Strona 152 z 161 PierwszyPierwszy ... 52102142150151152153154 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,511 do 1,520 z 1607

Temat: [8L] Klimatyzacja w 8L - problemy, porady, serwis

  1. #1511

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kielce
    Auto
    Audi 2000r
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Witam, czy ktoś ma instrukcje jak zdemontować cewke z kompresora, muszę ją wymienić i najlepiej nie wyciągając go. Srubę już odkręciłem ale nie chce zejść z wieloklinu. Proszę o pomoc.

  2. #1512

    Data dołączenia
    Jul 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wro
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Ktoś może mi powiedzieć jaką sprężarkę mam wstawić zamiast SD7V16 1206? To wszystko co widać na tabliczce znamionowej. Szukałem w na alledrogo ale tam głównie 1220 albo jeszcze jakieś inne. Czytałem w wątku że z tym to loteria i zmiana jednej litery powoduje że kompresor nie pasuje.

    dzwoniłem do ASO i niby pasują tylko 1J0 820 803K/L/N ale na allegro czy innych OLXach nie ma takich, tylko nówki po 700zł, jakaś inna alternatywa?
    Ostatnio edytowany przez itionson - 04-07-19 o 14:56

  3. #1513

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    londyn
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Witam wszystkich.Chcialbym was zapytac o poradze w zwiazku z klimatyzacja.Mianowicie Mam taki problem ze Po wlaczeniu klimy wiatrak sie zapalal ale klima nie chlodzila.Byla nabijana I nie dostalem zadnych informacji ze jest nie szczelna.Teraz Nawet Po wlaczeniu klimy wiatrak sie nie Zapala.Prosze o jakies rady co I jak zobaczyc I gdzie szukac.Pomocne rowniez byly zdjecia .Z gory Dziekuje za pomoc.Pozdrawiam .Grzegorz
    Ostatnio edytowany przez gegi100 - 10-07-19 o 16:07

  4. #1514

    Data dołączenia
    Jul 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny Klimatyzacja

    Witajcie,
    Używacie klimatyzację na zamknięty czy otwarty obieg powietrza? Nie wiem co lepsze.

  5. #1515

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Na otwartym się powinno jeździć żeby była zapewniona wymiana powietrza. Do tego dobry filtr węglowy i nawet za bardzo nie czuć smrodów z zewnątrz.

  6. #1516

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpacie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Witam. Sprawa dotyczy a3 1.9 tdi 90konnego z 99r. Mam dziwny problem z klimatyzacją w ostatnim czasie. Wentylatory nie zawsze sie wlaczaja przy odpalaniu silnika a podobno zawsze nastepuje sprawdzenie ich pracy. Klimatyzacja włącza się kiedy jej się podoba (zaczyna chlodzic). Na panelu klimatronika z reguły ustawiona jest pozycja l0, w trakcie jazdy potrafi przez wiele kilometrów walić ciepłym powietrzem po czym zaraz wraca do normy I chłodzi przez chwilę, I tak w kółko. Są również dni kiedy Klima się w ogóle nie zalaczy lub kiedy od razu się załącza I ładnie chłodzi. Klima była nabijana w tamtym roku, jest szczelna, sprężarka była regenerowana i wentylatory byly rowniez wymieniane w tamtym roku. Ostatnio zostaly rowniez wymienione bezpieczniki, sterowanie wentylatorów też jest podobno w porządku. Na Vagu w panelu klimatyzacji czysto (jedyny błąd czasem się pojawiający to potencjometr). Czy ma ktos moze jakis pomysl co moze byc przyczyna takiego stanu rzeczy?

  7. #1517

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam, dziwna sytuacja może miał ktoś taki problem lub z nim się spotkał. Został wymieniony parownik a3 8l na nowy przy łączeniu parownika z zaworem rozprężnym doszło do uszkodzenia (na 100% ten pierścień na rurce u chyba delikatnie z tyłu tego pierścienia została rurka przetarta
    Zdjęcie pobrane z internetu w celu poglądowym) , z tego połączenia jest nieszczelność układu klimatyzacji. Jest możliwość naprawienia takiej usterki czy na nowy trzeba wymienić parownik. 7-10 h na wymianę parownika trzeba poświęcić czasu.
    Ostatnio edytowany przez 699 - 08-09-19 o 16:43

  8. #1518

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koło
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam jak rozłączyć to ustrojstwo? Ta cienka rurka zeszła tej drugiej wyciągnąć nie mogę ;/ https://zapodaj.net/7dfb11d578c1f.jpg.html

  9. #1519
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  10. #1520

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam,
    Mam problem z klimatyzacją. Otóż po włączeniu kompletnie nic się nie dzieje. Obroty bez zmian. Mierzyłem napięcia dochodzace do modułu klimatyzacji i wszystkie są prawidłowe. Po odpięciu czujnika ciśnienia i zwarciu pinu 2 oraz 3, oba wentylatory włączają się. Czyżby to wina czujnika ciśnienia?

Strona 152 z 161 PierwszyPierwszy ... 52102142150151152153154 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •