Strona 51 z 89 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 501 do 510 z 887

Temat: [8P] Bordnetz - wersje zamienne, kodowanie, porady (RM 2004-2009)

  1. #501
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  2. #502

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    ok. postojówki znalazłem spróbuje czy zadziała

    "transport mode" - widze zupełnie zbędny

    ale co z tymi DRL w starym w bicie8 miałem regulacje, a tu mam jakies zbedne funkcje "transport mode" teraz mi halogeny swieca na max to sie policja przyczepi - chyba ze inne bordy(N,P) maja te opcje tak jak moj stary(F)?

    Ogolnie zauważyłem ze ten bord ma inne wartosci domyslne dla jasności świateł np: postojowka w starym na tej samej wartosci bitu swieciła normalnie a tu tylko żarzy - ten bord(K) jest chyba pod ledy bardziej
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  3. #503
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    możliwe ale musi być opcja właściwego zakodowania/musisz poszukać

  4. #504

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    ok problemy rozwiazane, przyciemnienie halogenów jako DRL przyciemnia sie w bicie20 i to jest opisane jako przyciemnienie swiateł przeciwmgłowych, a działa jako przyciemnienie DRL, przeciwmglowe działaja normalnie na max - dziwne, bo to jakaś niezgodność, ale liczy się ze działa.

    za to teraz pojawił mi sie taki błąd:

    Address 19: CAN Gateway Labels: 1K0-907-530.lbl
    Part No SW: 1K0 907 530 K

    1 Faults Found:
    00470 - Combination comfort Databus in Single Wire
    011 - Open Circuit

    Czy moze to być przez tego borda? szukałem ale nie moge jakoś znaleźć opisu tego błedu co go powoduje i co oznacza, dodam tylko ze miałem chwilowo bład drzwi tylnych - "brak komunikacji" ale skasował się a to zostało, drzwi działają ok
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  5. #505
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Przerwanie (obwód otwarty)
    Usterka elektryczna w obwodu(elektryczny blad w obwodu)


    Możliwe przyczyny:

    Okablowanie i połączenia do / z urządzeń sterujących
    Moduł sterujący CAN Data Bus Comfort wada

    Możliwe rozwiązania:

    Sprawdź, bloki z wszystkich modułów sterowania pomiarowe, aby zobaczyć gdzie jest błąd
    Sprawdzić okablowanie / naprawy i połączenia

    Dodatkowe informacje:

    Większość urządzeń w samochodzie pracują wewnętrznie poprzez tzw. Magistrali CAN. Jest to system sieciowy (magistrala danych) do urządzeń, które mogą komunikować się ze sobą. Problem z siecią tego typu danych jest to, że naprawdę nie powinno wypaść. Dlatego system magistrali CAN w pojazdach jednego z VAG wyposażonych w dwóch (2) przewodów danych, wysokich i niskich. Normalnie, transmisja danych w obu kabli, ale jeśli jest awaria kabla (zużycie, wyciąć przypadkowo, itp) to układ wraca do trybu single-wire. Ponieważ moduł komfortu wskazuje komunikować się tylko na jednym kablu, podejrzewam, że jeden kabel magistrali CAN jest uszkodzony lub jest zwarty do masy. "Nawet" sprawdź kable (zwłaszcza w stawach), ale należy pamiętać, że pracujesz z przewodów danych, w której każde urządzenie w samochodzie, łączy
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 30-08-15 o 19:37

  6. #506
    ssswer's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pniewy
    Auto
    audi a3 2.0 fsi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    a każdy bordnetz obsługuje FIS? bo mam z końcówką A, chce zmienić na nowszy żeby mieć coming home ale nie wiem czy wystarczy że będzie to wersja highline tak jak jest to wyszczególnione na rozpisce tych wszystkich bordnetz'ów

  7. #507

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Bordnetz chyba nic do FIS nie ma, FIS jest w liczniku, wersje bierz highline zeby nie okazalo sie ze czegoś bedzie brakować, jak coś to borda F mam na zbuciu, bo zmieniłem na K, opcja "coming home" w nim jest, ale nigdy tam wczesniej nie grzebałem i nie probowałem właczyć, jak mozna przeczytać tutaj działa:
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...537#post987537

    Cytuj Oryginalnie napisane przez metti Pokaż post
    wczoraj próbowałem u kolegi w A3 z 2006 roku /modelowo 2007/ uaktywnić CH/LH niestety o dziwo nie działa, ma bordnetz z końcówką F, następnie wpiąłem się się kabelkiem serwisowym wg opisu na forum w pin we wtyczkę E i po zmasowaniu dział ale trzeba masować za każdym razem więc opis z pierwszego postu niestety się nie sprawdził w tym przypaku. Czy jeśli się wymieni włącznik na taki z przyciskiem CH/LH to będzie działać? Czy tylko ten kabelek serwisowy podpinamy pod przycisk CH/LH czy należy jeszcze cos podpiąć? Z góry dziękuję za odpowiedź

    EDIT: dziś sprawdziłęm jeszcze raz u kumpla ten kabel co montowałem wg opisu i okazało sie że kabelek masowy który wpiąłem i zmasowałem był wewnątrz pęknięty i dlatego nie działało, teraz CH i LH działa jak należy, chciałem przyznac punkt koledze ale niestety tutaj nie widzę opcji "pomógł"
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  8. #508
    ssswer's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pniewy
    Auto
    audi a3 2.0 fsi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    myślałem, że ma bo gdzieś tu ktoś pisał, że miał jakieś dodatkowe funkcje w fisie bo wymianie borda chyba że to o czym innym była mowa ;P a to że mi raz działa lewy stop a raz nie może też być wina bordnetza? bo żarówka ok,

  9. #509

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    aa o to dodatkowe w FIS'ie Ci chodzi, to ja to mam, ale mam teraz K, a w sumie to te opcje to regulacja podswietlenia stóp, automatyczna tylna wycieraczka po wbiciu wstecznego, włczenie/wyłaczenie swiateł do jazdy dziennej, przednie wycieraczki z menu sie włacza tryb serwisowy a nie z manetki - zmienili bo pewnie bo ludzie nie mogli ogarnać jak to zrobić zeby wycieraczki wymienić, ale to stare było wygodniejsze a tak już nie działa - Ogolnie rzeczy zbędne jak dla mnie.

    jest jeszcze opcja "rewersu" chodzi o zamiane jakiegoś sygnału na przeciwny, ale jest to dla mnie kompletnie nie zrozumiałe i nie wiem o co chodzi, moze ktoś kojarzy o czym pisze bo nie mam jak narazie zrobic tego zdjęcia
    Ostatnio edytowany przez Igorch - 04-09-15 o 17:26
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  10. #510
    ssswer's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pniewy
    Auto
    audi a3 2.0 fsi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Niezłe bajery, ale mi też załącza wycieraczkę na wstecznym A mam z końcówką A

Strona 51 z 89 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •