Wydaje mi się, że na to będzie już potrzebne pozwolenie na budowę oraz podstawa prawna - na jakiej podstawie wznosisz budowle na cudzym gruncie. Jeśli miałby grunt na własność lub też w użytkowaniu wieczystym to nie widzę problemu.

    Jednak zazwyczaj stosunek łączący MZBK z najemcą danego lokalu mieszkalnego to jest umowa najmu na czas nieoznaczony, bez udziału w gruncie.

    Dopiero, w momencie przekształcenia takiego lokalu w odrębną własność lokalu (+ nabycie części wspólnych) - bo jest to mieszkanie komunalne - kolega może sobie budować. Ale i tak wóczas nie ma dowolności, miejsce może wtedy wyznaczyć np. Wspólnota Mieszkaniowa jeśli takowa jest.

    Najlepiej byłoby spróbować podejść MZBK, z przygotowaną mapką i wtedy pójść o pisemne potwierdzenie, że wyrażają zgodę.

Strona 82 z 132 PierwszyPierwszy ... 3272808182838492 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •