Strona 142 z 161 PierwszyPierwszy ... 4292132140141142143144152 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,411 do 1,420 z 1607

Temat: [8L] Klimatyzacja w 8L - problemy, porady, serwis

  1. #1411
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    a jesteś pewny że masz czynnik w układzie?
    https://www.a3-club.net/forum/showth...gdzie-szuka%E6

  2. #1412

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    wczoraj nabijana...350zł mnie skasował więc powinien być... no i u mnie jest 3 pinowy czujnik więc zworka nie zadziała, no i jest problem że nawet przy dużej temperaturze silnika wentylatory się nie uruchamiają

  3. #1413
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    pomijając że to od 40zł(grupon)/100zł normalnie/w okolicy 300zł ASO to powinieneś dostać wydruk/informację o tym ile zeszło z układu(ile maszyna wykryła/spuściła) oraz ile zostało nabite
    sprawdź raz jeszcze błędy na wyłączonym i włączonym silniku w sekcji silnik/klima
    zobacz raz jeszcze ten bezpiecznik na aku i styki w puszce(od góry może wyglądać ok a faktycznie jest spalone/stopione...)

  4. #1414

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    Podobno tak gaz podrożał, weszło 750 spuszczone 450 niby była wilgoć i trzeba było wymienić, jak odbierałem auto to mówię mu że klima nie działa (wentylatory stoją) to mi powiedział, że przy takiej temperaturze się nie załączą i wszystko jest sprawne, to co miałem zrobić? będe jeszcze do niego jechał, ale chciałbym zdiagnoważ dlaczego nie działa

  5. #1415
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    klima zawsze załączy się powyżej +5 stopni Celsjusza jeśli wszystko jest ok
    idź sprawdź te błędy na vcds-ie

  6. #1416

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    Tłumaczyłem mu to, w końcu powiedziałem, że przyjadę jak będzie cieplej i mu udowodnię, ale generalnie nie chciałbym już tam więcej auta zostawiać, chociaż na pewno tego tak nie zostawię bo na rachunku mam "serwis A/C", powiedział że wszystko działa, więc niech zwraca chociaż część kosztów.
    Pytanie jest czy popsuty jest czujnik ciśnienia czy sterownik wentylatorów, czy jakiś czujnik temperatury, w VAGu ciśnienie pokazuje 0.0 po rozpięciu czujnika 1, temperatury raczej sie zgadzają oprócz "center outlet" gdzie jest wartość 0
    Jeżeli popsty byłby czujnik ciśnienia to dlaczego wentylatory się nie uruchamiają po wzroście temperatury płynu chłodzącego, a jeżeli sterownik wentylatorów byłby uszkodzony to dlaczego nie pokazuje prawidłowej wartości ciśnienia, chyba że popsute są oba lub sygnał z czujnika ciśnienia jest "obrabiany" przez sterownik wentylatorów

    EDIT:
    błędy ciągle te same:
    00792 (f129) oraz 00532- Supply VoltageB+ dodatkowo jakieś o potencjometrze klap (00603 - Footwell/defroster Flap postitionine motor (v85) oraz 00602- potentiometer on positioning motor for footwell/defroster flap (g114) i 00797 sunlight photo sensor, 01297 - sensor for vent temperature: footwell (g192), ale adaptacja klap przebiega dość szybko i bezproblemowo
    na sterowniku silnika : 18010 Supply Voltage Terminal 30 ale to pewnie dlatego że już aku przez te wszystkie zabawy trochę rozładowałem

    Jeszcze jedno WAŻNE pytanie:
    jeżeli elektromagnes załącza sprzęgło to dlaczego nie ma ciśnienia? elektromagnes to jedno a póżniej powinien być jeszcze jeden sygnał do załączenia sprężarki, czy jak to działa?
    Ostatnio edytowany przez randomNick - 07-04-18 o 18:00

  7. #1417

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    podmiana sterownika wentylatorów nic nie dała, nadal nie włączają się wentylatory ani z klimatyzacji ani z silnika. Czy jest jakiś czujnik temperatury na chłodnicy lub gdzieś indziej który by taką sytuację powodował? Temperatura w VAG jest dobra...
    Mostek na wtyczce wychodzącej ze sterownika wentylatorów powoduje uruchomienie wentylatorów nawet bez zapłonu

  8. #1418
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    po prawej stronie na dole chłodnicy stojąc przed autem jest czujnik
    te błędy masz dalej/wróciły?

  9. #1419

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    Czujnik 3pin? Jak go mostkowac?
    Błędy nadal te same
    Ma ktoś schemat jak powinny być przejścia pomiędzy czujnikiem ciśnienia a sterownikiem wentylatorów?

    - - - Updated - - -

    Po zwarciu dwóch pinów (z włącznika termicznego) włączają się wentylatory na zapłonie, zwieranie z 3cim pinem lub wszystkich nie daje żadnego innego rezultatu (jest tylko jeden bieg - WYDAJE mi się że wyższy), czy nie powinien jeden z biegów działać nawet bez zapłonu? Mierząc miernikiem przejście pomiędzy pinem a masą sytuacja wygląda tak: -jeden z pinów: jest przejście (miernik pokazuje wysoką wartość) drugi pin - jest przejścia mniejsza wartość, trzeci pin (którego zwieranie z innymi nie przynosi rezultatów) - zupełny brak przejścia. Sytuacja ma się tak samo na obu różnych sterownikach wentylatorów. Czujnik ciśnienia podminiłem z kolegą, więc raczej jest sprawny (u niego mój stary działa)
    Ostatnio edytowany przez randomNick - 13-04-18 o 16:37

  10. #1420
    bzykss's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ełk
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam
    Czy bład na vagu 15.3 Potencjometr silnika klapy powietrza, czasem przerwa może powodować ze klima nie działa??

Strona 142 z 161 PierwszyPierwszy ... 4292132140141142143144152 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •