Strona 130 z 161 PierwszyPierwszy ... 3080120128129130131132140 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,291 do 1,300 z 1607

Temat: [8L] Klimatyzacja w 8L - problemy, porady, serwis

  1. #1291

    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wwa
    Auto
    Audi +400hp
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Golem1 Pokaż post
    Sprawdź czy wentyle ci działają po załączeniu klimy.
    Oba wentylatory od razu się załączają na zimnym silniku. Jak silnik trochę złapie temp. rozłącza sie sprzęgło i wentylatory się zatrzymują.

  2. #1292

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NS
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Witam!

    Problemem niedziałającej sprężarki był kabel bieguna +12V na odcinku 80cm pomiędzy kostką kolo akumulatora a samą sprężarka. Wymiana tego odcinka pomogła i klima chodzi.

    Co ciekawe kabel miał ciągłość ale niestety odkładało się na nim aż 6V.

    Co do wentylatorów po włączeniu klimy włączaj się oba wentylatory na 1 biegu, po wyłączeniu sprężarki wentylatory stoją. Gdy silnik złapie 90 stopniu przy działającej klimie, czasami jak stoję przed światłami czuje jak wentylatory idą na 2 bieg bo na chwile rosną obroty i i słychać lepiej wentylatory.

  3. #1293

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    czy ktoś adaptował climatronic w 8L, przejrzalem forum i znalazlem tylko dla 8P. Chodzi mi dokladnie o to zeby ustawil sobie klapki od nowa, bo jedna cos mi szwankuje co jakis czas... bede wdzieczny za link jezeli ktos ma

  4. #1294
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    adaptacja

  5. #1295

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    post!
    Ostatnio edytowany przez Net5kY - 05-03-24 o 21:16

  6. #1296
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    zapewne chodzi Ci o pokrętło zamykania/otwierania
    od strony kierowcy pokrętło ma być po lewej stronie kratki
    po stronie pasażera pokrętło ma być również po lewej stronie kratki

  7. #1297

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Witam

    Po zimie przestała chodzić mi klimatyzacja. Śnieżynka się pojawia, ale sprężarka i wentylatory nie startują. Sprawdziłem bezpieczniki, ten pod maską miał wypalone gniazdo, więc zrobiłem obejście i niby jest ok. W kabinie bezpieczniki też są w porządku. W układzie jest ponad 600g czynnika, sprężarka i wentylatory na krótko startują. Na climatronicu i VAGu zero błędów. Zmieniałem sterowników wentylatorów, ale nie pomogło. Miał ktoś identyczny przypadek? Bo nie wiem już gdzie szukać przyczyny. Czy razem z gniazdem mogło się coś jeszcze przepalić?
    Pozdrawiam

    edit

    Problem rozwiązany. Winowajcą okazało się słabe połączenie na przewodzie dochodzącym do termowyłącznika klimy. Jak poruszałem kablem przy wtyczce to klima zadziałała
    Ostatnio edytowany przez piesiec94 - 14-05-17 o 11:18

  8. #1298

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztynek
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam.
    Miesiąc temu zakupiłem Audi A3 z klimatronikiem. Niestety kompresor sprężarki nie startuje.
    Byłem dziś u majstra od klimatyzacji, sprawdził ilość czynnika w układzie i powiedział że jest okej, Podłączył komputer i błędów żadnych nie wyświetliło. Nie było napięcia na cewkę elektromagnesu, czego przyczyną okazała się zaśniedziałe połączenie wtyczka-gniazdo pod skrzynką akumulatora. W tym momencie po uruchomieniu klimy: wentylatory oba startują, czynnik jest, napięcie na cewkę idzie, klima nie startuje. Fachowiec stwierdził uszkodzone sprzęgiełko- 300zł plus robocizna razem około 500zł.
    Pytanie do was forumowicze czy zanim wydam te 500zł jestem w stanie sprawdzić coś jeszcze? multimetr i podstawową wiedzę na temat elektromechaniki mam.
    A jeśli miał bym kupić sprzęgiełko z cewką to czy nie lepiej już kupić cały kompresor regenerowany za 400zł z gwarancją niż samo sprzęgiełko?
    I pytanie nr 2 czy można bez demontażu klimatyzacji samemu wymienić sprzęgło? Bo jeśli nie jest to skomplikowane mógł bym zrobić to samemu zawsze 200zł w kieszeni, jeśli czynnik jest to po co demontować sprężarkę i rozszczelniać układ.
    Ostatnio edytowany przez kemmil50 - 15-05-17 o 21:08

  9. #1299
    redwater's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mała Wieś
    Auto
    audi A3x2 AGU+AUM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Słuchajcie, bylem dzis na sprawdzeniu szczelnosci i niestety nie trzyma. W domu przyjzalem sie dokladnie, dobilem 8 bar powietrza, zeby sprawdzic czy czujnik wys. cisn dziala i blad z vaga zniknal, ale kompresor stoi. I nie to ze nie zalacza sprzeglo, tylko fizycznie jest jakby zapieczony. Drugi ktory mam w angliku mozna srodek swobodnie krecic reka, a ten nic stoi jak zamurowany. Duzo jest roboty z przekladka kompresora ? W sensie czy duzo trzeba srub odkrecic i jaki dostep kluczami i czy da rade bez ruszania chlodnic to wymienic ?
    A3 8L - 1,8T AGU+DET3+K03S+FMIC (230ps/320Nm) + A3 8L - 1,8T AUM (angol/dawca)

  10. #1300

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Brak
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Sprawa następująca, klimatyzacja nabita rok temu wszystko było szczelne ale ten co nabijał się zdziwił że jest 0 gazu pomimo że jest szczelna, dobił gaz około pół roku było ok, po tym czasie włączam a tutaj taki dźwięk wcześniej był troszkę inny dźwięk podobny, lecz nie miałem czasu napisać na forum i dopiero dziś nagrałem

    http://www1.zippyshare.com/v/VDg6KkgU/file.html

    Dobrze słychać od 7 sekundy, co to może być, dobiega taki dźwięk z schowka

Strona 130 z 161 PierwszyPierwszy ... 3080120128129130131132140 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •