Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokazane rezultaty 51 do 57 z 57

Temat: Wolno odpala po postoju 1.6

  1. #51

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Jarosław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny Ciężkie odpalanie rano (po dłuższym postoju) A3 1.6 APF

    Witam. Posiadam taki problem że auto ciężko odpala rano, lub po dłuższym postoju (ponad 6-7 godzin). Po przekręceniu kluczyka czekam aż pompa dopompuje paliwo, ale przy pierwszy kręceniu nie odpala. Dopiero za trzecim, czwartym razem odpala z efektownym "strzałem" i pali na 3 cylindry. Po wyłączeniu silnika i odpaleniu działa już normalnie. Myślałem że to wina cofania paliwa, ale po założeniu zaworku zwrotnego na przewodzie paliwowym zasilającym problem dalej występuje. Posiadam jeszcze instalację gazową na której chodzi ok. Posiadam kabel diagnostyczny do gazu i zauważyłem że mapa benzynowa jak kiedyś (jakieś 2-3 miesiące temu) była ok, tak teraz mocno odbiegła od gazowej. Stała się "bardziej stroma" więc w moim myśleniu wydaje mi się, że jest bardziej bogata. Samochód w ciągu dnia zachowuje się bardzo dobrze, ale to może dlatego że nie stoi tyle. Błędy w VAG-COM są takie:

    17987 - Throttle Actuator (J338 ) : Adaptation Not Started

    P1579 - 35-10 - - - Intermittent

    16705 - Engine Speed Sensor ( G28 ): Implausible Signal

    P0321 - 35-10 - - - Intermittent

    17796 - Internal Control Module Malfunction

    P1388 - 35-10 - - - Intermittent

    prosiłbym o pomoc z tym irytującym problemem


    ROZWIĄZANIE PROBLEMU:

    Parownik w instalacji gazowej puszczał gaz podciśnieniem do kolektora, co rano dawało za dużą dawkę, a ponadto rozstrajało mape benzynową. Regeneracja parownika, ustawienie ciśnienia i autokalibracja załatwiły sprawę
    Ostatnio edytowany przez Hubert7895 - 03-12-16 o 07:24 Powód: ROZWIĄZANIE PROBLEMU

  2. #52

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny problem z odpalaniem !!

    Witam od 3mc mam problem z odpalaniem w mojej 8l 1,6 APF tz nie ma reguły czasami rano czasami po zgaszeniu i próbie odpalenia po paru minutach . Po przekręceniu kluczyka jak nie słysze pompy to już wiem ze na bank nie odpalę ( rozrusznik kreci itp. ale pompa się nie załancza . Na kompie nic nie pokazuje, byłem już u paru elektryków i każdy mówi to samo albo wymieniać wszystko po kolei na pałe albo czekac aż się zepsuje do końca tylko tak już czekam3 mc (strach jechać gdzies dalej bo nie mam gwarancji że odpali ) czasami po 10x po przekręceniu kluczyka pompa zastartuje a czasami po 2h nic i musiałem auto zostawiać na weekend gdzieś na parkingu po czym w poniedziałek odpalał od kopa. Podpiołem ostatnio pod pompe w zbiorniku zarówke 20w po przekręceniu włącza się na chwile i później przy zapłonie swieci cała drogę gdy pompa pracuje ale dziś zonk żarówka się nie zaświeciła i pompa nie ruszyła cos ja odcięło ale błędów nie było na kompie z tym związanych (więc pompa sprawna na 100%) jedynie od egra coś . Proszę o poradę kumatych gości a może ktoś miał podobnie? Aha kluczyki już dwa zmieniałem przekaźnik od pompy 167 zmieniłem na oryginał i nic po tygodniu to samo ...

    - - - Aktualizacja postu - - -

    dziś znowu mi nie odpalił ale zauważyłem ze gdy nie pali to po przekreceniu kluczyk nie pokazuje ikony silnika (tak jak by sterownik go nie puszczał ) dlatego też pompy nie słychać pokazuje wszystkie ikonki jak zawsze czyli air bag reczny aku i abs a po lewej imobilajzer ale bez silnika i wtedy moge krecic i nic nie da nie odpali ...(tylko że na pół fisie pokazuje że OK) Zrobiłem tak odpiołem kleme od aku na 10min i po tym czasie przekrecam kluczyk silnik sie pojawił i odpalił od kopa !! Czyli co wychodzi że traci komunikacjae ze sterownikiem silnika ? albo gdzies kable zasniedziałe lub wtyczka albo komp się konczy ? Ktoś coś... pomocy

  3. #53

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 8l 3D 1.6E
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Miałem problem z rozrusznikiem. Po przekręceniu kluczyka w pozycję rozruchu nie załączał się rozrusznik. Problem ten występował od czasu do czasu, bez względu na pogodę, czy temperaturę silnika. W miarę upływu czasu częstotliwość objawów rosła. Pewnego dnia problem występował na tyle często, że pojechałem do warsztatu by zdiagnozować przyczynę. Za szóstym razem rozrusznik nie zadziałał, i mechanik odpiął przewód od rozrusznika i zmierzył napięcie. Przyrząd wykazał prawidłowe napięcie, więc podejrzenie padło na rozrusznik.

    Dopiero później po zmianie rozrusznika wraz z elektrowłącznikiem, wyszedł na jaw błąd diagnozy. Winna była kostka stacyjki. Słaby styk w kostce powodował, że elektrowłącznik nie dostawał wystarczającego prądu do załączenia rozrusznika. Pomiaru napięcia należało dokonać bez odłączania przewodu od elektrowłącznika, wtedy byłoby widać zbyt niskie napięcie. Problem był jednak w tym, że oryginalne złącze przy elektrowłączniku nie daje możliwości, by podłączyć przy nim miernik.

    Przy wymianie rozrusznika na zregenerowany, konieczna też była zmiana końcówki na przewodzie. Od tego momentu badanie stało się znacznie łatwiejsze.

    Dodam jeszcze, że kostka stacyjki miała zaledwie 1,5 roku, kiedy zaczęły się problemy z rozrusznikiem. W poprzedniej uszkodzeniu uległa sprężyna cofająca kluczyk z położenia rozruchu.

  4. #54

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Tylko że u mnie kręci za każdy razem , gdy nie chce odpalić nie pojawia się check engine po przekręceniu stacyjki no i nie słychać pompy . Auto stało już u 2 elektryków po 2dni i obaj jak jeden mąż twierdzą że auto jest sprawne odpalali je przez te dni i za każdym razem odpalał od kopa na kąpie u jednego wyszło coś z egr-em a u drugiego ze sterownikiem silnika ale on twierdzi że to nie bedzie to moim zdaniem własnie tu trzeba szukać -jakas wiązka wtyczka od sterownika tylko nie wiem jak się zabrac za to -a oni odpuszczają "auto jest Sprawne pali !!"

    - - - Aktualizacja postu - - -

    -bezczelnie mi mówią że mogą wymienić wszystko po kolei ale nie dają gwarancji -proszę przyjechać jak nie bedzię chciał zapalić na lawecie , ja dowioze auto na serwis a ono znów zacznie palić i pojde tylko w koszta

  5. #55

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 8l 3D 1.6E
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Opisałem jedynie problemy jakie napotkałem. Zanim pojechałem do warsztatu ponad pół roku przyglądałem się objawom.

    Sytuacja w której nie daje się na żądanie odtworzyć objawów to największy koszmar, tak dla mechanika jak i właściciela.

    Pomysł z podłączeniem żarówki pod pompę jest właściwym podejściem do problemu. W Twoim przypadku najwyraźniej chodzi o coś więcej. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że jest jakiś problem z zasilaniem niektórych układów. Nie znam szczegółów instalacji elektrycznej tego samochodu, ale sam rozważałem zastosowanie metody z podłączeniem dodatkowej kontrolki/żarówki/miernika pod zasilanie elektrowłącznika. Przydałaby się opinia kogoś, kto dokładnie wie kiedy kontrolka silnika się nie zapala, po włączeniu zapłonu.

    Można nawet pokusić się o eksperyment i wyjąć bezpiecznik z zasilania ECU. Ciekawe, czy po przekręceniu kluczyka kontrolka z ikonką silnika zapala się wtedy, czy też nie.

  6. #56

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    żebyś wiedział jest to masakra strach gdzie kolwiek się zatrzymac i pózniej ten stres przy odpalaniu czy zaskoczy No żarówka oszczendziła mi 300zł na nową pompę - myśle jeszcze o przekaźniku silnika wogóle potrzebował bym spis wszystkich przekaźników w 1,6 apf Sterowniki silnika na allegro 49-130zł byłbym w stanie podmienić ale akurat pod mojego apf 350-700zł (nie wiem dlaczego niby najtańszy silnik w eksploatacji ) do tego odkodowanie imo.. i nie ma gwarancji czy to to, więc bez sensu.. A założe się że to jakaś ****rela

  7. #57

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 8l 3D 1.6E
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Na początek należałoby potwierdzić, czy w chwili kiedy pompa nie działa ECU ma zasilanie. Skoro jego kontrolka się nie pali, to może nie ma on zasilania. Siłą rzeczy ECU bez zasilania nie będzie uruchamiał pompy.

    A stres z uruchamianiem znam dobrze. Problem z rozrusznikiem zapewnił mi sporo atrakcji. Gorszy od niego jest jednak kapryśny immobilizer, który raz na kilka miesięcy ogłasza "godzinny strajk". Co oznacza tyle, że immo całkowicie przestaje czytać kluczyk na kilkadziesiąt minut. Potem problem po prostu ustępuje.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •