Strona 90 z 90 PierwszyPierwszy ... 4080888990
Pokazane rezultaty 891 do 898 z 898

Temat: [8P] Bordnetz - wersje zamienne, kodowanie, porady (RM 2004-2009)

  1. #891

    Data dołączenia
    Apr 2026
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    https://autopan.pl/https://autopan.pl/
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Alanos77 Pokaż post
    Witam, mam a3 8p sportbac z 2004r 2.0 tdi 140km. Wymienilem bordnetz A na K. Wszystko pięknie, mam doświetlanie zakrętów itp. Ale jest jedno ale, mam wyswietlany błąd spalonej żarówki lewej stopu. Ale zarowki sa sprawne nie popalone wszystko świeci. Wylaczylem diagnozy spalonych żarówek i dalej to samo. Jak usunąć wyświetlanie tego blędu z fisa?
    Cześć 
    przy zmianie Bordnetza z A na K w A3 8P często pojawiają się właśnie takie „fałszywe” błędy, bo moduł inaczej interpretuje obciążenie świateł.

    Skoro żarówki są OK, a diagnoza w FIS dalej pokazuje błąd, to najczęstsze przyczyny to:
    różnica w kodowaniu Bordnetza (trzeba jeszcze poprawnie zakodować typ tylnych lamp)
    LED/inna rezystancja w instalacji (moduł widzi zbyt mały pobór prądu)
    adaptacje w liczniku, które trzeba skasować VCDS-em, a nie tylko wyłączyć kontrolę

    Często pomaga:
    ponowne kodowanie 09-Central Electrics pod konkretną wersję lamp
    sprawdzenie „cold/warm diagnosis” dla świateł STOP
    ewentualnie korekta w 17-Instruments

    Jeśli wszystko jest seryjne, to wygląda bardziej na temat kodowania niż uszkodzenie.

    Swoją drogą przy takich modyfikacjach elektroniki czasem łatwiej mieć auto dobrze dobrane od początku - ja np. przeglądałem ostatnio różne opcje i trafiłem na autopan
    Ostatnio edytowany przez touch - 27-04-26 o 06:41

  2. #892
    tomasm64's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NMR
    Auto
    Audi A3 8P Sportback
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4T CAXC
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam.
    Mam pytanie/prośbę : czy ma ktoś rozpiskę pinów BCM do A3 8P Sportback z 2008r i mógłby udostępnić. !!!
    Auto już polift ale BCM I MK jeszcze po staremu.

  3. #893
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    89 razy

    Domyślny

    Jakieś konkretne wtyczki Cię interesują w Bordnetzie czy jak?
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  4. #894
    tomasm64's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NMR
    Auto
    Audi A3 8P Sportback
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4T CAXC
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Interesuje mnie w Bordnetzie wtyczka 2 czarna pin1. Mam taki opis:
    B = złącze 12-stykowe -T12a- Przy wiązce przewodów:
    1 - żarówka prawego światła cofania, automatycznie przyciemniane lusterko wewnętrzne

    Czy tu jest podawane napięcie +12V czy sygnał PWM?
    Jeśli sygnał PWM, to czy można podłączyć stabilizator napięcia i uzyskać na tym przewodzie +12V.
    Podłączam kamerkę wsteczną u syna w A38P i potrzebuję +12V ze światła wstecznego aby poprzes styk RFSL w RNSE przełączać obraz.

  5. #895
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    89 razy

    Domyślny

    Opis poprawny ale właśnie dla RM2008 który masz przejściowy Bordnetz to już inny styk. Zamienione w RM2008 są między sobą styki 1 i 4. Sygnał napięciowy wstecznego światła to dla Ciebie 4 styk w tej wtyczce.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  6. #896
    tomasm64's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NMR
    Auto
    Audi A3 8P Sportback
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4T CAXC
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ale jest to sygnał PWM czy +12V ?!

  7. #897
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    89 razy

    Domyślny

    Napięcie zasilania +12V
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  8. #898
    tomasm64's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NMR
    Auto
    Audi A3 8P Sportback
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4T CAXC
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    No i właśnie o to mi chodziło, żeby to było +12V a nie tylko sygnał !!!
    Dziękuję bardzo BuX2 za pomoc w ogarnięciu kolejnego już tematu dot. mojej A3 8P.
    Pozdrawiam.
    P.S.
    Na razie nie mam auta to tego nie sprawdzę, ale gdy sprawdzę to dam znać co i jak !!!

Strona 90 z 90 PierwszyPierwszy ... 4080888990

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •