Strona 102 z 161 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112152 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,011 do 1,020 z 1607

Temat: [8L] Klimatyzacja w 8L - problemy, porady, serwis

  1. #1011
    sQ4nl's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 Lift DSG
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez klamamoto Pokaż post
    w tym temacie nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

    Okazało sie że miałem czujnik temperatury odpięty podłączyłem wyczyściłem z kurzu i wszystkie błędy które pokazywał Vag znikły,
    lecz klima dalej nie działa, jak wcisne śnieżynke to sprężarka i wentylatory włańczają sie na jakąś minute i tyle.
    Gdzie mam szukać dalej przyczyny ?

  2. #1012

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RK
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam, ostatnio zauwazylem problem z moja klimatyzacja z nawiewow wydostawalo sie cieple powietrze po wlaczeniu klimy. Podjechalem oczywiscie do mechanika ktory mial maszyne do sprawdzania i nabijania klimy, twierdzil ze jest szczelna i praktycznie bralowalo 100g czynnika czyli praktycznie nic. Nabil mi ja do pelna po czym dalej wialo cieple powietrze a waz kolo chlodnicy nie byl dostatecznie zimny. Stwierdzil iz uszkodzona jest sprezarka wiec kupilem inna uzywana, zamontowal ja, nabil sprawdzalem niby bylo ok. Wczoraj wlaczylem po trasie i nic, znowu wialo cieplym powietrzem ;/. Wiec sobie mysle kurcze czy to mozliwe zeby inna sprezarka tez praktycznie byla uszkodzona... Dzisiaj sprawdzalem to o dziwo pracowala moze przez 20 min. wialo w miare zimnym powietrzem po czym znowu nic (cieple powietrze). Takze czy faktycznie mialem takiego pecha iz sprezarka uzywana ktora zamowilem rowniez jest uszkodzona ? Dodam tylko ze po wyjeciu mojej starej faktycznie podczas krecenia kolem faktycznie bylo slychac jakies piski i zgrzyty, takze podejrzewalem ze moze faktycznie sie gdzies w srodku uszkodzila..
    Pytanie do was czy posprawdzac cos jeszcze zanim ja odesle spowrotem ?
    Ostatnio edytowany przez misieq_rk - 12-07-15 o 21:07

  3. #1013
    edekxp's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Miałem podobnie , to nie była wina sprężarki tylko zaworu rozprężnego.
    Kupiłem używany i działa cały czas

  4. #1014
    mateusz233's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Proszowice
    Auto
    A4 B6 Avant 1.9TDI+
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    67 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    Zawór rozprężny można zdiagnozować obserwując ciśnienia. Wg mnie zawsze powinno się kupować nowy. On działa tak jak termostat i po 10-15 latach często działa nieprawidłowo.

  5. #1015
    edekxp's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    W a3 8l nie sprawdzisz ciśnienia na vagu, maszyna pokazywała ciśnienie ale była mała różnica ciśnoenie - rozprężanie

  6. #1016
    DW90's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam ponownie.
    Wracam do problemu z moją niedziałającą klimą który opisywałem tutaj: http://www.a3-club.net/forum/showthr...=1#post1387740
    Klima po wymianie zaworków przy ścianie nadal nie działa. Przed wymianą ciśnienia były ok 4.5 na 5, po wymianie jest jakoś 2 na 6 i klima dalej nie chłodzi. Diagnoza padła na sprężarkę, słusznie? Przypomnę, że sprężarka się kręci, minimalnie obciąża silnik a w układzie nie było opiłków metalu. Sprężarki nie demontowałem żeby nie zostawiać otwartego układu. Po przewertowaniu internetu ktoś miał uszkodzony taki zaworek w sprężarce http://www.e-sklep-laser-sinex.pl/pl...amochodowa/636 wymieniać dziada czy od razu całą sprężarkę?
    ASZ @183KM / 473Nm

  7. #1017

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubin [DLU]
    Auto
    a3 1.9 TDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Witam!
    Mam a3 bez klimy,mody pod maska sie robia,musze wymienic nagrzewnice.
    Bede robil MANUALNA klime jak w seacie leonie.
    Teraz pytanie: czy nagrzewnica z klimatronika bedzie pasowac czy musi byc nagrzewnica manualna???????

  8. #1018

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Manualna.
    Całą nagrzewnicą w klimatroniku sterują klapki, które posiadają silniczki. W manualnej klimie masz linki.

  9. #1019

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ...
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Siemka, ja mam chyba jakis problem bo ostatnio wymieniłem sprezarke i filtr osusacz z 3tyg temu, wszystko uzupelnione u mechanika i klima chlodzi tylko dziwne objawy są u nikogo innego tego nie zaobserwowałem, jak wyłącze klime albo całkowicie silnik to słychać w okolicach schowka tak jak by "woda lała sie, przelewała" i syczy, a na koniec jest gwizd i wszystko ustaje. Wiem że to od strony klimy bo jak samochod odpalony na wylaczonej klimie to tego nie ma, wystarczy że ją włącze i pochodzi z minute i ją wyłącze, to jest własnie takie bulgotanie syczenie przelewanie sie jak by jakiegoś płynu i na koniec gwizd i to dość wyraźny bo na zewnatrz głośno go słychać.

    To jakiś problem jest czy co??, klima chłodzi dobrze, choć jak było 34 stopnii upału to tak na LO jezdzilem z 3kreski na klimatroniku wentylatora.

  10. #1020
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Szukasz dziury w calym.

    Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Strona 102 z 161 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112152 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •