Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 67

Temat: bezpiecznik nr 15, pobór prądu, rozładowanie akumulator

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny bezpiecznik nr 15, pobór prądu, rozładowanie akumulator

    Witam

    Szukam pomocy, wskazówki przy rozwiązaniu następującego problemu.

    Problem jest związany z elektroniką samochodu i nieoczekiwanym poborem prądu.

    Objawy:
    Jeśli zostawię samochód na parkingu na 2 dni, to zapala ostatkiem sił.
    Jeśli na czas dłuższy niż 3 dni to nie mogę go już uruchomić.


    Próba włączenia silnika w tym momencie powoduje przyciemnienie wszystkich lampek wewnętrznych oraz liczników. Rozrusznik z trudem drgnie. Dodatkowo zeruje się licznik kilometrów. A na deser włącza się autonomiczna syrena alarmowa i zaczyna hałasować.

    Objawy są dokładnie takie same jak przy wyeksploatowanym akumulatorze.

    Tylko, że pierwsza taka sytuacja wystąpiła w środku tego lata...Wtedy, kiedy było 25 stopni w cieniu


    Podłączyłem, więc amperomierz szeregowo do akumulatora, zamknąłem samochód pilotem.

    Przez kilkanaście sekund był jeszcze pobierany prąd około 1 ampera do zasilania, ale to tym czasie przygasły już wszystkie lampki wewnętrzne i oświetlenie licznika.

    Następnie pobór prądu ustabilizował się na 0.06 ampera. I pozostał na tej wartości.
    Przy takim poborze prądu akumulator powinien wystarczyć na jakieś 700 godzin. A ledwo starcza na 48 godzin.
    Bo po tym czasie czuję, że zapala ostatkiem sił.

    Upewniłem się, że nie palą się żadne lampki w suficie, w bagażniku, w schowku i te dolne w drzwiach również.

    Akumulator miał prawie 3 lata, pomyślałem, że to może być jakieś wewnętrzne uszkodzenie, toteż wymieniłem akumulator na nowy.

    Nic nie pomogło, nadal to samo.

    Pomyślałem, że może to wina alarmu... Odłączyłem. Bez rezultatu.

    Pomyślałem, że może syrenka od alarmu... Która ma własny mały akumulatorek i musi go podładowywać... NIC

    Więc odłączałem kolejno to, co mogłem usuwać w miarę bezboleśnie i bezproblemowo jak radio czy zmieniarkę płyt w bagażniku. NIC.


    I NIC, ciągle coś pobiera prąd mimo, ze amperomierz tego nie pokazuje.
    A trudno stać przy samochodzie przez 3 dni i patrzeć w tym czasie na amperomierz.

    Coś pobiera prąd, lecz nie wiadomo, kiedy i o jakie porze. Nie potrafię ustalić, od czego to zależy.

    Testy robiłem od lata w każdy weekend.

    Dodam, że wszystkie te próby są dość trudne w realizacji, gdyż samochód nie może być podładowywany w tym czasie, gdyż wtedy całe warunki pomiaru są zaburzone.

    I tak męczyłem się z tym problemem do niedawna, gdy zakładałem odłączony wcześniej alarm i syrenę do samochodu.


    Tym razem po zamknięciu wszystkiego amperomierz pokazał, że coś pobiera prąd i nie chce przerwać pobierania.

    Pobór prądu wynosił 0.5 Ampera, z małymi drganiami od 0.45 do 0.6 Ampera.


    No to myślę jest SUPER...Wreszcie znajdę, co to jest.


    Zacząłem od bezpieczników.. Wyjmowałem i wkładałem kolejno.

    Okazało się, że jak wyjmę bezpiecznik nr. 15 to przestaje pobierać prąd, jak wetknę go ponownie to znowu zaczyna.

    Bezpieczniki moje opisane są tutaj… mam model 8L
    http://a3-club.net/forum/viewtopic.p...t=bezpieczniki


    Była już późna godzina. Toteż zostawiłem sprawę do rozwiązania na kolejny dzień.
    A następnego dnia kicha, czyli tak jak wcześniej, amperomierz wskazał 70 miliamperów... Czyli tyle co nic.

    Robiłem próby z amperomierzem jeszcze 3 razy i jest tak jak wcześniej... 70 miliamperów, Czyli nic nie pokazuje sensownego.


    Tylko, że teraz wiem, że to, co mi CZASAMI wyjada prąd z akumulatora jest powiązane z tym bezpiecznikiem nr 15.

    Przetestowałem to dodatkowo w ten sposób, że obecnie wyłączam ten bezpiecznik jak zostawiam samochód na noc... Co oczywiście jest bardzo niewygodne !

    Ale za to samochód zapala idealnie, niezależnie czy stoi 2, 3 czy 10 dni. Bo raz zostawiłem go na taki czas w spokoju jak wyjechałem na urlop.


    Bezpiecznik nr. 15 opisany jest następująco:
    A) zastawy wskaźników
    B) przekładnia automatyczna
    C) automatyczne przyciemniane lusterko wsteczne ( nie mam przyciemnianych lusterek , moje to 6XC )


    Sprawdziłem, że mogę jeździć bez tego bezpiecznika... Lecz wtedy mam następujące braki w samochodzie:

    A) nie działa sygnalizacja dźwiękowa ostrzegająca o zapalonych światłach przy wyłączonym silniku ( przy otwartych drzwiach )
    B) nie działa wyświetlanie temperatury zewnętrznej
    C) nie działa wyświetlanie pozycji skrzyni biegów ( skrzynia automatyczna)
    D) i to najgorsze - nie działa część licznika odpowiedzialnego za wyświetlanie informacji AWARYJNYCH, Krytycznych dla samochodu. Tego trochę mi brakuje.

    Moje pytanie jest następujące:

    1) czy ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać
    2) czy ktoś ma schemat elektroniki zasilanej przez bezpiecznik nr 15



    Pozdrawiam wszystkich.

    Grzegorz

    PS:
    Znam jedną osobę, która miała podobny problem w Audi.
    Audi, z klasyczną skrzynią biegów. Tam prądu starczało na 4 dni.
    A problem został rozwiązany przez sprzedanie samochodu.

    bezpieczniki
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 05-08-15 o 15:34
    A3, 1.8 T, AGU, FDC automat + gaz(KME, Sirocco)

  2. #2
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    greg654, A jak wyjmiesz ten bezpiecznik to co sie nie swieci?
    On sluzy tylko do oswietlania deski rozdzielczej - czy jak?
    Jesli tak to moze masz zwarcie gdzies w liczniku na tych lutach i to jest tego przyczyna?
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  3. #3
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    (A)rturo,
    Cytuj Oryginalnie napisane przez greg654
    Sprawdziłem, że mogę jeździć bez tego bezpiecznika... Lecz wtedy mam następujące braki w samochodzie:

    A) nie działa sygnalizacja dźwiękowa ostrzegająca o zapalonych światłach przy wyłączonym silniku ( przy otwartych drzwiach )
    B) nie działa wyświetlanie temperatury zewnętrznej
    C) nie działa wyświetlanie pozycji skrzyni biegów ( skrzynia automatyczna)
    D) i to najgorsze - nie działa część licznika odpowiedzialnego za wyświetlanie informacji AWARYJNYCH, Krytycznych dla samochodu. Tego trochę mi brakuje.
    pierwsze łatwo sprawdzić. Zdejmij osłone pod kierownicą i odepnij na noc włącznik świateł... Może to ten brzęczyk...

    w sumie wyświetlacz od temperatury też można odłączyć jak i sam czujnik...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  4. #4
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    15 to od calej deski, po zegary itd, mi jak padly zegary to wlasnie umarlo duzo rzeczy podswietlanie radia, klimy, zegarow, nawiewow itd.
    .......

  5. #5

    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Dziękuję za pierwsze sugestie.

    Dzisiaj jeszcze powstrzymam się pd rozebrania liczników oraz odłączeniem brzęczyka, jest już za mało czasu aby samochód rozładował się do poniedziałku.

    Testy zrobię w najbliższy piatek i zobaczę jakie to da wyniki.

    U mnie wyjęcie bezpiecznika o którym pisze nie powoduje wyłączenie całości liczników lec z tylko tej środkowej części pomiędzy zegarami. Cała reszta działa bez zarzutu, podobnie też jak ich podświetlenie.
    Obrotomierz działa prawidłowo, szybkościomierz również.

    Na zagarach widzę jedynie, że nie działa ta środkowa między obrotomierzem a szybkościomierzem, gdzie wyświetlana jest temperatura zawnętrzna, awarie oraz pozycja skrzyni biegów.

    Działa również licznik DZIENNY kilometrów chociaż jego działanie jest już zmienione. Mianowicie każde wyłącznie silnika powoduje jego samoczynne wyzerowanie, wygląda więc, że bezpiecznik ten podtrzymuje zawartość pamięci kilometrów.

    Nie wpływa natomiast na GŁÓWNY licznik kilometrów auta który cały czas działa prawidłowo.

    Radio, jego podświetlenie, podświetlenie popielniczki też bez zmian OK.

    Prosze o dodatkowe sugestie.
    I wskazanie gdzie mógłbym znaleźć schemat elekroniki.

    Na ETCE tej która jest dostępna pod adresem podanym poniżej nie potrafiłem tego znaleźć.

    http://www.vagcat.com/

    Przy okazji polecam ten serwis.Jest bezpłatny, wymaga prostej rejestracji, i jest tam sporo schematów montażowych różnych części samochodu.

    Pozdrawiam
    GrzegorzETKA
    A3, 1.8 T, AGU, FDC automat + gaz(KME, Sirocco)

  6. #6
    Tomkun's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Witam
    Mam ten sam problem, bezpiecznik nr 15. Jutro zaczynam wyszukiwanie konkretnego winowajcy.

    Czy do dziś udało się komuś ustalić jaki element konkretnie tak pożera ten prąd?

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Tomek

  7. #7

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubelskie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Witam
    Mam ten sam problem, bezpiecznik nr 15. U mnie pobór prądu na poziomie 140mA przy włożonym bezpieczniku i 60mA (podtrzymanie radia -sprawdziłem) przy wyjętym. Akumulator 1rok -na pewno sprawny, ładowanie 14,4V. Po 3-ech dniach auto nie odpala. Nie posiadam ani automatycznej skrzyni ani ściemniającego się lusterka. Pomocy.

  8. #8

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam i podłączam się pod temat mam ten sam kłopot autko po 4 dniach nie odpala akumulator mam pół roku, aku Centra 62Ah, dziś
    mierzyłem napięcie akumulatora i natężenie. Napięcie akumulatora po przejechaniu paru kilometrów 12,30v, podczas rozruchu 14,40v i trzyma bez spadku przy włączonych odbiornikach no może spadnie do 14,39v. Sprawdziłem natężenie prądu odpiąłem klemę - i napięcie skoczyło najpierw od 0,00 do 0,80A po 5 sekundach unormowało się na 0,45A po 30 sekundach 0,10A i za każdym razem gdy podłącze miernik ten sam skok, Po odłączeniu bezpiecznika 42 czyli radio spadło do 0,33A trzymając 30 sekund spadło do 0,05A.Odłączając bezpiecznik 15 od razu spadło na 0,01A. A akumulator ładowałem kilka dni temu 20godz. Nie mam alarmu,mierzyłem przez 4 dni napięcie bez uruchamiana silnika
    12,39, drugi, 11,90,trzeci 10,80v, czwarty 9v. Oświetlenie we wnętrzu sprawdziłem nic się nie pali po zamknięciu auta , zegary się wyłączają. Jedno mnie interesuje od czego są te 3 bezpieczniki na akumulatorze i czy mogę je kolejno wyjmować i sprawdzić co się będzie działo z napięciem. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ?
    Ostatnio edytowany przez szymcio31 - 23-02-11 o 13:41
    Jednostka ------ALPINE 9886R
    Wzmacniacze- μ-Dimension μ-Glow 4075v.2
    System przod- PowerBass 2XL-5C
    Subwoofer---- JBL GTO1214
    Kondensator- DIETZ POWERCAP 1F
    Okablowanie- DieTZ
    Wygluszenie- Dynamat

  9. #9
    audiolek3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam,

    Również skorzystam z tego tematu, czy coś się wyajśniło co może pobierać prąd podczas postoju. Ładowanie alternatorem mam rzędu 13,8V, w stanie spoczynku pobór wynosi około 90mA. Nie mogę znaleźć przyczyny co może być nie tak. Ostatnio mój kuzyn miał to samo wymieniał przekaźnik wentylatorów i jak ręką odjął. Mi VAG nie pokazuje żadnych błędów, więc co można jeszcze sprawdzić ewentaulnie jak sprawdziić przekaźnik wentylatorów czy jest ok...
    Dzięki z góry za odpowedź

  10. #10
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    a jak zapalisz światła i włączysz radio i nawiew to ile Ci pokazuje ładowanie ?

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •