Strona 125 z 161 PierwszyPierwszy ... 2575115123124125126127135 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,241 do 1,250 z 1607

Temat: [8L] Klimatyzacja w 8L - problemy, porady, serwis

  1. #1241

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kotkunspbcrew Pokaż post
    Wiatraki nie kręcą się. Dzisiaj miałem brata Toledo i podmieniałem po kolei: sterownik wentylatorów, wszystkie przekaźniki po kolei każdy (bo nie wiedziałem który jest od klimy), piny czujnika ciśnienia też podpinałem. Każda z czynności nic nie pomogła, ani wentylator, ani kompresor się nie załącza... Nie mam już sił do tej klimy w moim aucie
    Przekazników od klimatyzacji nie ma nie spotkałem się z nim.
    bezpiecznik jest od wentylatorów na aku.
    Jak masz możliwość to sprawdź po wlączonej klimatyzacji czy wgl dochodzi napięcie na wiatrak klimatyzacji. Bo możesz mieć padnięty wiatrak (ale nie wydaje mi się że to może być tego przyczyna) . Sprawdzałeś vagim czy masz błędy?
    Dodam też miałem problem u siebie z klimatyzacją i jak gadałem z elektromechanikiem i jak mi pokazywał schemat jak przebiega klimatyzacja. Jest to prosty układ klimatyzacji.

    A tak a ciekawości masz u siebie problem z temperaturą lub z licznikiem w swoim aucie?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez luukiwitek Pokaż post
    Wiatraki kręcą się obydwa. W vagu wywala mi błąd " zbyt dużo błędów" i nie mogę odczytać nic więcej. Kabel Viakena, Vag zarówno 3.11 jak i 4.09. Bezpieczniki wszystkie sprawdzone.
    Podepnij pod vag-a jeszcze raz i z czytaj błędy bo jeśli wywala błąd to podpowie ci co jest nie tak.

  2. #1242
    luukiwitek's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kietrz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wywala błąd że jest za dużo błędów i wyłącza cały test, nie jestem w stanie zrobić nic więcej.

  3. #1243

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Leżajsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez 699 Pokaż post
    A tak a ciekawości masz u siebie problem z temperaturą lub z licznikiem w swoim aucie?
    No właśnie z licznikiem mam nie raz problem - wskazówki skaczą bądź nic nie pokazują - sporadycznie. Właśnie powoli się zastanawiałem czy problem nie tkwi w liczniku bo gdzieś już o tym czytałem.

  4. #1244

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kotkunspbcrew Pokaż post
    No właśnie z licznikiem mam nie raz problem - wskazówki skaczą bądź nic nie pokazują - sporadycznie. Właśnie powoli się zastanawiałem czy problem nie tkwi w liczniku bo gdzieś już o tym czytałem.
    no to masz rozwiązanie problemu jeśli masz problem z temperaturą to licznik nie załączy ci klimatyzacji najlepiej zrobić taki teścik nie na długo żeby ci coś nie stało z silnikiem głównie chodzi mi o zalanie silnika paliwem a mianowicie to chodzi mi o zrobienie testy czujnika temperatury cieczy on się znajduje na prawo od silnika za osłoną silnika na grubym wężu który idzie od chłodnicy czujnik 4 pinowy. test robi się w ten sposób jeśli masz drugi sprawny (koszt czujnika 30 zl u siebie w sklepie orginalny okolo 50 zl) podpinasz pod ta koste wcześniej wyjmujesz tą kostę z tego czujnika i podpinasz ten nowy pod nią tak aby nie był wpięty w tego węża gdyż będzie czytał temperaturę z otoczenia czyli mniej więcej okloło 30 -60 st zaloeżności czy jest rozgrzany silnik czy na zimnym wtegy na zegarach będzie wskazówka nie przekraczała 90 st i wtedy powinna uruchomić się klimatyzacja jeśli wszytko pozostałe jest sprawne.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez luukiwitek Pokaż post
    Wywala błąd że jest za dużo błędów i wyłącza cały test, nie jestem w stanie zrobić nic więcej.
    kabel wadliwy jest lub program ja mam ten sam kabel co wy z tej firmy rozłacza ale mam możliwość połączenia i sprawdzenia czy są jakieś błędy czy nie zainstaluj polski vag 4.09 i powiniec ci odpalić i sprawdzisz błędy

  5. #1245

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków Miasto Królów Polskich
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Panowie potrzebuję pomocy z klimatyzacją. Otóż zmieniłem konsolę środkową na polift, klimatronik podpięty zgodnie ze sztuką tak jak było na forum opisane i zrobiona adaptacja. Po włączeniu klimy wentylatory startują sprężarka również, ale po paru sekundach sprężarka się wyłącza wentylatory nadal pracują aż do momentu wyłączenia klimy. Mam jeden błąd ale nie wiem czy ma on związek z klimą, "01582 - signal for coolant temperature 30-00 - open or short to plus" ale wszystkie czujniki są na 100% sprawne a błędu nie mogę usunąć. Zaznaczam że przed wymianą konsoli klima była nabita sprawdzona i działała poprawnie aczkolwiek niewiem czy wina leży po stronie zmiany konsoli czy po prostu coś się wysypało nie mam starego klimatronika żeby to zbadać. Z góry dziękuję za pomoc w problemie. Pozdrawiam

  6. #1246

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny Piszczenie spod maski

    Witam, moim problemem jest nieustajace piszczenie spod maski, dzieje sie to dopiero po jakichs 15-20 sekundach po wlaczeniu silnika, podejrzewam ze jest to cos zwiazanego z klimatyzaja, poniewaz gdy wylacze ja (i ogolnie nawiew) piszczenie ustaje, natomiast gdy nawiew jest wlaczony na zapłonie to tego piszczenia nie ma wogole. Nie wiem czy to jest wazne ale z samochodem bylo wszystko ok i stał caly czas na słoncu a ostanio sa upalne dni, caly czas powyzej 30'C pomozecie?
    Ostatnio edytowany przez Latka94 - 27-08-16 o 18:40

  7. #1247
    szparag's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    118 razy

    Domyślny

    Siema, mam mały problem z klimą. A raczej z bezpiecznikiem, który jest na aku. Już 3 raz okazuje się, że klima nie działa, a po wyciągnięciu bezpiecznika i małym szlifie o kolektor oraz ponownym włożeniu zaskakuje. Gniazdo zaśniedziałe>? Czy jakiś magiczny restart z tym bezpiecznikiem robię..?

  8. #1248

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez szparag Pokaż post
    Siema, mam mały problem z klimą. A raczej z bezpiecznikiem, który jest na aku. Już 3 raz okazuje się, że klima nie działa, a po wyciągnięciu bezpiecznika i małym szlifie o kolektor oraz ponownym włożeniu zaskakuje. Gniazdo zaśniedziałe>? Czy jakiś magiczny restart z tym bezpiecznikiem robię..?
    A jakbyś wymienił całe ten panel na akumulatorze i sprawdziłbyś czy dalej jest to samo.

  9. #1249

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    niepołomice
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam, problem z klimatyzacją na zmianę chłodzi i grzeję falują obroty wentylatora błędy 600 Potencjometr w V68-G92, 1273 Silnik dmuchawy-V2. audi a3 8L 1.9tdi 2000r.

  10. #1250

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przeworsk
    Auto
    :)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    panowie mam problem z klimatyzacją a dokładnie z prawą jej częścią, przyciski nawiew na szyby na nogi twarz i obieg zamknięty nie dają się wcisnąć. Są twarde jak by zablokowane. Wszystko inne działa jak należy. MIał ktoś podobny problem??

Strona 125 z 161 PierwszyPierwszy ... 2575115123124125126127135 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •