Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: Problem z czujnikiem temperatury

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podlasie
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Problem z czujnikiem temperatury

    Witam wszystkich, potrzebuje rady. Kupiłem A3 1.9 TDI 90 KW wydawało sie ze wszystko jest oki jedynie niewskazywał wskaźnik temperatury myslalem ze skorodowały piny we wtyczce ale okazało sie ze wogole rozłączona jest wtyczka od czujnika i jak sie podłączy to wtedy gorzej odpala samochód co najmniej dwa razy dłużej trzeba krecic rozrusznikiem. Może ktoś cos na ten temat mi poradzić?

  2. #2
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    prosta odp to odp wymienic czujnik, ale zanim to zrobisz, podlacz auto pod kompa i Ci wszystko wykarze, czujnik temperatury moze byc walniety, i moze wysylac do komputera glownego błedne info o temp. w Twoim przypadku moze dawac sygnal np ze temperatura jest za duza, widocznie ktos specjalnie odłaczyl czujnik temp, zeby auto normalnie odpalało. jak zrobisz, daj znac co było
    pozdro.

  3. #3
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy
    Who I am? I am a the Champion.

  4. #4

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podlasie
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Podłączyłem się pod kompa i był zapisany błąd ale to normalne bo byl odłączony czujnik sprawdziłem wiazke wtykajac odpowiedznio rezystory 330 ohm i 1,5k ohm i wskazania vag były zgodne z charakterystyka tego czujnika sprawdzałem tez sam czujnik i przy tem. około 20 C miał rezystancje 2,5k ohma czyli tez zgodnie z jego charakterystyką wiec niewiem dlaczego był odpiety ten czujnik i dlaczego po podłączeniu czujnika trzeba troche dłużej kręcić jekiś jeden obrót silnika więcej z tego co wiem to przy braku czujnika komp przechodzi w tryb awaryjny i bierze temperaturę z czujnika tem. paliwa ale dlaczego to powoduje ze szybciej odpala? niewiem czy powninienem sie tym przejmować czy olac to narazie bede jeździł z czujnikiem i zobaczy za jakiś czas czy bedzie jakis błąd zapisany.

  5. #5

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    A sprawdziłeś wskazanie temperatury za pomocą VAG'a? Tzn. jaką temperaturę pokazuje czujnik na zimnym silniku i jaką po rozgrzaniu? Nie wiem jak jest u Ciebie, ale w benzynie czujnik temperatury ma tak jakby 2 czujniki w jednej obudowie. Jeden czujnik dla wyświetlania wartości na zegarach a drugi podaje odczyt do komputera.

  6. #6
    and4tu's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasło
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez peterx2 Pokaż post
    (...) czujnik temperatury ma tak jakby 2 czujniki w jednej obudowie. Jeden czujnik dla wyświetlania wartości na zegarach a drugi podaje odczyt do komputera.
    Na wyświetlaczu od klimatronika możesz sprawdzić temperaturę jaką widzi komputer, sprawdz na odłączonych kablach od czujnika temp. a potem je podłącz i będziesz widział jakie masz przekłamanie.
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...y+klimatronika
    To jest link jak sprawdzić kody na klimatroniku. U mnie w ASZcie temp jest na 49 kanale.
    and4tu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •