Strona 139 z 161 PierwszyPierwszy ... 3989129137138139140141149 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,381 do 1,390 z 1607

Temat: [8L] Klimatyzacja w 8L - problemy, porady, serwis

  1. #1381

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazury
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    tez mialem podobna sytuacje mechanik mowil ze sprezarka,lecz dzieki Klamamoto naprawilem problem bezpieczniki na aku niby cale ale jak wyciagnelem to jeden spalony, takze sproboj tak to 3 min roboty

  2. #1382

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Unhappy

    Witam , również mam problem z klimatyzacją . Pare dni temu kupiłem sterownik wentylatorów "1j0 919 506 H bodajże " gdyż stary przestał działać , i wyszystko jest okey przez parę minut po uruchomieniu auta , nie ważne czy zrobie to w 35 stopniowym upale czy nocą gdy jest chłodniej . Przez chwilę klimatyzacja działa tj . wentylatory kręcą sie obydwa oraz z nawiewów leci wyraźnie chłodniejsze powietrze , lecz po przejechaniu niecałego kilometra klimatyzacja przestaje działać , i załącza sie zwykły nawiew , dając ciepłe powietrze ,wentylatory również się zatrzymują . Ma ktoś jakieś sugestie co może być przyczyną . Dodam że przegrzebałem forum znalazłem parę podobnych problemów lecz nigdzie rozwiązania.
    Pozdrawiam
    dziś byłem u mechanika , podłączył auto do kompa chodził przez 30 min na wolnych obrotach i klima chodzi , osuszacz jest okey(drożny) czynnik nie ucieka klima szczelna , czujnik ciśnienia klimy podobo też spoko , wszystkie czujniki temp też okey. po wyjechaniu od mechanika klima przestała działać ... Ma ktoś jakiś pomysł bo facet nie wie co sie może dziać

  3. #1383

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lyssy94 Pokaż post
    dziś byłem u mechanika , podłączył auto do kompa chodził przez 30 min na wolnych obrotach i klima chodzi , osuszacz jest okey(drożny) czynnik nie ucieka klima szczelna , czujnik ciśnienia klimy podobo też spoko , wszystkie czujniki temp też okey. po wyjechaniu od mechanika klima przestała działać ... Ma ktoś jakiś pomysł bo facet nie wie co sie może dziać
    Kiedyś też miałem problem z klimatyzacją głowiłem się z tydzień czasu na nią ale problem został rozwiązany. Problem z rozłączaniem klimatyzacji mogą być przyczyny uszkodzonego licznika, Jeśli licznik odczyta, z czujnika temperatury zbyt wysoką temperaturą wówczas automatycznie klimatyzacja się rozłącza. (w moim przypadku licznik został wymieniony na VDO, problem został rozwiązany). Też myślałem 1j0 919 506 H, że miałem to uszkodzone bo wentylator od klimatyzacji nie działał jak i sama sprężarka okazało się, że niżej niż wysprzęglik jest wtyczka i na pierwszy rzut oka kable były całe ale w środku żyły już nie. Co się okazało to w tej kostce 2 pin nie miał styku, wiec pomyślałem że u ciebie być może jest taki sam problem że na postoju kable się stykają i klima chodzi a w czasie jazdy większe są drgania auta czy to na naszych polski drogach dziury i może to być przyczyną. Ostatnim pomysłem to może być zawór rozprężny ewentualnie czujnik ciśnienia klimatyzacji.

    Dodam, że jest to prosta klimatyzacja więc nie ma dużo do szukania albo do sprawdzania co może być przyczyną że rozłącza klimę.


    Masz problem z zegarami w swoim aucie?

  4. #1384

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    licznik chodzi o (prędkościomierz/obrotomierz) problemów raczej nie mam żadnych , posiadam licznik bez fis . Ewentualnie czego powinienem się spodziewać , jakich objawów ?

    Jeśli chodzi o tą wtyczkę , mógłbym prosić jakieś zdjęcie ew schemat gdzie się to znajduje i gdzie miałbym szukać problemów ? Czujnik ciśnienia podobno mam ok, tak przynajmniej mówił facet któremu dałem auto do diagnozy .... Wspominał coś też o panelu climatronika że jakieś cewki zalane w żywicy tam są i one mogły ulec awarii ale nie da sie niby tego naprawić ani dokładnie zdiagnozować czy to to jest na pewno to

  5. #1385

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpackie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Cześć. Posiadam następujący problem. Wsiadając do auta i jadąc z normalnie włączoną klimatyzacją na 20 stopni klimatyzacją fajnie działa ale po jakimś czasie zaczyna dmuchać bardzo słabo, czuć jakby był wentylator włączony na jedną kreseczkę. Gdy zwiększę obroty manualnie na maxa to dalej dmucha tak samo słabo ale czuć i slychac że wentylator w schowku chodzi na maksymalnych obrotach. Wydaje mi się że blokuje się klapa która wpuszcza powietrze do kabiny. Teraz pytanie.. która to klapa i czy trudno się ją wymienia. Dodam że włączanie obiegu zamkniętego nic nie daje ani wyłączanie i włączenie. Pomóżcie bo w ciepłe dni nie znam dnia ani godziny kiedy przestaje chłodzić pomaga zgaszenie samochodu na jakiś czas.

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  6. #1386
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    wojtas96 podłącz auto pod vcds-a i zobaczysz który silniczek/potencjometr zgłasza błąd

  7. #1387

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ruda Śląska
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cześć, szukałem już porad na ten temat ale jakoś nie jestem do końca przekonany czy one nie mijaj się z prawdą. Auto podpinałęm pod VAGa i nie było żadnych błędów. Mianowicie Po odpaleniu silnika słychać metaliczne brzęczenie, jakby jakaś obejma metalowa kręciła się po metalowym drążku. Dźwięk nasila się podczas dodawania gazu, ale i na wolnych obrotach ciągle jest słyszalny. Poza tym po załączeniu klimy słychać jakby jednostajne tarcie plastiku. Podejrzewam, że coś jest to sprzęgło kompresora klimy. Wszedłem pod auto z załączonym silnikiem i faktycznie słychać, że jest to coś w okolicach kompresora. Znalazłem filmik

    , w którym jest zdiagnozowane zerwanie sprzęgła. Nie wiem jaka jest dokładna konstrukcja tego elementu ale w mojej trói mogę tak samo kręcić tarczą tylko, że według mnie, to tarcza powinna się obracać, bo jeśli silnik jest załączony i pasek napędza koło pasowe to tarcza powinna się zasprzęglić dopiero po załączeniu klimy, w przeciwnym razie kompresor chodziłby cały czas. Dobrze mi się wydaje? Jeśli nie to skąd mogę wiedzieć czy do wymiany jest całe sprzęgło czy tylko tarcza sprzęgła? różnica w cenie jest dosyć znaczna.

  8. #1388

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpackie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez klamamoto Pokaż post
    wojtas96 podłącz auto pod vcds-a i zobaczysz który silniczek/potencjometr zgłasza błąd
    Pokazuje brak błędów a za drugim razem pokazało potencjometr w v71-g113 i to by było na tyle. Pewnie złapać by go na gorącym uczynku i wtedy kiedy się to dzieje sprawdzić błędy.


    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  9. #1389
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    zdejmij schowek i sprawdź jak zachowują się klapki za dmuchawą gdy dajesz on/off
    u mnie po wymianie wszystko działa jak należy a również maiłem ich błąd
    opisane
    https://www.a3-club.net/forum/showth...ce-szyby/page3
    https://www.a3-club.net/forum/showth...b%B3%B1d-00604

  10. #1390

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczytno
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny Nie działa regulacja temperatury.

    Witam.
    Od dwóch lat jestem posiadaczem Audi A3 8L 1.9tdi. Autem głownie porusza się moja żona. Ostatnio musieliśmy wymienić skraplacz , potem przestała działać dmuchawa, wymieniłem. Teraz po wymianie dmuchawy mam kolejny problem. Chodzi o regulację temperatury... Zaczęło się od dziwnych wskazań temperatury - wskazówka temp. czasem wskazywała 110 - 120 stopni. Okłamywała bo silnik nie był dobrze rozgrzany. Po wymianie czujnika temperatury wszystko było ok. ( puścił oring i trochę płynu leciało) wskazówka nie przekracza już 90 stopni, ale zaczął się inny problem - mianowicie regulacja temperatury działa w ten sposób, że po ustawieniu na LOW leci zimne powietrze ( obojętnie czy jest włączona klima czy zwykły nawiew ) po ustawianiu stopni temperatury bucha po prostu ciepłe powietrze. Wcześniej jadąc np. z dzieckiem włączałem tryb auto 23 stopnie i o nic się nie martwiłem. Teraz jest albo cholernie zimno albo gorąco. Nie mam możliwości regulacji. Uważam,że usterka wiąże się z dziwnymi wskazaniami temperatury, bo od tego się zaczęło. Po tych wysokich wskaźnikach temperatury regulacja zaczęła wariować. Chłód tylko na Low powyżej taka sama temperatura buchające ciepłe powietrze. Do jakiego mechanika nie pojadę to nikt nie chce się za to brać. Potrzebuję waszej pomocy. Co najprawdopodobniej może być przyczyną ?

Strona 139 z 161 PierwszyPierwszy ... 3989129137138139140141149 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •