Strona 85 z 89 PierwszyPierwszy ... 35758384858687 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 841 do 850 z 887

Temat: [8P] Bordnetz - wersje zamienne, kodowanie, porady (RM 2004-2009)

  1. #841
    tbgkubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)

    Domyślny

    A wiesz jak to wykonać w warunkach garażowych? Czy trzeba oddać autko fachowcowi.

  2. #842
    Karlos's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Siemka. Czy ktoś moglby wrzucic screeny z kodowania bordnetza - Sportback, lampy tylne LED, MR09 (nie retrofit).
    Zginęły mi obwódki po podłączeniu kabla. Cos sie pozmienialo a stare kodowania niestety nie sie zapisaly w zadnych logach :/ w żaden sposób nie moge odtworzyc oni ustawien.
    Na razie jezdne na protezie - włączone zarowki jako swiatla postojowe/mijania.
    H.E.L.P.

  3. #843
    Tomas77's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bogatynia
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    Cześć
    Karlos chodzi ci o lampy tylne neon?
    Screeny kodowania bordnetza raczej nic ci nie pomoże, z tego co się orientuje za oświetlenie odpowiada bajt nr.18 który jest przeważnie maskowany zerami (00).
    I kodowanie zależy od wyposażenia auta oraz ile bajtów ma sterownik.

    Ja mam 30 bajtowy sterownik moje kodowanie
    Dane Modułu 09 - centralna elektryka
    Numer części VW/Audi: 8P0907063G
    Wersja oprogramowania: 0615
    Części sprzętu: 8P0907063G
    Wersja sprzętu: 107
    Wersja sprzętu: 6314
    Opis systemu: BCM PQ35
    Długie kodowanie: 46000A2FA0051AC0207040E02000095C421E2BAA214DD12AE4 008FA40041
    jak się uda daj znać
    Ostatnio edytowany przez Tomas77 - 25-05-20 o 21:38

  4. #844

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3 8P Q '06
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    39 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Coś namieszaliście teraz Panowie. Wątek jest o starym bordnetz z osobnym modułem komfortu. Tomas77 podał kodowanie do BCM(bord zintegrowany z modułem komfortu), a Karlos nie wiadomo czy ma BCM czy starego borda i czy w dobrym wątku pyta?
    anonimowe A3 8P.

  5. #845
    Karlos's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    zerkne na wersje moje borda. BTW mam MR'09

  6. #846
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    bord 8p0907279n z moej byłej a3 8p sportback 2009:

  7. #847

    Data dołączenia
    Jun 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam,
    mam dziwny problem z światłami drogowymi, piszę tutaj, bo nie znalazłem na całym forum podobnego przypadku, a podejrzewam że to może być przypadłość bordnetz`a.
    Auto 8P 2005 BKD Sportback, wygląda, że nic nie kombinowane, światła zwykłe wersja borda 8P0907279C.
    Problem jest ze światłami drogowymi, w zasadzie to z lewym światłem drogowym i występuje tylko przy uruchomionym silniku.
    Włączając normalnie światła drogowe (świecą oba) po dokładnie 5 sek wyłączają się z błędem 01495 (żarówka lewego światła drogowego - zwarcie z masą).
    Przy wyłączonym silniku i włączonym zapłonie świecą normalnie, brak błędów, nie wyłącza.
    Instalacja sprawna - brak zwarć(przerw), zresztą światła działają, tylko podczas pracy silnika bord je wyłącza.
    Pytania: czy ktoś z Was się już z czymś takim zetknął i rozwiązał problem ?
    Ewentualnie w jaki sposób można to zdiagnozować dokładniej.
    Nie używam VCDS`a i VAG`a tylko OBDELEVEN PRO, i może ma ktoś rozpiskę numerów bloków pomiarowych z modułu 08(j519)?

  8. #848
    s!lq's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam. A3 sportback 8p z 2008. Moj bordnetz to fabryczny 279 K high 30 bit. Z tego co wiem bo przeczytałem cały temat jest możliwość aktywacji tej opcji Doswietlanie zakrętów na tym bordzie. Ale w bajcie 23 nie ma co „ptaszkowac” jest pusty. Ktoś już pisał ze miał podobnie chyba to był komono chodź rozwiązania nie opisał. Osoba która mi to miała zrobić posiadała nowego VCDS pl i hex2. Wina w programie czy może brakować jakiegoś przekaźnika ?
    A3 1.9 TDI ASZ->2.0 TDI SPORTB.dsg->2xSline

  9. #849

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Oświęcimia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Ja ostatnio bawiłem się vcds'm w mojej A3 z 2009r światła zwykłe z drlem załączyłem doświetlanie zakrętów halogenami oraz CLH bez czujnik zmierzchu zgodnie z instrukcją na forum, wszystko działa tylko ze kiedy przekręcam pokrętło na DRL na ułamek sekundy wlączają sie DRL i zaraz po nich światła mijania z przodu i z tyłu, próbowałem załączać tryb skandynawski amerykański ale nic na to nie reaguje dalej palą się mijania, czy wie ktoś czy można to jakoś zakodować ? Mój bord to 279 N

    Edit:

    sprawa załatwiona w bajcie 1 trzeba zaznaczyć tylko bit 7 (Coming-Home active) zamiast 5 i 7, wszystko działa nawet Living-Home.
    Ostatnio edytowany przez mareq_95 - 22-11-20 o 12:44

  10. #850

    Data dołączenia
    Jul 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Może ktoś miał taki problem. bordnetz 8p0907279N a3 polift 2009, przednie lampy to halogeny z drl, gdy samochód stoi w miejscu wszystkie światła działają z wyłącznika tak jak trzeba, natomiast gdy przekrocze 5 km/h to lewa postojówka rozświetla się do jasności DRL i gaśnie dopiero gdy zwolnie poniżej 5 km/h. dzieje się tak zawsze i niezależnie od pozycji wyłącznika świateł nawet gdy jest na zero tez się zapali. (przy włączonych drl oczywiście nie widać tego efektu). Błędów vcds brak. lampy pomijam bo podpiołem żarówke prosto pod wtyczke lampy i jest to samo. moze coś z kodowaniem bordnetza być? Uruchamiałem tam pare funkcji ale po wyłączeniu ich jest dalej problem. poza tym nie znalazłem nigdzie opcji która miała by włączać tylko światło lewe, Wspomne tylko że 5km/h uruchamia u mnie tez funkcje podniesienia wolnych obrotów silnika. to taka informacja ale nie wiem czy ma związek z lampą. Będe wdzieczny za pomysły bo juz nie wiem gdzie szukać przyczyny.


    EDIT: temat naprawiony. była to wina kodowania lub błędnego zapisu kodowania.
    Ostatnio edytowany przez StasioGT - 27-11-20 o 19:10

Strona 85 z 89 PierwszyPierwszy ... 35758384858687 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •