Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 44

Temat: [8P] +12V po stacyjce - jak?

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny [8P] +12V po stacyjce - jak?

    Witam.
    Mam mały problem. Szukałem na forum... ale wszystkie informacje, które znalazłem na ten temat dotyczą wersji 8L.

    Montuję zestaw głośnomówiący w A3 8P, który podłącza się tylko kostami przelotowymi pod radio. Problem w tym, że zestaw włącza się gdy dostanie +12V po stacyjce... a w kostkach 8P tego kabla brak bo radio sterowane jest po CAN'ie
    Skąd najprostrzą metodą wząść te +12V po stacyjce?
    Może gdzieś w klimatroniku poniżej, albo... sam już nie wiem.

    Jest jeszcze opcja podłączenia pod kostkę radia C3(pin16 - 12V dla zmieniarki) albo C1(pin6 - sterowanie wzmacniaczem) ale minus takiego rozwiązania jest taki, że jak wyłączę radio to i zestaw HF też się wyłączy bo odetnę mu 12V sterujące

    BTW... gdzie mogę dostać samą kostkę D z pinami do zarobienia kabli?
    W tej kostce jest funkcja wyciszania radia przez zestaw HF.

  2. #2

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Problem rozwiązany.
    Przepraszam, że post pod postem, ale tak będzie przynajmniej widać, że się udało - dla potomnych.

    Próbnik w łapkę, kluczyk do drugiej i poszło...
    Ostatecznie podpiąłem zestaw pod pin 16 kostki C czyli wyjście +12V do sub'a (wzmacniacza). Okazało się bowiem, że napięcie na nim jest gdy:
    - przekręci się kluczyk w stacyjce (nawet bez rozruchu silnika)
    - uruchomi się silnik
    - wyłączy się silnik przy włączonym radiu (nie wyciągając kluczyka ze stacyjki)
    - włączy się radio bez kluczyka w stacyjce (on na radiu)
    Nie ma natomiast napięcia tylko w przypadku wyłączenia silnika przy wyłączonym radiu - co jest dość logiczne (oczywiście jeśli wyłączymy silnik przy włączonym radiu to radio się wyłączy ale napięcie na tym pinie pozostaje do wyjęcia kluczyka ze stacyjki).

    W ten oto genialny sposób funkcjonalność zestawy HF podpiętego pod pin 16 kostki C wzrosła dość konkretnie w porównaniu do zwykłego "+12V po stacyjce".

    Pozdrawiam
    chiron

  3. #3

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Skoda Superb
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Myślę że warto to gdzieś podczepić. Ja też ostatnio naszukałem się + po stacyjce. Nie był mi jednak potrzebny więc nie drążyłem tematu.
    Skoda Superb - 2.0TDI - CFFB -2011r.

  4. #4
    damian_A3's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rottedram
    Auto
    Audi A3 S Line
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BVZ

    Domyślny + po stacyjce

    podłaczam sie pod temat. Chcem podlaczyc swiatla dzienne w moim aucie. Z led-ow wychodza dwa kable, jeden to minus pod aku, a drugi ma byc podlaczony pod + po stacyjce.

    Nie moge nic znalesc, szukam w komorze silnika, nie chcem sie przekopywac z kablami do wnetrza auta. Czy ktos może pomóc??

    Pozdrawiam i z gory dziekuje
    -------------------------------------------------------------------------------------------------
    Widze, ze nic sie nie dzieje na forum, pewnie wszyscy na urlopach. Juz znalazlem dobre miejsce w komorze silnika : w moim przypadku jest to zasilanie podgrzewania dysz od spryskiwaczy szyb. Prad pojawia sie po przekreceniu kluczyka. Jednak problem rozwiazalem w bardzo prosty sposob. Kupilem za 12 euro modul do swiatel dziennych. Modul jest podlaczony bezposrednio do aku i do ledow. Jeden kabel jest podlaczony do plusa od swiatel pozycyjnych i to tyle. Ledy zapalaja sie jak odpale silnik (nie po wlaczeniu zaplonu jak w wiekszosci przypadkow) a wylaczaja sie po zapaleniu siwatel (poz, czy ,mijania)

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez damian_A3 - 01-08-10 o 15:33

  5. #5

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jak byś jeszcze wrzucił fotkę miejsca w którym się wpiąłeś w to podgrzewanie to było by super Sam się właśnie zastanawiam nad ledami do jazdy dziennej bo Xenon cierpi niestety zupełnie niepotrzebnie :/

    PS. I przy okazji możesz zrobić fotę tych ledów, które zamontowałeś.... tak z ciekawości

  6. #6
    damian_A3's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rottedram
    Auto
    Audi A3 S Line
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BVZ

    Domyślny

    tutaj masz linka do tematu gdzie wrzocilem forki po montazu led :

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...155#post658155

    zdjecia sa slabe bo telefonem robione, juz mam swoj aparat wiec w ten weekend zrobie wiecej fotek w dobrej jakosci...

    Jesli chodzi o ten plus... to na podszybiu masz spryski na szybe... musisz je podwazyc srubowkretem... jak je wyjmiesz to masz tam wtyczke podpieta pod te spryski... we wtyczce 2 lub 3 kable... ja sie wpialem w czarny... musisz sprawdzic u siebie... mysle że Ci pomoglem chociaz troche. Prad sie tam pokazuje po przekreceniu kluczyka.

    Jak cos to pytaj.

    Pozdrawiam
    Audi A3 S-Line 2.0 FSI 150PS

  7. #7

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Panowie trochę odkopałem....

    Chcę podłączyć rejestrator do zapłonu i szukam właśnie 12stki po stacyjce.
    Kombinowałem z kostkami radia. Niestety miernikiem nigdzie nie znalazłem 12V po stacyjce, dodatkowo z rozpiski kostek też nie wynika żeby takowy pin był.


    Pobieżnie sprawdziłem skrzynkę bezpieczników po stronie kierowcy i tez tylko stałe 12V.
    Pytanie- skąd można wziąć to nieszczęsne zasilanie? Wpiąć się bezpośrednio w stacyjkę jakoś? Może jest gdzieś na szynie przekaźników taka opcja?

    I jeszcze jedno pytanie może trochę offtopowe.
    Mam taka kostkę luzem za radiem, nie była nigdzie wpięta i zastanawiam się do czego ona jest?


    Druga część wiązki, z której ta kostka jest wyprowadzona podłączona jest do włącznika awaryjnych.

  8. #8
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Niebieska kostka jest do lampki sygnalizującej wyłączenie poduszki pasażera, co do 12V po zapłonie to w warsztacie masz rozpiskę bezpieczników może ona ci ułatwi znalezienie.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  9. #9
    niuuniek's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Millau
    Auto
    a3 quattro
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    bezpiecznik 41 ewentualnie 18 w skrzynce bezpiecznikow.
    Quattro 252 km 460 NM by CTR TUNING
    &
    Quattro SB 170 km

  10. #10

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Wielkie dzięki panowie Wepnę się w takim razie w skrzynkę.
    Btw może przerabialiście temat- jak najlepiej to zrobić? Da radę wpiąć jakiś konektor po prostu w 41 żeby to estetycznie i bez druciarni wyglądało czy wlutować się np w kabel wzmacniacza dla 18? Poza tym rozumiem, że jeżeli to będzie slot 18 to napięcie będzie się pojawiać tylko wtedy, kiedy radio poda sygnał załączenia wzmacniacza?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Źle rozczytałem rozpiskę z warsztatu, cofam pytanie. Zamiast wewnętrznych to zasugerowałem się bezpiecznikami w komorze silnika.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •