Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 31

Temat: Przeładowanie turbiny(tylko TDI)

  1. #21
    marekkentaki's Avatar
    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kętrzyn
    Auto
    Audi A3 8l Automat
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wiadomość wysłałem czekam na informację. Mam nadzieję że doprowadzę to do ładu i składu. Pozdo.

  2. #22
    marekkentaki's Avatar
    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kętrzyn
    Auto
    Audi A3 8l Automat
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam po przerwie która wynikła ze stłuczki która mi się przytrafiła. Zgodnie ze wcześniejszymi wpisami, dokupiłem zbiornik ciśnieniowy ten pod osłoną silnika oraz zaworek jedno kierunkowy biało-czarny. podłączyłem wszystkie przewody podciśnieniowe zgodnie ze schematem. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów, kiedy zgasiłem silnik a potem włączyłem zapłon usłyszałem dziwny dźwięk dochodzący z komory silnika. Po oględzinach okazało się że to zawór N75 burczy, tak jakby otwierał się i zamykał tak bez końca aż do wyłączenia zapłonu. Na odpalonym silniku dotykając zaworu nadal czuć pykanie zaworu. Więc rozpiąłem przewody podciśnieniowe i pukanie ustało, zaworek jednokierunkowy odwróciłem i po przejechaniu kilku kilometrów pukania nie ma, ale podłączenie jest nie zgodne ze schematem. Czy to może oznaczać uszkodzenie zaworu N75 czy szukać przyczyny gdzieś indziej.

  3. #23
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marekkentaki Pokaż post
    Czy to może oznaczać uszkodzenie zaworu N75 czy szukać przyczyny gdzieś indziej
    Mi jak buczal ,wymiana na nowy pomogla.Pewnie cos z cewką bylo nie tak i tloczek sie wieszal.

  4. #24
    marekkentaki's Avatar
    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kętrzyn
    Auto
    Audi A3 8l Automat
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jutro spróbuję podmienić żeby mieć pewność. Dziękuję za odpowiedz.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Witam. Nie wiem jakiego schematu użyć https://www.fotosik.pl/zdjecie/b0e3ce6e10d08912 a może ten https://www.a3-club.net/wp-content/uploads/2014/07/d5ad8007e93d017f.jpg
    Teraz mam podłączone według drugiego schematu.

  5. #25
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marekkentaki Pokaż post
    Witam. Nie wiem jakiego schematu użyć https://www.fotosik.pl/zdjecie/b0e3ce6e10d08912 a może ten https://www.a3-club.net/wp-content/u...07e93d017f.jpg
    Teraz mam podłączone według drugiego schematu.
    ze zmienna geometria tylko taki:
    https://www.google.com/search?q=sche...EWB9v-bFnAtWM:

  6. #26

    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny Sposób na przycierającą się zmienną geometrię

    Cześć.

    Czy znacie może jakiś sensowny sposób na przycinającą się zmienną geometrię? Oczywiście mówię o sposobach bez wyciągania turbo na stół itd bo to jest oczywiście ale po prostu nie chce mi się kolejny już raz tego robić . Albo ja mam jakiegoś mega pecha albo nie wiem ale znów (gdzieś po pół roku max) przycięła się mi zmienna geometria i przeładowuje. Auto ostatnimi czasy trochę stało i nie było jeżdżone co na pewno też miało negatywny wpływ że sądzę zdążyły się utwardzić itd.
    Nie ma jakiegoś magicznego turbo cleanera czy coś ?

    Mowa oczywiście o turbo w 1.9TDI


    Edit: przepraszam, na telefonie wrzuciłem temat do złego działu...

  7. #27
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  8. #28

    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    I to serio wstrzyknąć w miejscu rurki egra? Nic się przy tym nie rozwali czy coś w ten deseń?

  9. #29
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    dokładnie tak
    nic a nic

  10. #30
    hakerben's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podlaskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez goliat26 Pokaż post
    Nie ma jakiegoś magicznego turbo cleanera czy coś ?
    Masz silnik ALH, więc będziesz miał wszystko podobne jak w moim ASV. Wszystko robisz jak gość w Leonie z tego filmu -
    - Kupujesz Piankę MrMuscle 0.3l(na allegro za 17zł). Chodzi o to, aby środek miał w sobie aniony itp. chemię, która rozpuszcza brud w piekarniku czy kominku. Jest wiele takich środków, ale CHODZI O TO, ABY BYŁO ON ROZPRĘŻNY. Kiedyś ten MrMuscle w piance był normalnie dostępny w sklepach, a teraz znalazłem go jedynie w internecie.
    - Wchodzisz pod auto i odkręcasz osłonę przegubu(jeśli masz taką, na filmie jej nie ma) na klucz bodajrze 16 co ułatwi dostęp.
    - Odkręcasz 3 śruby na turbinie od strony wydechu na klucz 13 - dwie śruby widoczne od dołu, a jedna od góry.
    - Na MrMuscle nakładasz wężyk lub coś innego co pozwoli Ci głęboko wcisnąć piankę do środka turbiny - za głęboko też nie ma co pchać, bo ograniczy Cię w niej wirnik,
    - Na otwór można założyć kawałek kartonu czy innej blaszki, aby pianka nie wylewała się na zewnątrz.
    - Podczas gdy pianka pracuje w środku, co jakiś czas zaglądasz pod maskę z kluczykiem 15, który zakładasz na ramię sztangi od gruszki i powoli starasz się rozruszać ją w pełnym zakresie.
    - Zostawiasz to wszystko na jakieś 0,5-1h i po tym czasie zakładasz uszczelkę miedzy wylot i turbinę, skręcasz wszystko i cieszysz się pracą turbiny w pełnym zakresie.
    Bałem się na początku, że ten środek wyżre uszczelnienia w turbo itp. ale po kilku takich akcjach wszystko jest ok i w silniku nie ubywa oleju. Wszystko do ogarnięcia nawet pod blokiem. Silnik nie musi być rozgrzany czy coś, bo i wydech będzie gorący. Jedyne co może niektórym sprawić trudność to zapieczone 3 śruby na turbinie.
    Ostatnio edytowany przez hakerben - 14-02-23 o 04:33

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •