Strona 73 z 161 PierwszyPierwszy ... 2363717273747583123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 721 do 730 z 1607

Temat: [8L] Klimatyzacja w 8L - problemy, porady, serwis

  1. #721
    Wazner's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław/Brzeg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Siema, mam problem z klimą, która w sumie działa. Jednak jej sprawność jest trochę ograniczona Kiedy silnik złapie temp. ok 70 stopni, klimatyzacja przestaje chłodzić (zawsze powtarza się to przy takiej samej wartości). Śnieżka na panelu klimatronika pozostaje bez zmian. Klimatyzacja była nabijana, jest szczelna, bezpieczniki przy akumulatorze sprawdzone. Brak błędów na vagu.

  2. #722
    mateusz233's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Proszowice
    Auto
    A4 B6 Avant 1.9TDI+
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    67 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    Termowyłącznik na wężu od płynu chłodzącego. Ten 2 pinowy na prawo do filtra oleju. Zewrzyj 2 styki na wtyczce i powinna działać.

    Wysłane z S3

  3. #723

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zgorzelec
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Co może być przyczyną nieszczelności układu klimatyzacji? Są jakieś typowe usterki które znacie?

  4. #724
    Wazner's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław/Brzeg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mateusz233 Pokaż post
    Termowyłącznik na wężu od płynu chłodzącego. Ten 2 pinowy na prawo do filtra oleju. Zewrzyj 2 styki na wtyczce i powinna działać.

    Wysłane z S3
    Przeczyściłem ten styk i tym razem klimatyzacja przestała chłodzić przy 90 stopniach. Termowyłącznik do wymiany? Odpalę klimatyzację jeszcze raz na zimnym silniku i zobaczymy czy znowu się wyłączy przy 90.

    Po odpaleniu silnika przy 70stopniach - jak trochę ostygł, klimatyzacja ani wentylatory się nie załączają.
    Ostatnio edytowany przez Wazner - 13-06-14 o 09:17

  5. #725
    mateusz233's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Proszowice
    Auto
    A4 B6 Avant 1.9TDI+
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    67 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    Przeczyszczenie styków nic nie da. Po prostu termowyłącznik działa nieprawidłowo. Powinien rozłączać dopiero przy 119 stC. Tak jak mówiłem wcześniej zewrzyj dwa kable jakimś drutem tymczasowo.

    Wysłane z S3

  6. #726
    mariusz.byd's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    13.06.2014
    objawy bardzo słabe chłodzenie

    Klimatyzacja nabita, węże twarde ale słabo zimne, przełącza się, zapadki wewnątrz zmieniają się, 2 wentylatory na chłodnicy działają, ale z nawiewów wydobywa się bardzo słabo ochłodzone powietrze. Nadkole plastikowe od strony pasażera cale mokre, na podłużnicy też zbiera się woda.

    Jakieś podpowiedzi?

    Sprawdziłem rzecz którą przeczytałem kilka postów wcześniej mianowicie, jak odpalę samochód na zimnym silniku (mniej niż 60) to węże od klimy wchodzące do kabiny samochodu są lodowate, po czasie stają się normalne ni to ciepłe ni zimne i klima przestaje chłodzić, na początku czuć przy nawiewie zimne powietrze. Czy przyczyną jest ten czujnik który powinien wyłączać klime przy 119 stopniach? Który to czujnik? prosiłbym o obraz w etce

    14.06.2014
    Jednak dalej coś nie tak ... zmostkowałem czujnik klima działała przy temp silnika 90 było ok. dziś znów nie działa tak jakby raz działa raz nie, albo wyłącza się w trakcie ... prośba o help dalej.

    15.06.2014
    Zmostkowałem przewodem głośnikowym grubym z zalutowanymi końcówkami, sprawdzałem teraz różne metody
    1. Na podłączonym termowyłączniku klima nie włącza się w ogóle na temp silnika 90
    2. na zmostkowanym termowyłączniku klima włącza się chłodzi chwile i przestaje dochodzić zimny płyn czy co idzie wężami do nagrzewnicy (dotykam srebrnego węża od klimy wchodzącego do kabiny) - wąż staje się bardzo szybko zimny utrzymuje taki stan chwile po czym wraca do temp otoczenia - jakby coś rozłączyło sprężarkę.
    3. Jeśli wyłączę klime z kabiny, gdy już nie chłodzi (przy zmostkowanym termowyłączniku) i ponownie włączę czasem załącza się z powrotem na chwile chłodzi i po jakimś czasie znów przestaje.
    4. Klima działa za każdym razem gdy wyłączę silnik i uruchomię go na nowo ( przy zmostkowanym termowyłączniku
    Słychać wyraźnie przekaźnik przy włączaniu klimatyzacji.
    Wg. mnie (słaba wiedza w temacie) albo coś rozłącza sprężarkę, albo ona jest wadliwa.


    AHA na VAGu 0 błędów klimy.

    16.06.14

    Po podłączeniu kompresora klimy na krótko działa i jest bardzo wydajna ... jakaś podpowiedź?
    Ostatnio edytowany przez mariusz.byd - 16-06-14 o 10:00
    Gdy ktoś stara się mnie wyprzedzić ///


  7. #727

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlasie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Bialaa Pokaż post
    A u mnie jest troszke inny problem z klimą, w grudniu nabijałem i teraz kiedy w końcu zrobiło sie gorąco uruchomiłem klime i nic, dopiero przy 3tyś obrotów coś czuć że delikatniej zimniejsze powietrze z kratek wychodzi ale to delikatnie ze lepiej okno otworzyć, klima sie wlacza bo slychac i obroty nawet delikatnie wzrastają, patrzylem na te sprzegiełko to sie włacza, obstawiał bym na padniętą sprezare chociaż te weze aluminiowe są zimne nawet bardzo ale dopiero jak sie przytrzyma samochod na 3tys obrotach z 10sekund.

    Co zrobić najpierw żeby na koszty sie nie naciąć. a3 8l 2002r. 1.8t polift.
    Ponawiam pytanie.

  8. #728

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielawa, woj. Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    w którym miejscu pod autem jest odpływ z parownika???

  9. #729

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock !
    Auto
    Audi z Q
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    51 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez grzesztof Pokaż post
    w którym miejscu pod autem jest odpływ z parownika???
    na ścianie grodziowej, w wygłuszeniu jest takie "U" wycięte, odginasz i pod tym masz

  10. Podziękowania dla panus1 za pomoc w problemie

    grzesztof (16-06-14)

  11. #730

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielawa, woj. Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    czyli jak dobrze zrozumiałem to jest owy odpływ z parownika chcę się upewnić ponieważ chce odgrzybić klime i mam jeszcze pytanie czy preparatem do odgrzybiania moge popsikać pomiędzy klapkami pod filtrem kabinowym???


Strona 73 z 161 PierwszyPierwszy ... 2363717273747583123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •