Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 16

Temat: Problem z CB

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OlkusZ
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny Problem z CB

    Witam mam problem z podlaczeniem radi cb. Chce podlaczyc radio ale ni9e pod zapalniczke. Nie wiem wlasnie skad wziasc prad i mase. Proszę o pomoc najlepiej jakis fotki albo linka. Moze od bezpiecznikow ale ja nie wiem co i jak wogole tam zrobic. Jestem w tym zielony.

  2. #2
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    a czemu nei pod zapalniczke ? tam jest najatwiej i najszybciej

  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OlkusZ
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Poniewaz pod zapalniczke to musze miec otwarty non stop ta calą popielniczke. A poza tym zapalniczka czasmi jest potrzebna do gps. Chce zamontowac na stale zeby wszystko bylo ok.

  4. #4
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    rozbierz wtyk od CB zdemontuj popielniczke, podepnij na sztywno do przewodów zasilających zapalniczke i złóż wszytsko, ja tak mam i popielniczka jest zamknięta wszytsko działa jak należy i zapalniczke jak potrzebuje tez działa, trzeba tylko pamietac zeby radio wyłączać jak sie wysiada bo prąd cały czas bierze, pod zapalniczkąmasz taka jedną śrube troxy wystarczy ją odkręcić pozdro.

  5. #5
    miszel's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec
    Auto
    ARL+
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    potwierdzam. mam tak samo zrobione jak kolega etanol. wszystko dziala ok
    A3 1.8 AGNSprzedany. Jest 1.9 TDI ARL 4x4

  6. #6

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OlkusZ
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Czyli zrobie tak jak wy macie. Chodzi tez o kable czy mozna gdzies fajnie je pochowac bo ogolnie cb chce zamontowac w ten schowek po lewej stronie pod swiatlami. I kabel od anteny da rady schowac gdzies zeby nie bylo go widac??

  7. #7
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    kabel od anteny niestety mi idzie wzdłuż lewego boczku aż do bagaznika i zabardzo nie ma go jak zakamuflować bo tzreba by było zdjąż ten plastik na progu a z tym nie chciało mi się bawić, natomiast kabel zasilający jak najbardziej schować się da, otów w poprzek pod kierownicą na wysokości własnie tej szufladki gdzie włożysz radyjko idzie taka wypustka, idealnie tam kabel sie maskuje poprostu go tam wepchasz na całej wysokości, idzie on aż do popielniczki i po wymontowaniu popielniczki idealnie sobie go przeciągniesz i z tym akurat nie bedziesz miał problemu pozdro.

  8. #8

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OlkusZ
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Nie wiem wogole jak odkrecic popielniczke

  9. #9
    WAUZZZ's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Nie wiem jak jest w 8L ale w 8P są wolne miejsca w skrzynce z bezpiecznikami. Dodatkowym atutem ich wykorzystania jest fakt że po wyłączeniu zapłonu znika na nich napięcie, więc nie trzeba za każdym razem wyłączać radia, czy wyciągać wtyczki z gniazdka. Jeśli nie chce Ci się rozbierać skrzynki i robić dodatkowego obwodu, po prostu zamontuj na końcach przewodu od radia konektory. Płaski męski dla '+'

    Oraz widełki, bądź oczko dla '-'

    Płaski konektor wsuń w wolne miejsce w skrzynce, oczko, bądź widełki podłącz do masy i gotowe. Nie zapomnij o zabezpieczeniu obwodu! Na przewodzie "plusowym" daj bezpiecznik 2A (wiele radyjek jest standardowo wyposażonych w bezpiecznik, sprawdź jak masz u siebie).

    Oczywiście jak pisałem wcześniej nie wiem czy są wolne miejsca w 8L, ale moja odpowiedź może pomoże jakiemuś użytkownikowi 8P. Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam.

  10. #10
    leon333's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łowicz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    ŻEBY NIE ZAKŁADAĆ NOWEGO TEMATU TO SIĘ PODŁĄCZĘ
    podłączyłem Johnny II pod zapalniczkę z tyłu i jak włączam cb to jest problem:
    na wyświetlaczu miga mi "PL" i nie mogę nic z tym zrobić. gałką do zmiany kanałów mogę tylko zmienić na "EU" bądź "b". na inne przełączniki nie ma reakcji. jak podgłośnię na max to ledwo co słychać szum w głośniku. zanim zabrałem się za montaż to sprawdzałem i wszystko działało. więc nie wiem czy podczas podłączania coś spier..liłem? gdybym coś zjarał w radiu to by chyba nie działało wogóle.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •