Strona 110 z 161 PierwszyPierwszy ... 1060100108109110111112120160 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,091 do 1,100 z 1607

Temat: [8L] Klimatyzacja w 8L - problemy, porady, serwis

  1. #1091
    komander's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    beskydzka małopolska
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    120 razy
    Podziękował
    127 razy

    Domyślny

    Panowie ręce opadają... w kontynuacji poprzedniego posta juz sam nie wiem co myśleć... :

    8L0820043M - działa podświetlenie klawiszy normalnie ale wyświetlacz słabo (być może klimatronik wyposażony był w tzw. fotodiodę której ja nie mam)
    8L0820043B - działa super wyświetlacz ale nie działa podświetlenie klawiszy (u mnie podświetlenie klawiszy włącza się po zapłonie)
    8L0820043D - działa podobnie jak 8L0820043M czyli działa podświetlenie klawiszy normalnie ale wyświetlacz słabo

    jestem w kropce bo nie wiem o co kaman...

    ciekawostka :

    jak wepnę klimatronik 8L0820043D do audi kolegi z podświetlaniem klawiszy z włącznika to klimatronik świeci tak jak bym to chciał u siebie i tak jak jest w ORI czyli wyświetlacz bardzo mocno a klawisze słabiej równo z klawiszami w konsoli, tyle że u niego te klawisze klimatronika świecą się cały czas i nie da się ich wyłączyć włącznikiem świateł - czyli też tak jakbym chciał to u siebie bo u mnie wszystkie klawisze w konsoli zapalają się po kluczyku...

    ręce mi już opadają... ma ktoś jakiś pomysł? sprawdziłem już wszystkie 3 dostępne klimatroniki do a3 8L

    czy ma ktoś może SCHEMAT króry pin odpowiada za "+" klawiszy a który "+" wyświetlacza... no normalnie już nie mam pomysłu.

    teoretycznie wszystko działa, klima chłodzi, ale męczy mnie ten wyświetlacz że nie jest jak w ORI...

  2. #1092
    gregorek12's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpacie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Siemka. Mam pytnko. Jak za pomoca Vaga sprawdzić dlaczego klima nie dmucha pełną parą ???
    Pomógł by mi ktoś w tym ?

  3. #1093

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Słuchajcie słuchajcie, ostatnio robi się dość zimno i kiedy wsiadłem do Toyoty rodziców i ustawiłem sobie przyjemne 27 stopni na klimie to od razu z kratek zaczęło dmuchać ciepłe powietrze, w mojej a3 ciepłe powietrze zaczyna dmuchać dopiero kiedy silnik się zagrzeje. To, że moja klima nie chłodziła to wiedziałem ale okazuje się, że ona nawet nie grzeje... Co Ciekawe ustawianie temperatury coś daje bo kiedy dam 28 stopni to o ile silnik się zagrzał to faktycznie daje ciepło a jak zmniejszę temp to faktycznie dmucha chłodniej.

    Koniec końców, klima nie grzeje ani nie chłodzi mimo, że jest nabita. Macie jakieś pomysły co to jest oraz ile będzie kosztowała naprawa? Mam 2 polecone serwisy ale nie pojadę dopóki nie będę wiedział czy muszę rozbić skarbonkę czy nie

  4. #1094

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Chyba normalne, że zaczyna lecieć ciepło, kiedy nagrzeje się silnik Chyba, że masz jakieś webasta czy inne takie cuda.

  5. #1095

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    no ale w toyocie żadnego webasta czy coś nie ma a mimo to bardzo szybko zaczyna lecieć ciepłe powietrze a u mnie muszę marznąć przed dobre 5km ciągłego dopierdzielania do 3tyś obrotów, żeby szybciej nagrzać silnik.

  6. #1096

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    W moim 1.9 TDI ciepłe powietrze leci solidnie po jakiś 3 km
    Temperatura na zewnątrz koło 5 stopni
    Obroty silnika max 2300
    Temperatura na climatronicu 27

    Możesz sprawdzić czy masz odpowiednią ilość płynu chłodzącego lub układ chłodzenia nie jest zapowietrzony.
    Generalnie diesel wymaga trochę więcej cierpliwości w kwestii temperatury

  7. #1097

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ...
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Panowie powiedzcie mi jak wyjąć panel klimatyzacji w a3 lift ?? nie chce niczego połamać ale już z 3 godziny siedze przed panelem i nie wiem za co sie zabrać... jak wyciągnać krok po kroku? chce właśnie wstawić klimatronik z siedzeniami podgrzewanymi funkcją.

  8. #1098
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  9. #1099
    komander's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    beskydzka małopolska
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    120 razy
    Podziękował
    127 razy

    Domyślny

    Panowie wracam do problemu z podświetleniem klimatronika. Otóż gdy wejdę w menu serwisowe to wszystko świeci jak powinno czyli mocniej wyświetlacze a słabiej przyciski. Jednak gdy wyjdę z menu serwisowego to wyświetlacze przygasają i świecą słabo równo z przyciskami... Ma może ktoś pomysł jak to rozwiązać? Brak mi już pomysłów...

  10. #1100
    mateusz233's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Proszowice
    Auto
    A4 B6 Avant 1.9TDI+
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    67 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    Tak ma być. Ja miałem tak samo w dwóch różnych klimatronikach

Strona 110 z 161 PierwszyPierwszy ... 1060100108109110111112120160 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •