Strona 140 z 161 PierwszyPierwszy ... 4090130138139140141142150 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,391 do 1,400 z 1607

Temat: [8L] Klimatyzacja w 8L - problemy, porady, serwis

  1. #1391
    michal660's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX

    Domyślny

    Cześć, mam problem z klima w a3 8l chodzi o to ze tak jakby nie zawsze się załacza, wiem że teraz przy niskich temperaturach klima się nie załączy ale oszuszacz powinien dzialać i tak czasami jest że kiedy włącze nawiew to słychać jak zaczyna pracować i wtedy wszystkie szyby ładnie odparowywują, choć co jakiś moment się po prostu wyłącza i wtedy nagle wszystkie szyby od razu parują w trakcie jazdy. Po włączeniu i wyłączeniu przycisku econ czasami słychać jak klima się załącza i wyłacza a czasami po wciśnięciu nie ma zadnej roznicy w pracy klimy tak jakby nie dzialala. Macie jakies pomysły?

  2. #1392

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY

    Domyślny

    michal660 mam dokładnie taki sam problem u siebie ;/ a klima byla nabijana w lato i sprawdzna szczelność, czasem sie załączy czasem też nie, wentylator na chłodnicy normalnie działa

  3. #1393
    Olszi37's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Siemka. Przede mną stoi naprawa klimatyzacji i będę miał pytanie z tym związane, ale najpierw co nieco co o samochodzie.
    Samochód kupiłem w lipcu, od wtedy było wiadomo że nie działa klima (brak odczynnika w układzie, duże wibracje po załączeniu klimy). Byłem u mechanika, i stwierdził że zepsute jest sprzęgło kompresora. Co tutaj widziałem też kieruję się ku temu stwierdzeniu.
    ALE rodzi się pytanie:
    Czy opłaca mi się wymieniać tylko sprzęgło, jak nie wiadomo w jakim stanie jest sam układ i kompresor?
    Nie wiem jak długo samochód jeździł bez odczynnika i czy sam niedziałający poprawnie kompresor był katowany :/

  4. #1394
    kaczmar's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cześć wszystkim.. Ja mam taki przypadek że moja klima nie działa jak na dworze jest temp tak od 0' w dół.. Jak jest powyżej zera to działa... o co może w tym chodzić? Bezpieczniki ok na vagu zero błędów? Miał ktoś taki przypadek? I jak sobie z tym poradzić?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez michal660 Pokaż post
    Cześć, mam problem z klima w a3 8l chodzi o to ze tak jakby nie zawsze się załącza, wiem że teraz przy niskich temperaturach klima się nie załączy
    W naszych A3 tak jest? od lipca zeszłego roku jestem posiadaczem A3 i teraz właśnie mam ten "problem" to znaczy przy temp 0 stopni i poniżej klima nie załącza sie i trochę zaniepokojony jestem że jest coś nie tak....

    Ok sorry unikając ostrzeżeń przeszukałem forum "dokładniej" i znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania
    Ostatnio edytowany przez kaczmar - 03-01-18 o 18:27

  5. #1395
    zajc123's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemysl
    Auto
    Audi a3 173KM/401Nm
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    przeciez to normalne, ze przy takiej temperaturza klima sie nie zalaczy..

  6. #1396
    deeze's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro 2002
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    35 razy
    Podziękował
    42 razy

    Domyślny

    Jak to? Klimatyzacja jako osuszacz powietrza zawsze powinna się włączać? Nawet, żeby ściągnąć parę z szyb.

  7. #1397

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Witam.
    Jestem szczęśliwym posiadaczem Audi A3 8L 1.9 ASZ. Od wczoraj mam problem z klimatyzacją. Tzn pod maską słychać w okolicach sprężarki klimatyzacji dziwne trzeszczenie. Jestem pewien że to jest problem z klimatyzacją. Niestety do do mojego mechanika mam około 70km i dopiero jutro pojawię się u niego. Moje pytanie brzmi. Czy jeśli wyłączę całkowicie klimatyzację to przejadę ową trasę do mechanika? Czy nic poważnego się nie stanie jeśli klimatyzacja będzie wyłączona? Boję się wyruszyć w trasę z tą usterką. Zauważyłem że są bezpieczniki odpowiedzialne na klimatyzację. Czy po ich wyciągnięciu zaprzestanie ona pracować? Serdecznie proszę o pomoc i pozdrawiam!
    Ostatnio edytowany przez Pawcio94 - 25-03-18 o 11:51

  8. #1398
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    wyłącz klimatyzację na OFF i tyle

  9. #1399
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez deeze Pokaż post
    Jak to? Klimatyzacja jako osuszacz powietrza zawsze powinna się włączać? Nawet, żeby ściągnąć parę z szyb.
    ponizej 5 stopni C nie wlaczysz klimy.

  10. #1400

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    Witam. Mam następujący problem z klimatyzacją: układ świeżo nabity, jednak nie chłodzi. Kółko na sprężarce się kręci po zapaleniu "śnieżynki" jednak oba wentylatory stoją w miejscu (nawet jak auto ma 90stopni to włączają się tylko na chwile -kilkadziesiąt sekund -- to normalne?auto trzyma 90stopni na wskaźniku). Na climatronicu przy pierwszym podłączniu brak błędów, jednak po wysłaniu polecenia kasuj pojawiają się miedzyinnymi błędy 00792 oraz 00532- Supply VoltageB+ nie można ich skasować. Podmieniałem czujnik ciśnienia bez rezultatu jednak na inny używany więc nie mam pewności że jest w 100% sprawny. Co jeszcze mogę sprawdzić? przekaźnik chyba jest ok jeżeli koło spręzarki się kręci...
    z góry dzięki za pomoc

Strona 140 z 161 PierwszyPierwszy ... 4090130138139140141142150 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •