Strona 146 z 161 PierwszyPierwszy ... 4696136144145146147148156 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,451 do 1,460 z 1607

Temat: [8L] Klimatyzacja w 8L - problemy, porady, serwis

  1. #1451
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dma Pokaż post
    Wczoraj mi nagle przestała klima się załączać. Wszedłem pod samochód widzę, że nie ma nakrętki dociskającej tarcze sprzęgła. (rok temu już mi mechanik coś grzebał z tym i do wczoraj było OK) Tarcza luźna jednak na swoim miejscu. Pytanie brzmi czy jest tam oryginalnie zwykła nakrętka ? i czy warto wyciągać tarcze ? Czy tylko dać nakrętkę i powinno być ok po dociśnięciu ? Wiem, że niekiedy bywają problemy z jej odkręceniem dlatego jak najlepiej zdiagnozować problem ? Czy ktoś posiada gdzieś instrukcję wymiany sprzęgła ew. cewki. Sprężarka SD7V16. Z góry dzięki za pomoc.
    poszlo priv,mam nadzieje, ze pomoze.

  2. Podziękowania dla monlag1 za pomoc w problemie

    dma (05-06-18)

  3. #1452
    dma's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzięki monlag1. Dziś podniosłem samochód jednak jest nakrętka ! wcześniej na szybko spojrzałem i nie dopatrzyłem odpowiednio. Zawarta dokręcona. Próbowałem odkręcić nie udało mi się.
    Dla lepszego przedstawienia sprawy załączam filmik. W środku się jeden wirnik kręci (pokazany śrubokrętem). Wydaje się, że wszystko działa jednak tarcza sprzęgła jest luźna. Może być tak, że jest za mało cieczy i klimatyzacja się nie załącza ? Widzę, że na allegro też jest dużo tarcz jak rozpoznać, że sama tarcza jest do wymiany ? Bez odkręcania chyba się nie obejdzie.


  4. #1453

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny Czy tu może być nieszczelność w układzie klimy?

    Witam. Klima nie działa. A3 1.6 avu 2002
    Czy ten czarny osad na filmie mógł wydostać się z układu? A co za tym idzie tu jest miejsce nieszczelności?



    - - - Aktualizacja postu - - -

    Pojechałem do nabijaczy klimy. Odzyskali 800g czynniku, a układ wytrzymał 40 minut próżni. W trakcie procesu zamiast popijać kawke z prezesem w biurze, siedziałem na fonie i szukałem jak diagnozować nie załączającą się sprężarkę. Ktoś wspomniał o bezpieczniku nad aku. Zajrzałem, jest cały. Natomiast było przytopione przy jego styku. Wyciągnąłem go, przeczyściłem, wsadziłem. Proces próżni się skończył, nabili mi układ i odpaliłem. Wiatraki ruszyły a klima chodzi idealnie
    Na wydruku z maszyny jest:
    https://drive.google.com/file/d/1MtJp2gn0_Sfo7Jtffnl6lJrDeBbcqZjg/edit

    Zapłaciłem 250zł (teoretycznie niepotrzebnie, ale mam pewność że w układzie jest czynnik i układ jest szczelny)

  5. #1454
    HeavenQueen's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam.
    Potrzebuje dokupić przejściówki do zaworków serwisowych klimatyzacji w Audi A3 8L, żeby podłączyć sobie węże. Podpowiecie co to za gwinty są?
    Rafał

  6. #1455

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam od 3 miesiecy borykam sie z problemem zwiazanym z klimatyzacja. Moze zaczne o poczatku. Ktoregos dnia odpalam samochod i po 10 sek wlaczyly mi sie wentylatory tak jakbym wlaczyl klimatyzacje. Pojechalem do mechanika i bylem pewny ze to wina czujnika temperatury. Mechanik wymienil czujnik temp, czujnik cieznienia klimatyzacji i jeszcze jakis inny czujnik co niestety nie dalo rezultatu. Podmianilem tez kilka sterownikow wentylatorow i tez to nic nie dalo. Wymienilem sprezarke i d... Pojechalem do speca od klimy nabil klime i bylo wszystko ok do momentu jak nie wylaczylem przyciskiem na panelu klimatyzacji. Zauwazylem po pewnym czasie ze klima chlodzi caly czas chociaz sniezka jest wylaczona. I w pewnym momencie wywalilo czynnik zaworem bezpieczenstwa. Caly czas chodzi sprezarka mimo iz klima jest na panelu wylaczona. Caly czas dostaje prad. Jedynym sposobem na wylaczenie sprezarki jest wyjecie kostki z niej. Wydalem juz kupe hajsu u zlodziei i nadal nie moge tego problemu rozwiazac, dlatego pisze na forum i szukam pomocy u was. Jakies sugestie?

  7. #1456

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Jak znaleźć zawory niskiego i wysokiego ciśnienia klimatyzacji?

    Jak znaleźć zawory niskiego i wysokiego ciśnienia klimatyzacji w 8L 1.9 TDI? Jakieś zdjęcie, obrazowy opis lub schemat klimatyzacji byłyby pomocne
    Ostatnio edytowany przez temater - 06-07-18 o 10:13

  8. #1457

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zachodniopomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Klimatyzacja

    Witam, borykam się z problemem dotyczącym właśnie tej klimatyzacji, pacjent to a3 1.9 agr 99r. Próbowałem sam razem z kolegą naprawić ten problem i doszliśmy do wniosku, że tkwi on w puszce z bezpiecznikami na akumulatorze. Pojechałem do mechanika bo miałem jeszcze kilka innych rzeczy do zrobienia w audi i przy okazji poprosiłem go czy mógłby mi zamówić tą puszkę ( gniazdo bezpiecznika odpowiadajacego za wentylatory było przetopione aż) no i na następny dzień otrzymałem telefon, że już samochód gotowy do odbioru. Poszedłem i gość mi mówi, że puszki nie zamówił bo w czymś innym był problem, wymienił mi sterownik wentylatora, sam wentylator (pod pretekstem, że robił zwarcie) oraz wsadził tam bezpiecznik (nie 30a tylko ten 40a) który kosztuje 10zl, juz mi tak zaczal mieszac w glowie, ze sam nie bylem pewien co jest tam problemem i tu teraz rodzi sie u mnie pytanie, bylem u kolegi i akurat mial na sprzedaz puszke z bezpiecznikami, ale nie jest to ta sama co w moim samochodzie, jest ona bodajze z golfa IV i rozni sie tam tylko to, ze w niektórych miejscach gdzie powinny byc bezpieczniki sa zaslepki plastikowe, czy jak wywierce otwor w nich i po prostu wkrece srubki i zamontuje bezpieczniki czy wszystko bedzie okej? Ogolnie to problem byl w tym, ze wentylatory sie nie wlaczaly w ogole i lecialo cieple powietrze. dodam jeszcze, ze vagowalem go i jedyny blad jaki wyskakuje to "czujnik położenia klapy nawiewu, obwód stale zwarty " a gdy wydaje polecenie zeby wentylatory sie wlaczyly to nic. pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez gvMic - 05-07-18 o 22:06

  9. #1458

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    poznań
    Auto
    audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Angry Klimatyzacja - problem ciężki :(

    Audi a3 8l 2001 1.8T 180km

    Zacznę od początku, najpierw poszła mi dmuchawa ( to kupiłem kolejną firmy "topran" zamontowałem i wszystko było ok)
    Dmuchawa chodziła bardzo mocno aż były wibracje na podłodze czuć...

    ale z czasem coś przestało mi chłodzić na klimatyzacji pomyślałem że to czynnika brakuje, okazało się że była połowa, to mi dobił do pełna - okazało się że przewód który wychodzi z czujnika sprężarki na samym środku silnika był przerwany to mi go zlutował i to nic nie pomogło.

    Ostatnio zauważyłem że tych wibracji "brakuje" w dmuchawie i nie działa na "pełnych obrotach"
    ostatnio jadąc nad morze załączyła się klimatyzacja i te "wibracje z dmuchawy"
    ale od 2 tygodni nie chce się nic załączyć....

    czynnik nabity, dmuchawa sprawna, bezpieczniki wszystkie działające,
    przy przejściu z ogrzewania na klimatyzację (19,18,LO) słychać że sprężarka się załącza ale nie daje zimna

    idąc dalej, na klimatroniku mam bład 15.5 i czasem załączy się kod 15.7:
    15.5 Klapa powietrza, ciagla blokada, zobacz *15.5 (zobacz ponizej)
    15.7 Klapa powietrza, czasem blokowana


    Gdzie szukać winy ?

  10. #1459

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dziś zauważyłem ciekawą rzecz i chciałbym wiedzieć czy też tak macie w swoich A3..

    Jak załączę klimę na LO lub 18,19 stopni (choć to zależnie od temperatury na zewnątrz i jak mocno ma schłodzić) to uruchamia się coś jakby dmuchawa (?) w okolicach schowka i jest głośniej niż jak załączę na 21-22 stopnie (wtedy nie ma tego dźwięku z okolic schowka, a powietrze i tak leci chłodne tak samo jak na LO gdy owa dmuchawa się odpala). To normalne czy coś jest nie tak?

  11. #1460

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witajcie.
    Problem jest następujący. Po zakupie wiedziałem, że klima jest nieszczelna, świecę UV i kompresor zielony, wpadł używany + dla fanaberii wymieniony osuszacz na nowy firmy Behr.
    Kilka dni użytkowania auta i klima przestaje chłodzić, osuszacz cały zielony pod UV, wpadły więc nowe oringi z ASO, nowy czynnik i w drogę. Po kolejnych kilku dniach padło na zawór rozprężny-cały zielony, więc i tu komplet nowych oringów z ASO i w drogę.
    Kilka-kilkanaście dni jazdy po mieście i układ szczelny, następnie trasa ok 50km poza miasto i osuszacz zielony, zawór rozprężny to samo. Przetarłem olej do czysta, kilka dni po mieście i nic nie leci.
    Ma ktoś jakiś pomysł o co tu może chodzić? Klima raz jest szczelna, raz nie. Czasem puści trochę czynnika bokiem, czasem nie. Powoli zaczynam tracić siły :/

Strona 146 z 161 PierwszyPierwszy ... 4696136144145146147148156 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •