Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: Zmiana Ramki(kosza) z 1DIN na 2DIN

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Skoda Superb
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny Zmiana Ramki(kosza) z 1DIN na 2DIN

    Hey!

    Jest o tym trochę na forum jednak nie ma opisanej całej operacji wymiany takiego kosza i problemów z tym związanych

    To co potrzebujemy :
    • kosz 2DIN

    • nowy klimatronic pod 2DIN lub tak jak ja to robiłem przerabiamy klimatronic z 1DIN - jest trochę roboty ale wyszło nawet ładnie więc warto się pomęczyć niż wydawać ~200zł na nowy klimatronic.
    • Radio 2DIN np concert,chorus czy RNS-E

    Do tego potrzebujemy trochę narzędzi aby rozebrać co nieco - bardzo ważne aby mieć wszystkie te klucze - ja nie miałem i albo musiałem kombinować albo szukać po znajomych co przedłużyło całą wymianę:

    • Klucz imbusowy HEX - 5mm - odradzam taki klucz. Śruby które będziemy chcieli odkręcić takim kluczem okręcałem 40 minut - 2 szt. Skręcałem juz wkrętarką z końcówką imbusową i trwało to 15 sekund.
    • Zestaw torx'ów - do odkręcenia ramki - nie pamiętam rozmiaru ale sprawdzę to.
    • Klucz nasadowy - głównie 8mm ale do okręcenia ramki w środku jest 1 śruba 11mm


    Zabieramy się do roboty :

    Na początku zdejmujemy boczki te od bezpieczników i z drugiej strony - są one na zatrzaskach:




    Później odkręcamy schowek(5 śrub - 2 na dole, 3 w środku) :


    Przy okazji możecie sobie naprawić schowek - jeśli np światło wam nie świeci - znany problem opisywany już na forum.

    Odkręcamy także plastik pod kierownicą - 2 śruby na dole a od góry zaczepy. Po zdjęciu delikatnie odpinamy wtyczki przy włączniku świateł i odłączamy na dole złącze diagnostyczne.

    Jak mamy to odkręcone bierzemy się za opróżnianie kosza. Tego nie opisuję. Jedyne co mogę podpowiedzieć że klimatronic siedzi naprawdę luźno i nie ma problemu po prostu trzeba go pociągnąć.

    W samej ramce jest 11 śrub. Po prawej stornie zaznaczyłem kółka czerwono - zielone - znaczy to że po drugiej stronie są takie same śruby. Z tyłu kosza jest jeszcze śruba której nie zaznaczyłem na zdjęciu jest to 11mm nasadowa śruba przykręcająca kosz do takiej metalowej blachy.


    Pamiętajcie aby wyjąć szufladkę która u mnie jeszcze siedzi w koszu. Znacznie ułatwi wam to manewrowanie ramką wewnątrz deski a nie będzie to łatwa sprawa.

    Zostały nam do odkręcenia boczki przy popielniczce. Każdy boczek jest przykręcony na 3 śruby. Jedna jest na dole przy koszu jedna pod lewarkiem zmiany biegów(ten plastik pod lewarkiem jest na zaczepy - trzeba delikatnie podważyć i wyciągnąć.) i trzecia wkręca się deskę i jest to właśnie imbus 5mm - te dwa boczki odkręcałem imbusem meblowym 40 minut. Dostęp do śruby jest ciężki jest ona pod dziwnym kątem no i ja nie wiedziałem co tam za śruba siedzi i nie ma tego jak sprawdzić - te śruby zaznaczyłem na żółto na poprzednim zdjęciu.
    Śruba wygląda tak :


    No i teraz najtrudniejsza część. Ponieważ ramka jest jakby pod deską trzeba dolne część deski wygiąć trochę na boki i manewrować koszem w środku i wyjąć go pod kątem. Nie wiem czy da się łatwiej to zrobić - byc może - ja niestety nie znalazłem łatwiejszego sposobu. Zachowajcie szczególną uwagę przy wyjmowaniu kosza szczególnie na miejsce zaznaczone na obrazku niżej. Ja prawie wyłamałem to.... a wtedy byłby płacz i zgrzytanie zębów bo trzeba by całą deskę zmieniać co nie jest tanie:


    No i jak wyjmiemy kosz jesteśmy w połowie. Na pocieszenie składanie jest o wiele prostsze

    Co do półeczki tej za popielniczką. Od strony kosza wchodziła ona z 4 bolcami. W koszu 2 DIN są 2 skrajne bolce więc środkowe można wyłamać do tego od strony popielniczki od spodu trzeba spiłować kolejne 2 bolce aby stara półeczka weszła w kosz 2DIN. Nie wygląda to super bo leży trochę pod innym kątem ale jest w miarę Ok zresztą ocenicie sami.

    Co do klimatronica. Trzeba go dociąć. Ja na początku robiłem to frezarką do paznokcie ze złotą końcówką(bardzo twarda) jednak szło dość słabo więc okazało się że zwykły nożyk stanleya daje sobie świetnie radę a jak się przyłożycie to wyjdzie naprawdę ładnie nie zostawiając żadnych śladów na przodzie klimatronica.

    Co do Radia 2DIN potrzeba przejściówki z ISO na ISO2 i adaptera antenowego. Co ważne bo ja tego znaleźć nie mogłem na forum a pomógł mi miro. W kostce ISO 2 najprawdopodobniej PIN16 będzie pusty a trzeba dać na niego napięcie +12V czyli musimy połączyć PIN15 i PIN16 aby radio grało. Samo podłączenie przejściówki ISO->ISO2 nic nie da.

    Więc u mnie było tak :



    A teraz jest tak




    To chyba wszystko - jeśli o czymś zapomniałem to dopiszę - jeśli ktoś ma pytania chętnie odpowiem na PW.

    Chciałem podziękować za pomoc : Yel0nowi ,mirowi i pejosowi którzy wsparli mnie wiedzą przed rozpoczęciem całej zabawy.



    edit czaro10:
    Climatronic 1DIN można też przyciąć na bokach aby wszedł w kosz 2DIN i będzie pasował.

    Koszt 2DIN od polifta pasuje do przedlifta i odwrotnie.








    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=7de01...bca9b0210e3557
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 22-07-15 o 19:33
    Skoda Superb - 2.0TDI - CFFB -2011r.

  2. #2
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Byl juz kilka razy umieszczany ten link , jest temat o "do it yourself" , niestety na vortex trzeba byc w wiekszosci przypadkow teraz zarejestrowanym

    tutaj fajnie to widac, Ty podszedles troche z innej strony

    http://forums.fourtitude.com/showthread.php?2717253



    Oczywiscie wielkie gratki za checi i stworzenie takiego tematu, wielu osobom sie przyda
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •