Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 15

Temat: Landi Renzo - przełącza się na benzynę

  1. #1
    Terrez's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny Landi Renzo - przełącza się na benzynę

    Witam. Mam problem z nową instalacją w mojej A3 1.8T 8L. Podczas normalnej, spokojnej jazdy wszystko działa super, problem pojawia się podczas przyspieszania na wysokich obrotach. Wtedy przełącza się na benzynę i sygnalizuje to pikaniem. Po restarcie silnika, wszystko wraca do normy, do następnego wyprzedzania. Podczas postoju i kręcenia silnika, nie ma tego problemu, pojawia się tylko podczas jazdy, przy przyspieszaniu z wolnych obrotów. Byłem z tym już dwa razy u gazownika który montował mi ten gaz (znana i polecana firma), twierdzi że wszystko jest ok, że to wina gazu. Tankowałem na różnych stacjach, ale problem nie znika. Ma ktoś z was pomysł co to może być?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 16:03

  2. #2
    ADIwlkp's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pyrlandia
    Auto
    Impreza WRX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ja bym sie nie zdecydowal w Polsce na instalacje Landi Renzo. Jak juz sie zrabie to nie ma madrych zeby to zrobili, sami pseudo gaziarze i tylko kasuja siano a nie maja pojecia o tej instalacji :/

    moze masz za uboga mieszakne w tym momencie i dlatego przelacza, u mnie z kolei szarpie strasznie ale nie przelacza. Tylko zez podobno u mnie wtryskiwacz padl i czekam na nowy.
    Chcesz sprawdzić swój kosztorys z OC sprawcy czy nie został zaniżony przez TU? kontakt w linku poniżej
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...25#post1267825







  3. #3
    Terrez's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    pojechałem na reklamację. Wyregulowali, zalałem gaz ze stacji przez nich wskazanej i jest już ok. Tłumaczyli że to wina gazu i nawet mnie przekonali. Słyszałem bardzo pozytywne opinie o landi renzo, dlatego się zdecydowałem. Ciągnie idealnie, tak samo jak na benzynie, zobaczymy jak się będzie spisywać w przyszłości.

  4. #4
    MICEK's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZSL
    Auto
    BMW Touring 5 i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    jakiej mocy masz reduktor ? wygląda to jak by był za małej mocy i podczas dodawania gazu występuje przerwa w dostawie paliwa i komputer przerzuca automatycznie na BP. powodem może także być walnięty wtryskiwacz bądź drobna nieszczelność w co wątpię w takim wypadku wcale by nie przełączyło na LPG jeśli nie ma odpowiedniego ciśnienia na parowniku. Podczas montażu robił tobie mapy w czasie jazdy oraz na biegu jałowy?

  5. Podziękowania dla MICEK za pomoc w problemie

    Terrez (14-07-10)

  6. #5
    Terrez's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    tak, robił. Zmieniłem stacje benzynową i jest ok. To jest nowa instalacja, więc raczej żadnej awarii nie ma. Dzisiaj zrobiłem niemal 400 km i wszystko działa super, tak więc okazało się że to wina gazu.

  7. #6
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    20 tys km zrób i zobaczymy jak bedzie sie sprawowała instalka.Ale Lando to ogolnie gorna pólka wsrod instalacji LPG.
    Przerzucanie na PB przy bucie to najczęściej objaw za słabego reduktora,możliwe że Twoj jest na styk i troche gorszy gaz sprawia że nie wyrabia.W instalkach LPG wszystko trzeba zakladać z zapasem mocy,a butle jak masz założona-wielozawór w kierunku jazdy czy w przeciwnym?
    Ostatnio edytowany przez pila24 - 19-07-10 o 22:10

  8. #7
    Terrez's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Nie orientuję się w jakim jest kierunku... Tankuję teraz na porządnej stacji i nie ma problemu. Wcześniej palił ponad 14, teraz spalanie spadło do 12, od momentu zmiany stacji. Odnośnie tego reduktora, to zapytam zaufanego gazownika czy to może mieć wpływ na przełączanie się na benzynę przy słabym gazie.

  9. #8
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dokop sie do butli i ściągnij pokrywkę - wielozawór od butli powinien być zamontowany w kierunku odwrotnym niż kierunek jazdy,szczególnie w autach które wiecej mają koni przy depnięciu podczas palącej sie rezerwy może przerzucać na bene mimo ze w butli jest gaz (po prostu się cofa a do rurki wlatuje tylko faza lotna),tylko że 90% gazowników montuję ją na odwrót bo nigdzie nie zostało określone jak należy montować butle-więc montują tak aby było widać wskazanie ilości gazu przy butli(a kto tam zagląda jakie jest ciśnienie? ).W centralce ustawia sie przy jakim spadku ciśnienia ma przełączyć na bene,jeżeli przełącza mimo iż w butli jest sporo gazu znaczy to że reduktor nie obrabia,lub też może istnieć inna przyczyna np. zagieta miedź która dostarcza za mało gazu do reduktora,lub też zapchane filtry.
    Ostatnio edytowany przez pila24 - 23-07-10 o 20:56

  10. #9
    Terrez's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    A jeśli się okaże że jest tak jak mówisz, to można to samemu odwrócić, czy jest potrzebna wizyta u gazownika?

  11. #10
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    aby odwrócić butle należy wyjechać pierw cały gaz,odkręcić obie rurki miedziane (jedna idzie do reduktora,druga od tankowania)odłączyć przewody,wyciagnać butle,wywiercić nowy otwór wentylacyjny w podłodze auta (to ten otwór przez który wychodzą rurki miedziane i przewody)włożyć butle,podłączyć przewody,przy rurkach miedzianych trzeba zastosować nowe baryłki (uszczelki) i najlepiej obciąć 1cm miedzi na której znajdowała sie poprzednia baryłka (przy mocnym docisku miedz odkształca się).Może też być tak że miedź okażę się za krótka bo gazownik nie zostawił zapasu-wtedy trzeba zastosować złączki.TO jest 40 minut roboty ale lepiej mieć już jakieś wcześniejsze doświadczenia z gazem w aucie by nie narobić sobie bigosu.Jeżeli Twój gazwonik nie bedzie chciał odwrócić butli to można do innego pojechać (ale można stracić przez to gware na instalkę) koszt około 50zł.

  12. Podziękowania dla pila24 za pomoc w problemie

    Terrez (23-07-10)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •