Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 18 z 18

Temat: Przegub wewnetrzny

  1. #11
    pisak112's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    koledzy to jak jest z tymi przegubami? mi wali kierownicą od 90 wzwyż , sprawdzałem dziś i na lewym mam lekki luz, powiedzmy 1 mm jak ruszam półosią w górę i w dół , czy to to może być przyczyna? i czy może wyć? bo coś mi właśnie wyje jak jadę powoli nie dotykając gazu , a jak dodam to przestaje. i czy przegub wewnętrzny niszczy półoś czy tylko go wystarczy wymienić?
    Przewaga dzięki technice

  2. #12
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Panowie podpowiedzcie coś ..
    zatrzymałem się wczoraj na poboczu nie gasiłem auta ani nic, miałem otwarte okno, wrzuciłem biegi i ruszałem i usłyszałem taki metaliczny przeskok głośny, coś jakby tryby przeskoczyły

    auto jedzie normalnie. Dodam tylko że od jakiegoś roku może krócej czuć na aucie podczas przyśpieszania takie drgania/mrowienie na podłodze.

  3. #13
    Brasil82's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Barwice
    Auto
    Było Audi A3, Było BMW E90, będzie...?
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    wiec podlacze sie takze... witam! mam malutki problem ktory postaram sie w jakis prosty sposob opisac by ktos mi cos podpowiedzial.. a mianowicie dzisiaj mialem wymiane oleju i filtrow przy okazji zauwazono ze guma na przegubie od strony pasazera jest peknieta wiec wymieniono na nowa oczywiscie przegub byl rozbierany dany nowy smar i nabity raz jeszcze wszystko skrecone i coz teraz gdy jade zmieniajac bieg i dodajac gazu mam dziwne drgania po tej wlasnie stronie tego przegubu ktore momentami czuje az na kierownicy tak jakby cos nie bylo dokrecone z poczatku myslalem ze moze kolo tak bije ale jednak tu wszystko ok moje pytanie co mogli spieprzyc jutro oczywiscie jade do nich niech patrza ale chce spytac by wiedziec na co zwrocic im uwage i by ewentualnie jakos madrze sie bronic. z gory dziekuje za odpowiedzi.

  4. #14
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Ważne żeby przegub był przykręcony równo. Czy miedzy flanszą a przegubem czegoś nie ma, np zawinieta uszczelka? Kolejna kwestia to pierścien znajdujący sie za przegubem i zabezpiecznie na końcu półosi. Bez tych elementów przegub nie będzie pracowac prawidłowo. A i czy wielkoklin na półosi nie jest juz wybity?Tzn czy nie masz luzu między półosia a przegubem. Czy panowie czasem nie rozbierali przegubu? Nie rozsypał sie im przy demontażu? Tyle z mojej strony.
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  5. #15

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    we
    Auto
    3BG
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    50 razy

    Domyślny

    gregor, mam te same objawy i co to było wkoncu z tym buczeniem

  6. #16

    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam.

    Mam pytanie czysto-techniczne. Czy przy wymianie przegubu wewnętrznego muszę ściągać półośkę, czy da rade to pominąć?

  7. #17
    włodek's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ..
    Auto
    Cały czas to samo
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    65 razy
    Podziękował
    106 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez voltu Pokaż post
    Czy przy wymianie przegubu wewnętrznego muszę ściągać półośkę, czy da rade to pominąć?

    Nigdy nie próbowałem, ale może jakoś Ci sie uda. Szybciej i łatwiej będziesz miał jak wyjmiesz calą półoś.

  8. #18

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    we
    Auto
    3BG
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    50 razy

    Domyślny

    Panowie pomocy. Moje auto drga i telepie w pewnym zakresie obrotow powiedzmy od 1,5k - 3k pozniej nie telepie się już. Nie zamula normalnie przyspiesza czy to mozliwe ze to przegob? slyszalem juz wiele opinii na ten temat: przegob, katalizator lata ( cos tam sie oderwalo), dwumasa. Nie wiem od czego zaczac nie chce wymieniac odrazu pol samochodu.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •