Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 31

Temat: Przeładowanie turbiny(tylko TDI)

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Przeładowanie turbiny(tylko TDI)

    Witam,

    Ostatnio wystąpił u mnie problem taki, że auto rozpędza się max do 130 km/h i dalej notlouf.
    Po teście na Vag-u koleś stwierdził, że turbina przeładowuje. I tu mam pytanie czy możliwe jest, żeby w silniku AGR turbo bez zmiennej geometrii mogło przeładowywać ?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 27-11-21 o 06:47
    Kasper

  2. #2

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ktm Pokaż post
    Witam,

    Ostatnio wystąpił u mnie problem taki, że auto rozpędza się max do 130 km/h i dalej notlouf.
    Po teście na Vag-u koleś stwierdził, że turbina przeładowuje. I tu mam pytanie czy możliwe jest, żeby w silniku AGR turbo bez zmiennej geometrii mogło przeładowywać ?
    VAG jakie błędy zapisane w sterowniku , zrób logi dynamiczne

  3. #3

    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Niestety nie mam logów, robiłem z mechanikiem test dynamiczny. Twierdził, że doładowanie jest za duże o 500 mbar i to wina turbiny. Czy może faktycznie być to turbo ?
    Kasper

  4. #4

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ktm Pokaż post
    Niestety nie mam logów, robiłem z mechanikiem test dynamiczny. Twierdził, że doładowanie jest za duże o 500 mbar i to wina turbiny. Czy może faktycznie być to turbo ?
    Logi by dużo wyjaśniły , może bć zawór N75 , nieszczelność przewodów , przepływomierz , nieszczelny ICek itp . Jest wiele na forum o tematyce "notlauf"

  5. #5
    owieczka's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    1.9TDI AXR+
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    112 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    Tak jak najbardziej może przeładowywać prawdopodobnie tj na 99% masz do wymiany N75. Najlepiej podmień od kogoś na próbę i zrób test.

  6. #6
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez owieczka Pokaż post
    Tak jak najbardziej może przeładowywać prawdopodobnie tj na 99% masz do wymiany N75. Najlepiej podmień od kogoś na próbę i zrób test.
    Zgadzam się z przedmówcą, nie ma znaczenia czy turbo ma zmienną geometrię czy zamiast niej zawór upustowy - i jedne i drugie będą przeładowywać jeśli będzie usterka w sterowaniu ograniczeniem ciśnienia doładowania i w Twoim przypadku są następujące możliwości wpływające na przeładowanie :
    - usterka mechaniczna N75 lub jego zabrudzenie,
    - nieszczelna gruszka siłownika ciśnieniowego przy turbosprężarce lub zapieczona w niej sztanga,
    - zagnieciony/załamany/zatkany wężyk wychodzący z N75 do rury powietrza pomiędzy filtrem powietrza a turbiną,
    - nieszczelne lub wypięte z pozostałych 2 króćców N75 wężyki ciśnieniowe, łączące N75 z turbosprężarką i gruchą siłownika przy turbosprężarce.
    Najczęstsza przyczyna to nieszczelne wężyki ciśnieniowe, uszkodzony N75 lub pomieszanie wężyków przy króćcach N75 przez np. mechanika podczas naprawy lub obsługi serwisowej silnika i jego osprzętu.
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 14-07-10 o 08:53
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  7. #7

    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Jutro zabiorę sie za sprawdzanie zaworu N75 być może to jest przyczyną.
    Tak jak pisałem wcześniej mam pytanie czy możliwe jest żeby turbina w AGR była tak uszkodzona, że może przeładowywać ?
    Kasper

  8. #8
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ktm Pokaż post
    Tak jak pisałem wcześniej mam pytanie czy możliwe jest żeby turbina w AGR była tak uszkodzona, że może przeładowywać ?
    tylko i wyłącznie wtedy jeśli będzie zatarta wewnątrz tulei muszli gorącej ośka obrotu zaworu upustowego - to uszkodzenie turbosprężarki będzie powodowało ciągłe przeładowanie przy wyższych obrotach silnika i kwalifikuje się wtedy turbo do regeneracji.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  9. #9
    marekkentaki's Avatar
    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kętrzyn
    Auto
    Audi A3 8l Automat
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny Turbo od innego modelu

    Witam serdecznie.
    Samochód Audi A3 8l automat 1.9 tdi oznaczenie z bagażnika AGR , więc turbo bez zmiennej geometrii. Zaglądam pod maskę a tam turbo ze sztangą wzdłuż turbiny, więc zmienna geometria. Po podpięciu vag przeładowanie na poziomie 2.02 bara. przy prędkości ok 120 km/h następuje przejście w tryb awaryjny, to wszystko jest Mi znajome z tego forum. Moje pytanie brzmi jak to wszystko doprowadzić do ładu bez podnoszenia mocy. Zawory podciśnieniowe czyli N75 jest z białą górą a powinien być metalowy, podłączenia podciśnieniowe jak w wersjach z turbo o zmiennej geometrii tylko bez zbiornika ciśnieniowego. Jednym słowem " kwiaty " Czy konieczna jest wymiana turbo na wersję AGR bo przewody podciśnieniowe to wiadomo że tak ale w jaki sposób to wszystko podłączyć. Proszę o poradę.

  10. #10
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marekkentaki Pokaż post
    Zaglądam pod maskę a tam turbo ze sztangą wzdłuż turbiny, więc zmienna geometria.
    w turbine bez zmiennej geomterii tez masz sztange z zaworem WG.
    Wedlug Ciebie masz AGR-a z turbinna ze zmienna geometria ze sterowaniem cisnieniowym jak w AGR? To sie kupy nie trzyma-kto to przerabial?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •