Cytuj Oryginalnie napisane przez hakerben Pokaż post
Masz silnik ALH, więc będziesz miał wszystko podobne jak w moim ASV. Wszystko robisz jak gość w Leonie z tego filmu -
- Kupujesz Piankę MrMuscle 0.3l(na allegro za 17zł). Chodzi o to, aby środek miał w sobie aniony itp. chemię, która rozpuszcza brud w piekarniku czy kominku. Jest wiele takich środków, ale CHODZI O TO, ABY BYŁO ON ROZPRĘŻNY. Kiedyś ten MrMuscle w piance był normalnie dostępny w sklepach, a teraz znalazłem go jedynie w internecie.
- Wchodzisz pod auto i odkręcasz osłonę przegubu(jeśli masz taką, na filmie jej nie ma) na klucz bodajrze 16 co ułatwi dostęp.
- Odkręcasz 3 śruby na turbinie od strony wydechu na klucz 13 - dwie śruby widoczne od dołu, a jedna od góry.
- Na MrMuscle nakładasz wężyk lub coś innego co pozwoli Ci głęboko wcisnąć piankę do środka turbiny - za głęboko też nie ma co pchać, bo ograniczy Cię w niej wirnik,
- Na otwór można założyć kawałek kartonu czy innej blaszki, aby pianka nie wylewała się na zewnątrz.
- Podczas gdy pianka pracuje w środku, co jakiś czas zaglądasz pod maskę z kluczykiem 15, który zakładasz na ramię sztangi od gruszki i powoli starasz się rozruszać ją w pełnym zakresie.
- Zostawiasz to wszystko na jakieś 0,5-1h i po tym czasie zakładasz uszczelkę miedzy wylot i turbinę, skręcasz wszystko i cieszysz się pracą turbiny w pełnym zakresie.
Bałem się na początku, że ten środek wyżre uszczelnienia w turbo itp. ale po kilku takich akcjach wszystko jest ok i w silniku nie ubywa oleju. Wszystko do ogarnięcia nawet pod blokiem. Silnik nie musi być rozgrzany czy coś, bo i wydech będzie gorący. Jedyne co może niektórym sprawić trudność to zapieczone 3 śruby na turbinie.
Poradnik spoko lecz u mnie nie zdał egzaminu. Napsikałem chyba pół puszki MrMuscle i trzymałem chyba z 2h ale zmienna geometria ani drgnęła a też nie chciałem zbyt mocno podważać jej kluczykiem czy czymś by po prostu jej nie uszkodzić. Koniec końców musiałem wyczyścić turbo tradycyjny - wyciągając go.
Zastanawiam się tylko, czy jest jakiś sposób by usprawnić działanie zmiennej geometrii by po prostu się nie zacierała lub nie tak często...