Strona 143 z 161 PierwszyPierwszy ... 4393133141142143144145153 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,421 do 1,430 z 1607

Temat: [8L] Klimatyzacja w 8L - problemy, porady, serwis

  1. #1421

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    100lica okolica
    Auto
    golf II 1,8 :a3 8i 1,8t :a4b5
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    witam
    pierwszy post na forum jesli pisze cos nie tak.przejrzałem naście stron i mam mętlik. Mam 8l 1,8T AUM z 2001r z auta szkop wyciągnął kompresor .Prośba jakiego szukać (nr) aby poskładać w całos kostka prostokąt jednej strony zaokrąglona

  2. #1422

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bzykss Pokaż post
    Witam
    Czy bład na vagu 15.3 Potencjometr silnika klapy powietrza, czasem przerwa może powodować ze klima nie działa??
    Jakie objawy?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez remekremek Pokaż post
    witam
    pierwszy post na forum jesli pisze cos nie tak.przejrzałem naście stron i mam mętlik. Mam 8l 1,8T AUM z 2001r z auta szkop wyciągnął kompresor .Prośba jakiego szukać (nr) aby poskładać w całos kostka prostokąt jednej strony zaokrąglona


    Coś z tego, nie wiem który rok dokładnie masz

  3. #1423

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    100lica okolica
    Auto
    golf II 1,8 :a3 8i 1,8t :a4b5
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    data pierwszej rejestracji 17,05,2001

  4. #1424

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bzykss Pokaż post
    Witam
    Czy bład na vagu 15.3 Potencjometr silnika klapy powietrza, czasem przerwa może powodować ze klima nie działa??
    Nie u mnie też był problem z tym potencjometrem klapy świeżego powietrza ale klima działała. Nie działa klimatyzacja?

  5. #1425

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piła
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam. Mam problem z sprezarka a dokładnie sprzęgło jakby sie zacierało, dymi się z niego ogólnie klapa. Co zrobic z tym fantem? Mechanik powiedział, że na 90% nowa sprężarka a ja nie mam teraz finansów na taki sprzet. Ogolnie cały koszt jaki mechanik wymienił to 1200-1500 zł. Byłem dziś u niego i stwierdził, że może coś zrobić żebym jeszcze troche na tym pojeździł. Czytałem sporo i czasami podobno pomaga wymiana łożyska i jest to mały koszt a mechanik stwierdził po tym, że próbował prętem obrócic sprzegłem na sprezarce a ono stoi w miejscu lub po uzyciu duzej siły troche sie przekręci.
    EDIT: Mechanik zadzwonił i poinformował, że nie jest w stanie tego sprawdzić na samochodzie i samo wyciagniecie sprezarki to koszt 250 zł. I mozliwe, że poszło sprzegło które kosztuje 300-350 zł chociaż sprawdziłem na allegro są po 170 zł a w intercarsie po 220 zł. I za wszystko policzył 250 zł za demontaz sprezarki + 350 zł za sprzegło + 250 zł na napełnienie= 850 zł
    Ostatnio edytowany przez infernal1410 - 20-04-18 o 11:03

  6. #1426

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Może ktoś potwierdzić czy takie stukanie pochodzące ze sprężarki (podobne do bardzo głośnego stukania panewki) ale tylko na biegu jałowym to wina łożyska? Przy dodawaniu gazu ucicha, a po wyłączeniu klimy dźwięk znika. Czytałem podobne wątki ale nie było konkretnej odpowiedzi.
    Dodam jeszcze, że gazując na biegu jałowym przy schodzeniu z obrotów słychać tak jakby głośne zapięcie sprzęgiełka.
    Ostatnio edytowany przez przemo88 - 22-04-18 o 09:25

  7. #1427

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez infernal1410 Pokaż post
    Witam. Mam problem z sprezarka a dokładnie sprzęgło jakby sie zacierało, dymi się z niego ogólnie klapa. Co zrobic z tym fantem? Mechanik powiedział, że na 90% nowa sprężarka a ja nie mam teraz finansów na taki sprzet. Ogolnie cały koszt jaki mechanik wymienił to 1200-1500 zł. Byłem dziś u niego i stwierdził, że może coś zrobić żebym jeszcze troche na tym pojeździł. Czytałem sporo i czasami podobno pomaga wymiana łożyska i jest to mały koszt a mechanik stwierdził po tym, że próbował prętem obrócic sprzegłem na sprezarce a ono stoi w miejscu lub po uzyciu duzej siły troche sie przekręci.
    EDIT: Mechanik zadzwonił i poinformował, że nie jest w stanie tego sprawdzić na samochodzie i samo wyciagniecie sprezarki to koszt 250 zł. I mozliwe, że poszło sprzegło które kosztuje 300-350 zł chociaż sprawdziłem na allegro są po 170 zł a w intercarsie po 220 zł. I za wszystko policzył 250 zł za demontaz sprezarki + 350 zł za sprzegło + 250 zł na napełnienie= 850 zł
    Nie myślałeś kupić używanej sprężarki. http://allegro.pl/sprezarka-klimatyz...6-9147eb01bef2 akurat mam z takiej firmy jeżdzę na niej 3 lata owszem trochę ciężej pracuje niż normalnie bo miałem porównanie z taką samą sprężarką ale został wyczyszczony zalany 100 lub 150 ml świeżego bezpośrednio do niego olej a nie wraz z napełnianiem (nabijaniem) układu klimatyzacji tak jak to w serwisie klimatyzacji jest, tydzień temu coś popsuło się u mnie z klimatyzacą że nie załączała się a a w czśniej działała myślałem że się sprężarka zatarła ale na krótko sprzęgło sprawdzane i dziła ale klimatyzacja dalej nie dziłała następnie może sterownik siadł został podmieniony nadal nic nie działa klimatyzacja co się okazało że przepalony był bezpiecznik. Po 2 latach od nabicia klimatyzacji zeszło tylko 150 gramów czynnika to bardzi mało zero wycieków z układu próżnia w 100% jest, czynnik nabity ponownie do 750 gramów + 50 gramów, koszt 30zł (flaszka) ale fakt czynnik jest bardzo drogi zeszłym roku poszedł 100% do góry i tego roku też około 50 % do góry.

  8. #1428

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa ,częstochowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny Dziwne dzwięki z kilmatyzacji tylko w dodatnich temperaturach

    Witam

    Mam problem z klimatyzacją. Dzieje się to tylko w lato gdy na zewnątrz temperatura osiąga 25+ C. W pewnym momencie zaczyna wydawać dźwięki jak by metal tarł o metal i coś się zacierało. Mam wrażenie że samochód dostaje wibracji. Wyłączenie klimatyzacji przerywa te dzwięki. Klimatyzacja nabita, po wymianie osuszacza. Co to może być ?

  9. #1429

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skrzynno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Witam wszystkich bardzo serdecznie!
    Wymieniał ktoś może przewód od klimatyzacji na którym jest czujnik ciśnienia klimy. Przewód ma takie oznaczenie 1J1820741K. Chciał bym się dowiedzieć od czego zacząć i czy dużo jest z tym zabawy. Czynnik z klimy spuszczony
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/6a06880e2dde9aad

  10. #1430

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ok. Płocka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BMJ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Panowie jest problem, nie załącza się sprężarka klimatyzacji. Czynnik jest, wentylatory sprawne. Na dwóch przewodach, które idą do sprężarki na jednym jest 12v, na drugim nie ma nic ani plus ani minus. Co tam ma być?

Strona 143 z 161 PierwszyPierwszy ... 4393133141142143144145153 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •