Strona 104 z 161 PierwszyPierwszy ... 45494102103104105106114154 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,031 do 1,040 z 1607

Temat: [8L] Klimatyzacja w 8L - problemy, porady, serwis

  1. #1031
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    będzie pasować
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  2. #1032

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ...
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Dziekuje bardzo za szybką odpowiedz, jeszcze mam pytanko czym poznac ze klimatronik jest 1din albo 2din? na zdjeciach oczywiscie bo fotele kupilem grzane i wiązke no ale potrzebuje jeszcze klimatronika wiadomo i nie chce kupic zły.

  3. #1033

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    a3 8L1
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    witam
    Koledzy, proszę o potwierdzenie diagnozy:
    Klimatyzacja nabita nie chłodzi, cały czas leci ciepłe powietrze takie jak na dworze.
    Sprężarka włącza się, obroty wzrastają, jej sprzęgło zapina się i kręci, wentylatory działają a na vag'u nie ma błędów. Wąż od sprężarki jest ciepły.
    Sprężarka podpięta do maszyny do nabijania dwoma wężami pokazuje 4.5 (niskie) i 6.5(wysokie) ale te ciśnienia nie zmieniają się podczas przygazowywania np 2000-3000 obrotów cały czas jest takie same ciśnienie na obu wężach.

    1. Czy to będzie zawór rozprężny czy sprężarka jest do wymiany (jej płyta zaworowa).
    2. Czy mając ustawioną temp na climatroniku LO i max prędkość wiatraków to czy podczas przygazowania powinno być widać zmiany ciśnienia przy sprawnym zaworze rozprężnym lub niesprawnym co wskazuje na defekt sprężarki. Czy przygazowywanie nie zmienia ciśnień i raczej to tylko zawór rozprężny.
    pytam bo zawór to 40-90zl a sprężarka minimum 500, proszę o potwierdzenie bo 7 techników/mechaników od klimy podaje raz zawór(otwarty zawór dlatego ciągle jest stałe ciśnienie) a raz sprężarkę (nie daje ciśnienia a powinno być widać jego zmiany podczas przygazowania, inni mówią że nie widać).
    Mając podpiętą maszyne nie zrobiłem jeszcze testu z wyłączeniem nawiewu to powinno spowodować że HP (wysokie ciśnienie) powinno wzrosnąć.

    EDIT:
    ciekawy opis: http://autoklimatyzacja.blogspot.com...-nie-daje.html
    pasuje chyba do mojego przypadku.

    EDIT:
    koledzy zrobiłem opisane w wyżej podanym poradniku wyjęcie tylnej obudowy sprężarki. Zdjąłem obudowę i rzeczywiście jest tam ten zawór ciśnienia, składa się to prosto i nie jest tak ciężko trafić blaszkami aby zamknąć otwory. Po zdjęciu tych blaszek widać tłoczki i można spradzić palcem czy lekko chodzą (pchamy i widać jak ładnie pracują).
    Kupilem nowy zawór KTT060024 w intercarsie (http://e-katalog.intercars.com.pl/#/...matyzacji.html) niestety nie mając starego nie wiedzialem czy nowy jest OK a mam podejrzenie że może być niesprawny.
    Stary zawór jak widac na zdjęciu ma iglicę wyżej, mogę też ją lekko wcisnąć do środka ale ostatnie 2mm już nie da sie iglicy wcisnąć, natomiast nowy zawór wystaje jedynie 2mm, nie da się go wyciągnąć szczypcami wyżej i jedynie mogę go wcisnąć do środka z którego sam po chwili wychodzi.
    Koledzy nie chcę płacić za nabicie czynnika napiszcie proszę czy waszym zdaniem ten nowy zawór (po prawej) jest uszkodzony? Na zdjęciach w sklepie intercars ten zawór ma o wiele bardziej wystającą iglicę, szkoda że nie zwrociłem na to uwagi.



    EDIT:
    nowy obrazek: stary zawór i nowy zawór druga sztuka, druga sztuka o tym samym numerze KTT060024 jest niższa, ma tylko tej samej długości gwint:



    dziś byłem w intercars i poprosiłem o drugą sztukę tego zaworu, przy mnie otworzyli z zalakowanego opakowania drugą sztukę KTT0600024 i zobaczcie znowu coś ciekawego:
    nowy zawór ma takiej samej długości gwint od kołnierza ale o 5mm krótszą tylną część którą wsadzamy w sprężarkę. Moim zdaniem po wsadzeniu tego zaworu do otworu chyba zabrakło by gwintu aby dokręcić śrubę. Może się mylę może to nie ma znaczenia. Niestety nie mieli innej nowej sztuki więc zaryzykowałem (mimo że poprzedni nowy zawór miał tak niską iglicę) nabiłem klime i zaczęła działać.
    Ostatnio edytowany przez psg - 03-08-15 o 11:16

  4. #1034

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Witam,
    Mój problem z klimatyzacją jest taki, że w ogóle się nie załącza. Po podpięciu pod komputer nie pokazało żadnych błędów, klima jest nabita, sprzęgiełko po podpięciu "na ostro" działa. Z tego co mi wiadomo na wyświetlaczu powinna się pokazać śnieżynka jeżeli klima zacznie działać, u mnie czegoś takiego nie uświadczyłem. Macie jakieś porady co z tym można zrobić? Albo namiary na jakiś solidny serwis bo pytałem już w kilku i tam twierdzą, że najpierw trzeba nabić klimę a dopiero później szukać dalej a nawet jeśli nabicie nie pomoże to i tak będę musiał za to zapłacić.... Ja wiem, że jest nabita bo było to sprawdzane i wiem też, że to nie w tym problem, poza tym nie zamierzam płacić za coś co nie było zepsute.

  5. #1035
    BartekPDKP's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    31 razy

    Domyślny

    Chciałbym aby ktoś mi podpowiedział co zrobić z następującym problemem:
    Otóż, ostatnio zaczęła mi się okładać mgiełka na przedniej szybie od środka... czyściłem i po jakimś czasie znów się pojawia.
    Nie jest to para tylko taki nalot. Antypara nie działa.

    Ostatnio wymianiałem węże od wody i uciekł płyn chłodzący ale to tam zaraz przed wentylatorami i poleciało wszystko na pampersa.
    Wydaje mi się, że to przez klimatyzację, bo troche śmierdzi.

    Co powinienem zrobić? Jakieś odgrzybianie, ozonowanie?

  6. #1036
    Scythe's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sokółka
    Auto
    Audi Ałosiem
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Jak narazie chyba nic nie zrobisz. Zostaje doczyscic wszystko jak tylko potrafisz. Z czasem pewnie wyparuje.

    Wysłano z Samsunga Grand Prime przy użyciu Tapatalka

  7. #1037
    DW90's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Klima naprawiona!!
    Po przerzuceniu kilku sprężarek, osuszaczy, zaworków rozprężnych przyszedł czas na dokładniejsze rozbieranie i jak się okazało zatkany był parownik!!, nie skraplacz który ma wąskie żebra tylko właśnie parownik. "Korek" wyszedł przez zrobienie podciśnienia maszyną do nabijania, nie wiem co to było i skąd się wzięło, ale teraz klima pluje lodem. Jedynie co mnie zastanawia to po wyłączeniu silnika słychać typowe syczenie klimy aż na dworze (nie pamiętam jak miałem na sprawnej klimie, chyba ciszej).
    ASZ @183KM / 473Nm

  8. #1038

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Witam, zakupiłem dziś dla mojej małżonki Audi a3 z 2000 r, samochód z silnikiem 1.9 tdi 90 km. Generalnie auto ładne zadbane ma jeden mankament , nie działa klimatyzacja , i to nie działa w pełnym znaczeniu tego słowa nie działa panel nic nie wyświetla , zero reakcji na cokolwiek nie łączy się z vagiem . Chłopak powiedział mi że podłączał jakiś włącznik ciśnienia na krótko i tak się stało ,czyli zrobił zwarcie pewnie i coś się spaliło , moje pytanie od czego zacząć sprawdzania ? czy raczej zawieźć to do fachowca?

  9. #1039

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kloszard Pokaż post
    U mnie to wygląda w ten sposób :

    Też 1.8 AGN, też chyba na sprzęgiełko wygląda, tylko nie wiem czy to ta sama sprężarka co kolega wyżej. Jeszcze pytanie, bo klima działa ok - mogę z tym jeździć jeszcze koło 2-3 tygodni, czy lepiej kompletnie nie używać klimy? Nie mam kompletnie czasu teraz nawet do serwisu oddać, a gorąc daje o sobie znać.
    Niestety stukanie z filmu nie okazało się usterką sprzęgiełka, a zniszczoną płytą zaworową. Serwis wycenił naprawę z roczną gwarancją na 3 tysiące złotych. Bez gwarancji tylko z wymianą sprężarki 1000 zł. Także jak zaczynają się takie stuki lecieć szybko do serwisu, żeby nie załatwić sprzężarki, ja mimo, że jak usłyszałem te stuki przestałem jej używać i tak mam po klimie.

  10. #1040
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    bardzo drogi serwis
    ja za wymiane sprzegla placilem 300 zł
    \uzywana sprzarke kupisza 200-300 wymienisz ja samemu pozostaje tylko odsycic gaz i potem go uzupelnic

Strona 104 z 161 PierwszyPierwszy ... 45494102103104105106114154 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •