Strona 117 z 161 PierwszyPierwszy ... 1767107115116117118119127 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,161 do 1,170 z 1607

Temat: [8L] Klimatyzacja w 8L - problemy, porady, serwis

  1. #1161
    mateusz233's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Proszowice
    Auto
    A4 B6 Avant 1.9TDI+
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    67 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Rafal_1188 Pokaż post
    Mam pytanie odnośnie klimy. Wymieniam niedługo zatartą i rozszczelnioną sprężarkę klimatyzacji i chciałem zapytać co jeszcze przy okazji wymienić, jaki serwis klimy wykonać żeby za chwilę następna sprężarka nie padła? Wiem tylko, że trzeba wymienić osuszacz. Słyszałem też o jakimś płukaniu, przedmuchaniu układu z ewentualnych opiłków zatartej sprężarki. Dzięki za każdą pomoc.
    Tak. Po zatarciu plukanie obowiazkowo bo inaczej nowa dlugo nie pochodzi.

  2. #1162
    tw182's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wot
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    mateusz233 a jak jest z tymi wentylatorami?

  3. #1163
    damian3449's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ełk
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Wentylatory ogólnie odpala ich sterownik, on też odpowiada za załączanie sprężarki klimy więc może to miec wplyw na jej działanie, a ja mam swoje pytanie, w tym sterowniku są dwie cewki jedna u mnie odpala oba wiatraki na 2 bieg a druga cewka co odpala? Bo u mnie brak jakiejkolwiek reakcji jest. Klima szczelna, nabita ale nie działa no i wiatraki nie działają;/

  4. #1164
    tw182's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wot
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    No właśnie, ale czy nie powinien po włączeniu klimy (ten mały wiatrak) ruszać na drugim biegu?

  5. #1165
    damian3449's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ełk
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Czy na 2 biegu ma ruszać, nie mam pojęcia. Napewno po odpaleniu klimy powinny oba sie kręci ale rqczej na 1 biegu. Wymienie u siebie sterownik jak dojdzie to napisze jak powinno być

  6. #1166
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Rafal_1188 Pokaż post
    trzeba wymienić osuszacz. Słyszałem też o jakimś płukaniu, przedmuchaniu układu z ewentualnych opiłków zatartej sprężarki.
    dokladnie sam sobie odp na pytanie


    Cytuj Oryginalnie napisane przez Necromanicon Pokaż post
    Koleś od klimy mówił że możliwe, że to sprzęgło elektromagnetyczne nie załącza.
    Czy ktoś może wymieniał sam taką część?
    A3-98r 110KM- AHF
    jest to cześć wymienna ja w serwisie od klimatyzacji placilem ok 250 zł z nabiciem klimy

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tw182 Pokaż post
    Panowie dzisiaj zauważyłem że po włączeniu klimy wiatraki startują, ale ten mały kręci się jakoś tak wolno że praktycznie go nie słychac
    wiatraki po właczeniu klimy chodzą na 1 biegiu

  7. Podziękowania dla domel79 za pomoc w problemie

    tw182 (24-05-16)

  8. #1167
    damian3449's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ełk
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    A jak z tymi cewkami na sterowniku wiatraków? Jedna po styknieciu odpala u mnie 2 wiatraki na drugim biegu a druga nic nie robi, ona jest od 1 biegu czy od elektromagnesu sprężarki?

  9. #1168

    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pleszew
    Auto
    a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam, ostatnimi czasy borykałem się z problemem dość popularnym, brak prądu na sprężarke klimy po włączeniu, na krótko wszystko cacy ale pojawił się kolejny.
    Sprawdzaliśmy przekaźniki na sterowniku wentylora i później napięcia lecz podczas sprawdzania poszła iskra na płytce (?? nie mamy pojęcia jaki był ku temu powód)... i padł climatronic. A raczej nie wiadomo co padło bo climatronic jest martwy, podświetlenie przycisków działa, nawiewy oczywiscie nie chodzą bo nic nie steruje nimi.
    Bezpieczniki sprawdzone na aku i obok kierownicy, żaden się nie upalił ale dla pewnosci robiony pomiar i ok.. A wiec myśl padł climatronic przez spięcie jakies... a jednak nie.
    Wczoraj podjechałem, zamontowałem sprawny działający do siebie i nic. Czarne wyświetlacze...
    Dodam że prócz tego nie wyświetla na liczniku temp. zewnętrznej ale wczytałem że to przechodzi i jest związane z climatroniciem.
    Jakieś pomysły gdzie coś mogło się upalić, gdzie szukać problemu?

    @ EDIT Problem sam się rozwiązał.. tak jakby nie mam pomysłu jak to sie stało. Dla pewności przemienilismy bezpieczniki od klimy i nr 5(wyposarzenie komfortowe) i ku naszemu zdziwieniu nagrzał się i się przepalił. Zmieniłem sterownik wentylatorów na inny, nowy bezpiecznik i działa.
    Klimatyzacja również już sprawna, powodem dobrze znany wszystkim czujnik F163. (Przed akcją z climatronikiem sprawdzaliśmy i nie działało) Dziwne rzeczy się dzieją z tą elektroniką nie powiem ale najważniejsze, DZIAŁA
    Ostatnio edytowany przez ishy - 26-05-16 o 19:48

  10. #1169

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Witam ponownie, problemy z klimą nie ustąpiły. Troszeczkę się z nią pobawiłem i kilka rzeczy ogarnąłem, otóż:
    - klima się nie załącza,
    - wskazania temperatur czy to w menu serwisowym czy to na zegarach czy to po podłączeniu pod komputer są prawidłowe,
    - czynnik jest, klima była nabijana,
    - po załączeniu na ostro sprzęgiełko się cofa i z nawiewu zaczyna lecieć przyjemne chłodne powietrze,
    - nie udało mi się sprawdzić presostatu.

    Czy to będzie wina presostatu czy może coś innego w układzie jeszcze mogło paść? Jeżeli to presostat to ile kosztuje +- oryginał a ile zamiennik i czy w ogóle warto się bawić w zamienniki?

  11. #1170

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Brak
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Dziś w moim audi po włączeniu klimatyzacji jest pompowany jakby gaz za schowkiem i czasami coś buczy tam (sprężarka na pewno nie) w okolicach schowka co to może być

Strona 117 z 161 PierwszyPierwszy ... 1767107115116117118119127 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •