Strona 151 z 161 PierwszyPierwszy ... 51101141149150151152153 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,501 do 1,510 z 1607

Temat: [8L] Klimatyzacja w 8L - problemy, porady, serwis

  1. #1501

    Data dołączenia
    Feb 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez klamamoto Pokaż post
    podepnij ją na krótko pod akumulator i sprawdź czy zaskoczy
    kodowanie 01040 zrobiłeś?
    Nie zrobiłem
    Nie posiadam VCDSa, mam program Delphi cars i on nie jest bardzo rozbudowany tak jak VCDs

  2. #1502
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    to popytaj u Siebie w okolicy w odpowiednim dziale i poproś o podłączenie i przekodowanie(napisałem co i jak więc to jakieś 17 sekund pracy)

  3. #1503

    Data dołączenia
    Feb 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez klamamoto Pokaż post
    to popytaj u Siebie w okolicy w odpowiednim dziale i poproś o podłączenie i przekodowanie(napisałem co i jak więc to jakieś 17 sekund pracy)
    Wielkie dzięki, będę coś działał

  4. #1504
    Pawelek1994's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi A3 8L 1.9 ASZ
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Witam.
    Proszę Państwa mam taki problem. Pojechałem ostatnio dobić klimę bo wiadomo lato, upały. Po sprawdzeniu szczelności itp klima została nabita lecz sprężarka nie odpala. Po odpaleniu klimy wentylatory się załączają ale sprężarka nie rusza. Co zrobiłem, bezpieczniki sprawdzone, odpiąłem wtyczkę przy sprężarce, wyczyściłem, podpinam, nic. Miernik w łapę i sprawdzam prąd. Niecałe 5V i czasami skakało na 1.5V. Idąc po kablach doszedłem do sterownika wentylatorów, kiedyś miałem z nim problem więc uznałem że pewnie już się skończył więc go wykręciłem pojechałem na szrot i kupiłem drugi identyczny. Po podmianie efekt ten sam. Wentylatory po włączeniu klimy pracują lecz sprężarka nic. Więc podałem prąd z aku prosto na sprężarkę by sprawdzić czy ruszy i ruszyła. No to został VAG. Błędy jakie wyskoczyły to błąd 18080 związany z wentylatorem co dziwne bo pracują po załączeniu klimy, i 00792 związany z zaworem ciśnienia. Pytanie, czy faktycznie problem może tkwić w tym zaworze? Czy jest coś jeszcze co mógłbym sprawdzić? Dodam iż jakieś 2-3 miesiące temu wszystko działało jak trzeba. Tylko czynnik się skończył więc klima wgl nie była używana.

    AKTUALIZACJA
    -------------------------------------------------------------------------------------------------
    Rozebrałem osłonę akumulatora przeczyściłem wszystkie styki. Wymieniłem czujnik i Błąd zaworu ciśnienia F129 zniknął wraz z innymi błędami. Klima nadal nie działa. Zrobiłem kilka km by sprawdzić czy błędy powrócą i nic nie powróciło. Sprawdziłem przewody klimy, wszystko tak jak ma być. Sprawdziłem czujniki temperatury w zderzaku i resztę. Wszystko w normie prócz jednego czujnika. Czujnik płynu chłodniczego zaniża temperaturę. Na zegarach jak silnik jest nagrzany dobrze to wyświetla 75 stopni. Termostat sprawny. Silnik nagrzewa się do około 92 stopni. Czy winowajcą niedziałającej klimy może być akurat ten czujnik? On jest od płynu chłodniczego taki zielony.
    Typowo na panelu klimy w menu sprawdziłem jeszcze odczyty kanał 20 – napięcie przy kompresorze klimatyzacji sprężarki - 12.5V lecz na wtyczce przy kompresorze nadal jest poniżej 5v.
    Sprawdziłem również temperatury czujników wszystkie od kanału 45 do 60 i wszystko co zauważyłem było w normie i zgadzałoby się mniej więcej z panującymi warunkami.
    Wykonałem również test całego climatronika i przy teście wszystko prócz sprężarki było ok.
    Proszę o pomoc.
    Ostatnio edytowany przez Pawelek1994 - 18-06-19 o 05:50

  5. #1505

    Data dołączenia
    Feb 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pawelek1994 Pokaż post
    Witam.
    Proszę Państwa mam taki problem. Pojechałem ostatnio dobić klimę bo wiadomo lato, upały. Po sprawdzeniu szczelności itp klima została nabita lecz sprężarka nie odpala. Po odpaleniu klimy wentylatory się załączają ale sprężarka nie rusza. Co zrobiłem, bezpieczniki sprawdzone, odpiąłem wtyczkę przy sprężarce, wyczyściłem, podpinam, nic. Miernik w łapę i sprawdzam prąd. Niecałe 5V i czasami skakało na 1.5V. Idąc po kablach doszedłem do sterownika wentylatorów, kiedyś miałem z nim problem więc uznałem że pewnie już się skończył więc go wykręciłem pojechałem na szrot i kupiłem drugi identyczny. Po podmianie efekt ten sam. Wentylatory po włączeniu klimy pracują lecz sprężarka nic. Więc podałem prąd z aku prosto na sprężarkę by sprawdzić czy ruszy i ruszyła. No to został VAG. Błędy jakie wyskoczyły to błąd 18080 związany z wentylatorem co dziwne bo pracują po załączeniu klimy, i 00792 związany z zaworem ciśnienia. Pytanie, czy faktycznie problem może tkwić w tym zaworze? Czy jest coś jeszcze co mógłbym sprawdzić? Dodam iż jakieś 2-3 miesiące temu wszystko działało jak trzeba. Tylko czynnik się skończył więc klima wgl nie była używana.

    AKTUALIZACJA
    -------------------------------------------------------------------------------------------------
    Rozebrałem osłonę akumulatora przeczyściłem wszystkie styki. Wymieniłem czujnik i Błąd zaworu ciśnienia F129 zniknął wraz z innymi błędami. Klima nadal nie działa. Zrobiłem kilka km by sprawdzić czy błędy powrócą i nic nie powróciło. Sprawdziłem przewody klimy, wszystko tak jak ma być. Sprawdziłem czujniki temperatury w zderzaku i resztę. Wszystko w normie prócz jednego czujnika. Czujnik płynu chłodniczego zaniża temperaturę. Na zegarach jak silnik jest nagrzany dobrze to wyświetla 75 stopni. Termostat sprawny. Silnik nagrzewa się do około 92 stopni. Czy winowajcą niedziałającej klimy może być akurat ten czujnik? On jest od płynu chłodniczego taki zielony.
    Typowo na panelu klimy w menu sprawdziłem jeszcze odczyty kanał 20 – napięcie przy kompresorze klimatyzacji sprężarki - 12.5V lecz na wtyczce przy kompresorze nadal jest poniżej 5v.
    Sprawdziłem również temperatury czujników wszystkie od kanału 45 do 60 i wszystko co zauważyłem było w normie i zgadzałoby się mniej więcej z panującymi warunkami.
    Wykonałem również test całego climatronika i przy teście wszystko prócz sprężarki było ok.
    Proszę o pomoc.
    Sprężarka była wymieniana kiedykolwiek?

  6. #1506
    Pawelek1994's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi A3 8L 1.9 ASZ
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Sprężarka nie, zeszłego roku wymieniane było sprzęgło. Po tej wymianie klima działała bez problemu.
    Dzisiaj rano jeszcze przed pracą sprawdziłem odczyt błędów na panelu klimy. Pojawiły się 3 błędy takie jak:
    6.3 czujnik temperatury chłodzenia silnika
    22.3 wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji, czasem przerwa
    50.3 i do tego nie mogłem znaleźć konkretnej odpowiedzi. Jedynie na forum doczytałem że może być to związane z rozładowanym akumulatorem czy jakoś tak ale akumulator naładowany więc to raczej nie to.

    Pytanie czy faktycznie czujnik temperatury chłodzenia silnika może mieć jakikolwiek wpływ na działanie klimatyzacji.
    Wyłącznik wysokiego ciśnienia był wymieniony na nowy, przewody oraz wtyczka w nim została dokładnie sprawdzona.

    --------------------------------------------------------------------------------
    Panowie Problem rozwiązany. Wina leżała po stronie wtyczki do sterownika wentylatorów. Jeden kabelek wewnątrz wtyczki rozpadł się i trzymał się mocno jedynie na takiej gumie przez co diagnoza była utrudniona bo wszystko trzymało się jak należy. Jeden kabelek a ile kłopotów i błędów. Dzięki wielkie.
    Ostatnio edytowany przez Pawelek1994 - 20-06-19 o 19:05

  7. #1507

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Holandia
    Auto
    Audi A3 1.8
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    U mnie to w ogóle ciekawy problem bo klima nie działa ( sprawna, szczelna i nabita ), nie działa żaden z wentylatorów na chłodnicy, mimo to auto się nie przegrzewa ( dobija do 90c i stoi stabilnie nie ważne jakie upały ). Podmiana sterownika tego pod aku nic nie dała. Komputer nie wyrzuca żadnych błędów, bezpieczniki ok, na wtyczce od klimy niestabilne zasilanie ( wpięta żarówka miga ).

  8. #1508

    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolny śląsk
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Aby klima ruszyła wentylatory muszą być sprawne a co najmniej ten mały.Spróbuj na krótko je odpalić.

  9. #1509

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Holandia
    Auto
    Audi A3 1.8
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Tyle to wiem.

  10. #1510

    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    widmo :D
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Mam pytanie odnośnie panelu o oznaczeniu 8L0 820 043H

    Od czego jest trzecia wtyczka od lewej ? (zaznaczona na zdjęciu)



    Podczas sprawdzania sobie samochodu zauważyłem, że jest nieobecna, stąd moje pytanie.
    Samochód taki jak opisie profilu- Audi A3 8L 1.6 2000r poliftowy.

Strona 151 z 161 PierwszyPierwszy ... 51101141149150151152153 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •